Perşembe, Ekim 28, 2021
gzhsfau
Ana SayfaAltcoinChainlink yatırımcılarının dikkatine: Ralli sürdürülebilir olacak mı?

Chainlink yatırımcılarının dikkatine: Ralli sürdürülebilir olacak mı?

- Sponsorlu Reklam-

chainlink

Chainlink, bir kopuşun ardından grafiklerde bir kez daha yükselişe geçti. Ayrıca, günlük zaman diliminde bir golden cross’un LINK için olumlu bir şekilde oynaması ve uzun vadede harici bir itme sağlaması beklenebilir.

Bununla birlikte, birkaç kısa vadeli engel de var. Düşük işlem hacimleri ve piyasa momentumu piyasayı rahatsız etmeye devam ediyor. Bu faktörler, LINK daha yüksek seviyelere ilerlemeden önce kalıp içinde gerileme şansını arttırır. Öte yandan bu yazının yazıldığı sırada LINK, CoinGecko verilerine göre son 7 günde yüzde 14.6 artış gerçekleştirdi. Ancak son 24 saatte

chainlink
Kaynak: Tradingview

Fiyat belirli yüksek ve düşük seviyeleri tekrar ziyaret ettiğinden, Chainlink geçen hafta paralel bir kanalda manevra yaptı. Üst trend çizgisinin üzerinde başarılı bir kırılma, LINK’in 7 Eylül’de flaş çöküşünden bu yana ilk kez 31,5 dolar işaretinin üzerine çıkmasına izin verdi. Sonraki birkaç hedef, her ikisi de 6 Eylül’ün en yüksek seviyesi olan 36.35 doların yeniden test edilmesine izin verecek olan 33 dolar ve 34 dolar fiyat seviyelerinde yer alıyor.

Ancak, pek de cesaret verici olmayan bazı işaretler de vardı. Örneğin, 24 saatlik işlem hacimleri son birkaç gün içinde nispeten zayıftı. Düşük hacimlerde bir kopuş meydana geldiğinde, geri dönüş olasılığı önemli ölçüde yüksek olacak.

Böyle bir durumda, LINK 29.5-30 dolarlık savunma bölgesine geri dönüp ve bir sonraki yükseltmeden önce sıfırlanacaktır. Öte yandan, fiyat desen içinde geri kayarsa ‘sahte’ bir teyit gerçekleşecektir.

Piyasadaki satış baskısı düşmeye başladı

LINK, kırılmadan hemen sonra daha yüksek seviyeler gördüğünden, RSI daha düşük zirveler oluşturdu. Bu düşüş eğilimi, endeks yarım çizginin üzerinde tutulduğu için beklendiği gibi gelişmedi. Ancak endeks bir kez daha aşırı alım bölgesinin üzerinde kendini gösteremedi.

- Sponsorlu Reklam-

Buradan LINK’in patlamasının, kendisini mevcut seviyesinde sürdürme inancından yoksun olduğu bir çıkarım yapılabilir.

Benzer şekilde, piyasaya bir miktar satış baskısı düşmeye başladı. Bu arada, MACD bir denge durumundaydı. Bu göstergeler pozisyonlarını orta çizgilerinin üzerinde tuttuğu sürece potansiyel satış riski minimum olacaktır.

29.5 dolara geri dönüş yaşanabilir

Yukarıda belirtilen faktörlere bağlı olarak, Chainlink henüz yukarı yolculuğuna devam edecek özelliklere sahip değil. Alıcıların bir kez daha belirli yükseklerle başa çıkabileceği seviyelerden 29.5-30 dolara bir geri dönüş beklenebilir.

İlginizi çekebilir: Bitcoin’de büyük işlem hacimleri 10 milyona ulaştı! Bu market için ne anlama geliyor?

(Visited 116 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

KaynakAmbcrypto
hayrunisabayar
Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 61,312.00 4.26%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,180.07 4.61%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 482.37 6.97%
cardano
Cardano (ADA) $ 2.03 4.28%
solana
Solana (SOL) $ 198.57 5.54%
xrp
XRP (XRP) $ 1.07 5.61%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 43.05 3.96%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.301923 28.67%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000074 38.73%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 41.59 3.09%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 63.92 3.26%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 30.62 4.02%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 25.32 2.96%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 188.69 4.09%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.85 2.64%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.92 12.65%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 126.46 3.41%