Pazartesi, Ekim 25, 2021
gzhsfau
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainBybit Analizi Alt Sezonun Yaklaştığını Söylüyor

Bybit Analizi Alt Sezonun Yaklaştığını Söylüyor

- Sponsorlu Reklam-
bybit analizi alt sezonun yaklastigini soyluyor 60212570af2c5

Bitcoin‘in 28.950 dolara düştüğü çalkantılı son birkaç günün ardından, piyasa bir bütün olarak hızlı bir toparlanma sürecine girdi ve ilk 10 kripto paranın büyük çoğunluğu bir kez daha alım pozisyonuna döndü. Çoğu kripto yatırımcısı için yaşananlar ofiste sıradan bir gün olsa da, analistler önümüzdeki birkaç hafta ve aylarda dalgalanmanın artabileceği konusunda uyarıyorlar.

Geçen hafta tanık olunan tüm satışlara ve dalgalanmalara rağmen, mevcut veriler 1000 veya daha fazla Bitcoin (kripto dünyasında “balinalar” olarak anılır) içeren adres sayısının artmaya devam ettiğini açıkça gösteriyor. Bu “dip satın alma” stratejisi nadir değildir ve geleneksel olarak yatırımcılar tarafından piyasalarda kullanılmaktadır. Ancak bu sefer, kurumsal oyuncuların dijital varlık sektörüne girmesiyle birlikte bu tür konsolidasyon merkezli faaliyetler önemli ölçüde arttı ve çoğu kripto fiyatında sürekli dalgalanmalara neden oldu.

Bitcoin çağında olduğumuz bir gerçek. Peki şehirde yeni bir şerif var mı?

Geçtiğimiz yıl boyunca Microstrategy, BlackRock, Grayscale gibi önde gelen finans kurumları tarafından tercih edilen Bitcoin’ in kripto dünyasında kendine çok sağlam bir yer edindiği ortada.

Sadece bu da değil son aylarda JP Morgan, Raiffeisen, Pantera Capital gibi bir dizi banka ve risk sermayesi fonu da BTC’nin 100.000 $ sınırının ötesine kolaylıkla ölçeklenebileceğini öngördü. Dolaylı olarak, bu yeni yükselen varlık sınıfına olan güvenlerinin arttığı mesajını verdiler.

Her geçen gün toplam piyasa kapitalizasyonuna göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum ise Bitcoin’den ayrılma sinyallerini hızla sergiliyor. Bu bağlamda, önde gelen kripto borsası Bybit tarafından yayınlanan bir raporda, 14-20 Ocak tarihleri ​​arasında Ethereum fiyatı tarihinde hiç tanık olunmamış %35 ‘lik bir büyüme kaydederek Bitcoin’den daha iyi performans gösterdiğini kanıtlıyor. Daha teknik bir ifadeyle Ether, 19 Ocak’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.440 $ ‘a değdiğinde, piyasa hakimiyeti %15,65 gibi bir seviyeye ulaştı.

Etherium’un Bitcoin’i geride bırakması hayali bir öngörü mü, yoksa eli kulağında bir gerçek mi?

2020’deki DeFi patlamasının büyük ölçüde, Ethereum ekosisteminin tüm dünyadaki geliştiricilere sağladığı teknolojik yetenekler nedeniyle meydana geldiği bir sır değil. Bunun kanıtı, en iyi 30 Merkezi Olmayan Finans platformunun 29’unun Ether ağının üzerine inşa edilmiş olması gerçeğidir.

- Sponsorlu Reklam-

Dahası, çeşitli DeFi platformlarındaki toplam kilitli hacim (TVL) şu anda 26 + milyar dolar seviyesinde duruyor. Özellikle de kripto yatırımcılarının çoğunun hala DeFi hakkında yeni şeyler öğrenmeye başladığını düşündüğümüzde, bu değer oldukça etkileyici.

bybit analizi alt sezonun yaklastigini soyluyor 60212573b0831

Sadece bu da değil, Ethereum ağındaki günlük işlem hacminin Bitcoin’den yaklaşık %30 daha yüksek olduğu tahmin ediliyor. Özellikle şu anda, yaklaşık 3 milyar dolarlık stake havuzlarında kilitli olan Beacon Network’ün piyasaya sürülmesiyle bu rakamın daha da yukarıya gitme olasılığı çok yüksek.

