Perşembe, Ekim 28, 2021
gzhsfau
Ana SayfaBitcoinÜnlü CEO : Bitcoin fiyatındaki oynaklık ilkel geçmişimizin mirası

Ünlü CEO : Bitcoin fiyatındaki oynaklık ilkel geçmişimizin mirası

- Sponsorlu Reklam-

bitcoin

Pantera Capital’in Kurucusu ve CEO’su Dan Morehead, yatırımcıların alıştığı dört yıllık kripto fiyat döngülerinin “bittiğini” iddia etti. Ayrıca, hem yukarı hem de aşağı yönde daha az oynaklık bekleyebileceğimize inanıyor.

Pantera Capital’in Ekim ayındaki yatırımcı mektubu bölümüne yazdığı yazıda Dan Morehead şunları söyledi:

“İlk yarılanma, yeni bitcoin arzını toplam bitcoinlerin %15’i kadar azalttı. Bunun, yeni arz ve fiyat üzerinde büyük bir etkisi oldu. Sonraki her yarılanmanın fiyat üzerindeki etkisi, muhtemelen önemini azaltacaktır. 

Kripto piyasaları olgunlaştıkça ve daha fazla kurumsal kabul gördükçe, oynaklığı azalacaktır. %83’lük düzeltmeler gibi derin ayı piyasaları ilkel geçmişimizin bir parçası. 

Daha az oynaklık, kripto para yatırımcılarının son on yılda alıştıkları modelden önemli bir değişiklik olacaktır; muhtemelen yılda 100 kez yapılan rallileri de görmeyeceğiz.”

Morehead ayrıca, “diğer 150 alım satım tokeninde zorlayıcı fırsatlar” olduğunu belirterek, Bitcoin’in ötesinde çeşitlendirmeyi savundu. Ayrıca Morehead, kriptoda kamu piyasalarından çok daha fazla getiri olacağına inanıyor. Alanda yer alan rekabet ve karmaşık, büyük hedge fonlarının miktarı göz önüne alındığında, “Kamu piyasalarında alfaya sahip olmak gerçekten zor” dedi.

Bu ayın sonlarında olası Bitcoin ETF onayı etrafındaki heyecana bir karşı duruş olarak Morehead, ETF’nin onayından ziyade ETF’nin piyasaya sürülmesi üzerine olası bir satıştan korkmaktadır. Bu iki olay arasında bir duraklama olacaktır.

Döngü Teorisi Tartışması Sürüyor

Kripto döngülerindeki geleneksel kalıpların değişebileceğini düşünen kriptoda öne çıkan tek kişi Morehead değil. Benjamin Cowen gibi bazı popüler kripto analistleri, sözde uzatma döngülerini savunuyorlar. Cowen, bu yıl sona eren mevcut döngü yerine, zirvenin bu yıl gerçekleşmeyebileceğini öne sürüyor . Bunun temel nedeni, piyasa değeri büyüdükçe fiyatı yükseltmenin daha zor olmasıdır. Analist Willy Woo, bunun da son dört yıllık döngü olacağını tahmin ediyor.

- Sponsorlu Reklam-

2013 yılında kurulan Pantera Capital, Bitcoin 65 bin dolar iken ABD’deki ilk kripto para fonuydu. Şu anda yönetimi altında 4.8 milyar dolarlık varlığa sahip.

(Visited 32 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

kurbaga
Cryptoman
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Cryptoman 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. İyi düzeyde İngilizce bilen Cryptoman, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 61,161.00 3.23%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,157.96 2.80%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 480.69 5.02%
cardano
Cardano (ADA) $ 2.01 0.41%
solana
Solana (SOL) $ 196.35 0.80%
xrp
XRP (XRP) $ 1.06 3.20%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 42.89 0.81%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.293484 21.89%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000077 34.78%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 41.12 0.17%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 63.69 0.76%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 30.41 0.97%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 25.25 0.61%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 188.83 2.44%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.85 0.74%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.91 7.35%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 125.92 0.85%