Çarşamba, Ekim 20, 2021
gzhsfau
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainBüyük Düzeltme DeFi’yi de Vurdu! 317 Milyon Dolar Tasfiye Edildi

Büyük Düzeltme DeFi’yi de Vurdu! 317 Milyon Dolar Tasfiye Edildi

- Sponsorlu Reklam-

DeFi, COMP, AAVE, ETH

DeFi piyasası son 24 saatte bir darbe aldı ve toplam kilitli değer (TVL) 11 Mayıs’ta ulaştığı zirveden %39 oranında düştü. DeBank’a göre 11 Mayıs’ta kilitlenen toplam değer yaklaşık olarak 131 milyar dolardı.

19 Mayıs’ta meydana gelen büyük bir düzeltmenin ardından toplam kilitli değer yaklaşık olarak 82.9 milyar dolara düştü.

DeFi, COMP, AAVE, ETH
Kaynak: DeBank/ Toplam Kilitli Miktar

Kripto para piyasasında yer alan her varlıkta yaşandığı gibi, DeFi piyasası da birçok tasfiyeye ev sahipliği yaptı. Buna rağmen, DeFi piyasasının önde gelen varlıkların çoğu yılbaşındaki fiyatlarından halen çok yüksek.

Düzeltmeden en çok etkilenen platformların arasında PancakeSwap yer alıyor. Platformun brüt değeri, son 24 saatte yaklaşık olarak %34 bir gerileme yaşadı.

DeFi, COMP, AAVE, ETH
Kaynak: DeBank/ Yüzdelik Değişim

Elbette, düzeltmeler her piyasada olağandır. Toplam kilitli değer ve DeFi varlıklarının fiyatı düşüyor olsa da, bu düşüşün uzun süreceği doğru bir varsayım olmayabilir. DeFi, geçmişte olduğu gibi, deneyimli yatırımcıların borç verme ve likidite programlarından sabit kazançlar elde edebilecekleri bir yerdir.

- Sponsorlu Reklam-

Fantom gibi birkaç yeni protokol ve Yield Credit gibi yeni P2P kredi çözümleri, DeFi alanında birçok yeniliğin henüz hayata geçtiğini gösteriyor. Gas ücretleri, genel ölçeklenebilirlik sorunları ve birlikte çalışabilirlik birçok yeni projenin odak noktasıdır ve bunlar önümüzdeki aylarda piyasanın canlanmasına yardımcı olmaya devam edebilir.

İlginizi çekebilir: Acala, Büyük Bir Ortaklık Kurdu! Tokenin Piyasaya Sürülmesi Bekleniyor

Ethereum DeFi Kredilerinde Tasfiye Hacmi Korkuttu

Borç verme konusunda, Ethereum’un DeFi kredi tasfiye hacmi 19 Mayıs’ta 317 milyon doları aştı ve büyük çoğunluğu Aave ve Compound’dan geldi. Bu protokollerde son 24 saatte sırasıyla 167 milyon dolar ve 120 milyon dolarlık tasfiyeler yaşandı.

DeFi, COMP, AAVE, ETH
Kaynak: DeBank/ Tasfiye Hacmi

Bu, Şubat 2021’de 113 milyon dolar olan bir önceki zirve ile şimdiye kadarki en yüksek tasfiye hacmidir. Bu tasfiye hacimleri, mevcut düzeltmenin ne kadar etkili olduğuna dair bir fikir veriyor.

Sonuç olarak, rakamlar iç karartsa da, DeFi piyasasının orta ve uzun vadede güçlenmesi muhtemel. Değiştirilemez tokenler (NFT), spot ışıklarını üstüne döndürmesine rağmen DeFi, piyasanın temel taşıdır. Bu durum, DeFi alanındaki yoğun araştırma ve geliştirme sürecini açıklar niteliktedir.

İlginizi çekebilir: Proof-of-Stake Kripto Para Birimleri Büyük Artış Gösterdi! PoS Dönemi mi Başlıyor?

(Visited 42 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 63,827.00 3.01%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,856.69 1.54%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 483.77 0.67%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.10 1.63%
 • solanaSolana (SOL) $ 156.52 0.4%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.42 0.82%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.243352 1.57%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 38.10 4.95%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.99 0.54%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 186.72 1.19%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 57.34 2.86%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 26.01 0.03%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 614.60 0.01%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.46 2.26%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003588 0.47%