Perşembe, Ekim 28, 2021
TR Unsafe SG Сloudminer static v2 970x250 Custom size 1
Ana SayfaAltcoinCardano (ADA) Geliştiricileri Alonzo Hard Fork'unu Devreye Alıyor

Cardano (ADA) Geliştiricileri Alonzo Hard Fork’unu Devreye Alıyor

- Sponsorlu Reklam-

Cardano (ADA) Geliştiricileri Alonzo Hard Fork'unu Devreye Alıyor

Input Output HK’nin yazılım mühendisliği lideri Michael Peyton Jones, Alonzo hard-fork aktivasyonunun Cardano’yu (ADA) blockchain tabanlı iş girişimleri için gelişmiş bir ortam haline getireceğine dair ayrıntılı bir yazı yayınladı.

Alonzo, 2021 yılının 3. çeyreğinde Cardano’ya (ADA) akıllı sözleşmeler getirecek

Jones’un açıklamasına göre, Cardano’nun (ADA) Alonzo hard-fork’u, şimdiye kadar Cardano için en son ağ yükseltmeleri olan Mary ve Allegra forks tarafından başlatılan dönüşüm süreçlerini genişletecek.

Alonzo güncellemesi, teorik bilgisayar biliminin temelleri üzerinde çalışan Amerikalı bir matematikçi ve mantıkçı olan Alonzo Church’ten (1903-1995) esinleniyor. Tıpkı diğer Cardano forkları gibi, Alonzo da gerçek bir zincir bölünmesi olmadan etkinleştirilecek. Cardano (ADA), kesintisiz güncellemeler için bir hard-fork koordinatörü kullanıyor.

Sıkıissimo sensu akıllı sözleşme işlevselliğinin etkinleştirilmesi, 2021 yılının 3. çeyreğinde gerçekleşecek:

“Alonzo, bundan yaklaşık dört ay sonra Cardano’ya akıllı sözleşmeler (dijital sözleşmeler) için destek ekleyecek.” 

Protokole yapılan bu ek, birçok işletmeyi Cardano’ya (ADA) çekecektir. Çünkü akıllı sözleşme mantığı, birçok kullanım durumu için platformun tercih edilmesine olanak sağlayacaktır.

NFT’ler, DEX’ler ve stabilcoin’lerin Cardano’da (ADA) piyasaya sürülmesi bekleniyor

- Sponsorlu Reklam-

Jones, Cardano’nun akıllı sözleşme mantığının uygulanacağı formlar olarak özellikle koleksiyon, kitle fonlaması ve müzayedelerden bahsediyor. Böylece, Cardano (ADA), NFT’lerin segmentine giriyor olacak.

Ardından, Cardano (ADA) akıllı sözleşmeleri, merkezi olmayan borsalar ve ayrıca merkezi stabilcoin desteğine sahip sofistike merkezi olmayan finansal protokoller oluşturmak için uygun hale gelecek.

Gerçek dünyadaki işletmeler, tedarik zinciri izleme uygulamaları için Cardano’yu (ADA) kullanabilecekler. Ayrıca, önceden belirlenmiş hak kazanma sürelerine sahip token basımı, yerel tokenli projelere sunulacak.

(Visited 120 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kaynakutoday
metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 61 times, 3 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 61,261.00 3.80%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,232.75 6.01%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 489.43 7.51%
cardano
Cardano (ADA) $ 2.01 2.13%
solana
Solana (SOL) $ 198.01 4.38%
xrp
XRP (XRP) $ 1.07 4.40%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 42.67 3.05%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.335819 37.62%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000069 1.14%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 42.94 5.87%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 63.96 1.71%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 30.35 3.12%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 25.26 1.89%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 188.75 3.12%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.86 1.64%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 2.01 12.69%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 128.33 3.61%