Pazartesi, Ekim 25, 2021
gzhsfau
Ana SayfaEditörün SeçimleriBugün Gerçekleşecek G7 Toplantısı BTC’yi Etkileyecek mi?

Bugün Gerçekleşecek G7 Toplantısı BTC’yi Etkileyecek mi?

- Sponsorlu Reklam-

Bugün Gerçekleşecek G7 Toplantısı BTC’yi Etkileyecek mi?

Dünya ekonomisinin en önemli 7 ülkesini oluşturan G7, dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının neden olduğu küresel ekonomik krizden çıkma stratejilerini tartışmak üzere bugün İngiltere ev sahipliğinde toplanıyor. ABD, Birleşik Krallık, Fransa, İtalya, Japonya, Almanya ve Kanada’nın olacağı G7 zirvesi öncesi Japonya Maliye Bakanı tarafından yapılan açıklama da, toplantının gündem konularından birinin de kripto para birimleri olduğu açıklandı.

Japonya’nın Maliye Bakanı Taro Aso, kısa süre önce yaptığı açıklamada G7 ülkelerinin maliye bakanlarının kripto paralarla merkez bankası dijital para birimlerini ele alacağını ifade etmişti. Sanal olarak gerçekleştirilecek olan toplantı, ABD’nin yeni başkanı Joe Biden’ın göreve gelmesinden sonra yapılacak ilk toplantı olma statüsünü de taşıyor.

Gerçekleştirilen son G7 toplantısında katılımcılar kripto paraları ve dijital varlıkları tartışmışlardı. Toplantı sonrası alınan kararlardan biri, hükümetlerin kripto paraların yasadışı bir şekilde kullanımını engellemek için bir takım tedbirlerin alınması ve bu tedbirler doğrultusunda çalışılması gerekliliğiydi. Bu karardan sonra bazı ülkelerde kripto paralara yönelik bir takım tedbirler ve önlemler alındı. Bugün gerçekleşecek toplantı ile kararlar tekrar masaya yatırılabilir ve bir takım değişiklikler yine olabilir. Uzmanlara göre, Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde tarafından yapılan “kripto paralar yasadışı eylemler için kullanılıyor” ifadesi, durumu değiştirebilir.

Yine uzmanlara göre, kripto para yatırımcıları, her gün gelen olumlu haberlerden sonra G7 toplantısından gelebilecek olası bir olumsuz habere karşın hazırlıklı olmalı. Özellikle Bitcoin’in elde ettiği kurumsal kabulün burada olumsuz bir şekilde ortaya çıkabileceğini ve dev kurumların G7 tarafından alınacak olası bir regülasyon kararı sonrası piyasada yüklü satış baskısı oluşturabileceğini muhtemel görüyorlar. Aynı zamanda toplantıdan kripto paralar aleyhine hiçbir sonuç çıkmaması durumunda Bitcoin ve kripto paraların yükselişlerine devam edebileceklerini de ekliyorlar.

(Visited 13 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,893.00
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,230.36
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 489.99
cardano
Cardano (ADA) $ 2.18
solana
Solana (SOL) $ 218.38
xrp
XRP (XRP) $ 1.10
polkadot
Polkadot (DOT) $ 43.98
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.267952
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000039
terra-luna
Terra (LUNA) $ 43.25
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 68.22
chainlink
Chainlink (LINK) $ 32.67
uniswap
Uniswap (UNI) $ 26.67
litecoin
Litecoin (LTC) $ 197.47
algorand
Algorand (ALGO) $ 2.00
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.68