Çarşamba, Ekim 20, 2021
gzhsfau
Ana SayfaAltcoinChainlink'in Ağ Etkinliği 2 Yıl İçinde Üst Üste 10 Kat Büyüdü

Chainlink’in Ağ Etkinliği 2 Yıl İçinde Üst Üste 10 Kat Büyüdü

- Sponsorlu Reklam-

Chainlink'in Ağ Etkinliği 2 Yıl İçinde Üst Üste 10 Kat Büyüdü

Cane Island Alternative Advisors’tan kripto analisti Timothy Peterson , Chainlink ağının iki yıl içinde oldukça tutarlı bir şekilde üst üste 10 kat büyüdüğüne dikkat çekti.

Peterson, Chainlink ağ büyümesini gösteren çizelgeyi bir tweet aracılığıyla paylaştı.

Peterson’un gözlemini genişletmek gerekirse, toplam 414 blockchain ile ilgili proje Chainlink teknolojisini kullanıyor.

315 projenin, Kasım 2020’nin başlarına kadar entegre Chainlink teknolojisine sahip olduğu unutulmamalıdır. Mevcut 414 ile bu, yaklaşık 3,5 aylık bir sürede Chainlink kullanan blok zinciri projelerinin sayısında % 31,4’lük bir artış anlamına geliyor.

Aynı dönemde, Chainlink’in fiyatı Kasım ayı başlarında yaklaşık 10 dolardan bugünkü değeri 28 dolara yani neredeyse üç katına çıktı. Bu da Peterson’un ağ etkinliğini kullanarak dijital varlıkları değerlendirmeye yönelik Metcalfe modelinin çalıştığını kanıtlıyor.

Metcalfe Modeli, basitçe bir şebekedeki (ağdaki) kullanıcı sayısının artmasına bağlı olarak o şebekedeki trafiğin üssel olarak artacağı iddiasında bulunur. Bu nedenle, ne kadar fazla işlev çağrısı yapılırsa, Chainlink ağının merkezinde bulunan LINK belirtecine olan talep o kadar yüksek olur. Bu, LINK’in değerini artıran bir geri bildirim döngüsü oluşturur. Bunun tersi de gerçekleşebilir yani LINK işlev çağrılarındaki bir düşüş, LINK’in değerinde de bir düşüşe neden olacaktır.

ChainLink Nedir?

- Sponsorlu Reklam-

San Francisco merkezli finansal teknoloji şirketi SmartContract, Haziran 2017’de Ethereum ERC-20 tabanlı Chainlink’i başlattı.

ChainLink, ödeme servisleri veya blockchain ağları gibi alt yapılar arasında bir köprü oluşturmayı hedefleyen merkezsiz bir blockchain projesidir.

Gelişen blockchain teknolojisi sistemi ile bir çok şirketin ve hizmetin buraya dahil olması veya kendi sistemlerini kurmaları bir çok yönden zahmetli bir işlemdir. Chainlink bu noktada, akıllı sözleşmeler ile zahmetsizce şirketlerin veya hizmetlerin sisteme adapte olmasını sağlamaktadır.

ChainLink için büyük olasılıkla şimdiye kadarki en büyük olumlu gelişme, SWIFT bankacılık işlem ağı ile olan ortaklığıdır. Kabul edelim ki SWIFT en büyük küresel finans ağlarından biridir ve bu ağlarla elde edilen başarı, finans endüstrisi içindeki bankalardan, ödeme işleyicilerine ve sigorta şirketlerine kadar birçok başka ortaklığın önünü açabilir.

(Visited 2 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 64,113.00 1.07%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,867.81 0.51%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 485.76 2.8%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.10 2.68%
 • solanaSolana (SOL) $ 156.55 1.38%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.50 0.31%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.243458 3.26%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 38.41 4.16%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.94 2.06%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 187.37 2.61%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 57.57 2.05%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 26.11 0.44%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 613.94 1.06%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.46 3.71%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003601 1.66%