Alt sezon yakınınıza geliyor

Devam eden boğa sezonunda büyük getiri sergileyen Ethererum’a ek olarak, birçok yatırımcı son aylarda bir dizi başka altcoinin de ciddi kazançlar elde ettiği gerçeğini büyük ölçüde gözden kaçırıyor gibi görünüyor.

Bybit’e göre, 1 Aralık – 17 Ocak tarihleri arasında, Decred (DCR), Dogecoin (DOGE), Cardano (ADA) gibi bir dizi önemli altcoin, BTC’nin yukarıda belirtilen zaman penceresi boyunca gösterdiği %91’lik değer artışına kıyasla, sırasıyla 126%, 175% ve 146% civarında kazançlar sergilediler.

bybit analizi alt sezonun yaklastigini soyluyor 6021257521ae5

Kaynak:Coin Metrics

Son olarak, Litecoin (LTC), ChainLink (LINK), Stellar (XLM), Bitcoin Cash (BCH) gibi bir dizi diğer varlıklarda son aylarda önemli bir büyüme gösterdi ve bu tokenlerin her biri % 65’ten fazla değer kazandı. Burada ilginç olan, 2017’deki çoğu altcoinle ile ilgili altı boş söylem ve projelerin çoğunun şu anda hayata geçtiği ve kullanımının başladığı bir yapı söz konusu.

2021 yılında başarılı olması beklenen altkoinler

Portföyünü çeşitlendirerek kazançlarını 2021’de daha da yukarı taşımak isteyen yatırımcılar, potansiyel olarak farklı kullanım senaryosu olan projeleri keşfedebilirler.

Örneğin Chainlink, geliştiricileri tarafından akıllı sözleşmelerin veri akışları, web API’leri ve geleneksel banka hesap ödemeleri gibi zincir dışı kaynaklara erişmesine izin vererek akıllı sözleşmeler ile blockchain arasındaki bağlantıyı sağlamayı amaçlayan güvenli bir blockchain aracı olarak tanımlanmaktadır. Nitekim bu özellikleri LINK’in fiyatını önemli ölçüde artırmaya yardımcı oluyor. Öyle ki para birimi şu anda toplam piyasa değerine göre ilk 10 kripto listesinde yer alıyor. Sadece bu da değil, geçen yıl boyunca kripto paranın %700’ün üzerinde kazançlar sergilediğini de belirtmek gerekir.

Benzer şekilde PolkaDot platformu ölçeklenebilirlik, gerektiği durumlarda özelleştirilebilirlik ve birlikte çalışabilirlik üzerine işlevsel çözümler geliştirmek amacıyla kurulmuş bir ağdır. Yenilikçi tasarımı ve şaşırtıcı teknolojik önerisi, DOT’u sadece altı ay içinde ilk 10 kripto listesinde dördüncü sıraya taşımasına yardımcı oldu.

Kripto sektörünü rahatsız eden gerçek sorunların üstesinden gelmek isteyen ve bu nedenle uzun vadeli yatırım araçları olarak değerlendirmeye değer diğer altcoinlerden bazıları arasında, Cardano (ADA), Tezos (XTZ), Tron (TRX), Sentetik Ağ Jetonu (SNX), VeChain (VET) ve EOS (EOS) bulunuyor.


bybit analizi alt sezonun yaklastigini soyluyor 60212575c8f28

ve

bybit analizi alt sezonun yaklastigini soyluyor 6021257605641

bitcoinist

(Visited 2 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,893.00
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,230.36
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 489.99
cardano
Cardano (ADA) $ 2.18
solana
Solana (SOL) $ 218.38
xrp
XRP (XRP) $ 1.10
polkadot
Polkadot (DOT) $ 43.98
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.267952
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000039
terra-luna
Terra (LUNA) $ 43.25
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 68.22
chainlink
Chainlink (LINK) $ 32.67
uniswap
Uniswap (UNI) $ 26.67
litecoin
Litecoin (LTC) $ 197.47
algorand
Algorand (ALGO) $ 2.00
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.68