Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaAltcoinCardano'dan (ADA), Ekosistemi Güçlendirecek Yeni Duyuru

Cardano’dan (ADA), Ekosistemi Güçlendirecek Yeni Duyuru

- Sponsorlu Reklam-

Cardano (ADA), Ekosistemi Güçlendirecek Hamleler Yapıyor

Cardano Vakfı, merkezi zincir içi tanımlayıcı koleksiyonu olan asli tokenler için bir kayıt defteri duyurusu yaptı.

Kayıt defteri, belirli bir tokenin adını, kimliğini ve ana işlevlerinin listesini de içeren tüm bilgileri sağlamayı amaçlamaktadır.

“Esasen Cardano Kayıt Defteri, kullanıcılara, insan tarafından okunabilir meta veriler ve diğer açıklayıcı bilgiler aracılığıyla Cardano’da dağıtılan asli tokenlerin gerçek karakterine erişim olanağı sağlar. Bu veriler hem Daedalus hem de Yoroi asli cüzdanları aracılığıyla asli tokenlerin yanında görüntülenebilecek.”

Geliştiricilerin tokenlerini kaydettirmeleri ise zorunlu değil. Bununla birlikte, geliştiriciler kayıt işlemi yaparlarsa, tokenin gerçek olduğundan, yani adının blokzincirde kopyalanamayacağından emin olacaklardır.

Kayıt defterinin diğer avantajları arasında ise, bir “ilke kimliği” yardımıyla tokenleri doğrulama ve en alakalı meta verileri görüntüleme yeteneği bulunuyor.

Asli tokenler, Mart ayı başlarında beklenen Mary hard forkunun etkinleştirilmesinin ardından Cardano blokzincirine ulaştı. Bu asli tokenler, Ethereum ağının üzerinde çalışan ERC20 tokenlerine benziyor.

Ayrıca, Cardano’nun Ağustos ayı sonunda Alonzo hard forku ile akıllı sözleşmeleri etkinleştirmesi bekleniyor.

- Sponsorlu Reklam-

Genel olarak bakıldığı zaman ise beşinci en büyük blokzincirinde şu anda 600’den fazla varlık bulunuyor.

İlginizi çekebilir: Ünlü Kripto Analist Lark Davis, Cardano’ya (ADA) Yöneltilen 3 Eleştiriyi Değerlendirdi

Cardano Kayıt Defteri Nedir?

Cardano (ADA), Ekosistemi Güçlendirecek Hamleler Yapıyor

Cardano Kayıt Defteri, Cardano asli tokenlerinin verilerini ve bilgilerini merkezi bir kayıt sistemi ile yönetmeyi amaçlıyor. Temelde, kayıt defterinin bir doğrulama kaynağı ve potansiyel olarak “zincir içi tanımlayıcıların” nihai bir konsolidasyon konumu olarak işlev görmesi bekleniyor. Bu tanımlayıcılar arasında genel anahtarlar, hashler, token adresleri, token basma politikaları ve daha fazlası bulunuyor.

Kayıt defteri, bu tanımlayıcıları insan tarafından okunabilen öznitelikler ile eşleştirecek. Teknik kısma daha az hakim olan ve geliştirici olmayan insanlar için bu, kayıt defteri aracılığı ile bir token hakkındaki bilgilerin okunabileceği anlamına geliyor. Bu okunabilir bilgiler arasında, tokenin adı, işlevinin kısa bir açıklaması ve token basma politikası bulunabilir.

Her hafta yüzlerce, hatta binlerce asli tokenin basıldığı bir ekosistemde, bireysel tokenler hakkında ayrıntılı bilgi toplamak zaman alıcı olmakla birlikte zordur. Cardano Kayıt Defteri, en alakalı verilere merkezi ve kolay bir erişim imkanı tanıyarak ekosistemi güçlendirmek amacıyla tasarlandı.

İlginizi çekebilir: Ünlü Fon Yöneticisinden, Cardano (ADA) ile İlgili Şok Sözler

(Visited 691 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

KaynakU Today
enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 61,014.00 2.04%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,893.46 0.57%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 467.67 1.91%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.18 1.58%
 • solanaSolana (SOL) $ 162.95 1.98%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 42.78 1.4%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.237730 0.73%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 36.67 1.55%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 26.75 1.54%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 188.10 1.21%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 58.23 1.84%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.52 0.75%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 625.20 0.57%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.52 3.6%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003655 0.71%