Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaBitcoinBu Gösterge Kripto Boğa Piyasasının Sonunu İşaret Edebilir!

Bu Gösterge Kripto Boğa Piyasasının Sonunu İşaret Edebilir!

- Sponsorlu Reklam-

 

Bitcoin, Btc, Xrp, Kripto, Boğa

Yakından takip edilen kripto para trader ve analisti kripto boğa piyasasının zirveye ulaşmasına yardımcı olabileceğine inandığı, yaygın olarak da kullanılan bir göstergeye baktığını söylüyor.

Kullanıcı ismi Credible Crypto olan analist, attığı yeni bir Tweet’te 188.700 takipçisine Bitcoin Hakimiyet Endeksi’nde önemli bir seviyeyi izlediğini belirtti. Ayrıca bunun potansiyel olarak patlama döngüsünün sonunu işaret edebileceğini de ekledi.

“Altkoinlerinizden ne zaman kâr elde etmeye ve boğa koşusunun potansiyel sonu için temkinli olmaya başlamanız gerektiğini bilmek ister misiniz? BTC hakimiyeti %30’un altına düştüğünde! O zamana kadar, çok erken satmış olacaksınız.”

BTC, bitcoin, kripto
Kaynak: Twitter / Credible Crypto

Bitcoin Dominansı Daha Düşük Bir Değere Yönelebilir

Bitcoin Hakimiyet Endeksi, yatırımcıların BTC’nin diğer tüm kripto varlıklarına göre değerini ölçmek için kullandıkları bir metriktir. Düşen Bitcoin Hakimiyet Endeksi, BTC’nin altkoinlere karşı değer kaybettiğini gösterir. Ayrıca, diğer tokenlerin BTC’den daha fazla değer kazandığını da gösterebilir.

2018’de Bitcoin hakimiyeti kripto patlama döngüsü durma noktasına gelmeden önce %35’e kadar düştü. Mevcut boğa piyasasında analist Credible Crypto; yatırımcıların altkoinlere daha fazla sermaye ayırmasını beklediği için, endeksin daha düşük bir değere yöneleceğine inanıyor.

- Sponsorlu Reklam-

“Bu sefer, o zamandan daha aşağılara inmemizi bekliyorum. Fon açısından bakıldığında, başlangıçtan bu yana piyasaya giren altkoinlerin miktarı sürekli artıyor. O zaman, alan büyüdükçe BTC hakimiyetinin zaman içinde azalmaya devam edeceği mantıklı. Bu koşu sırasında BTC hakimiyetindeki düşüş, son koşunun düşük seviyesini aşmalıdır…

BTC hakimiyeti daha önce hiç görmediğimiz düşük seviyelere kadar kanamaya devam edecek.”

XRP 1,14 Dolara Kadar Düşebilir!

XRP’ye bakıldığında trader; Ripple’ın 1,45 dolarlık önemli bir desteği tutamaması durumunda, 1,14 dolara kadar düşebileceğine dair bir uyarı yayınlıyor.

“Buradaki desteğin yavaş yavaş ezilmesinin büyük bir hayranı değilim. Ancak bu seviyeden daha güçlü bir hareket görmek isterdim. Yeşil bölge korunduğu sürece iyiyiz; ancak kaybettiğimizde bir sonraki adımdan önce olumsuz yönde (noktalı yeşil çizgi) bir düşüş görebiliriz. “

XRP, altkoin, Ripple, kripto
Kaynak: Twitter / Credible Crypto

İlginizi çekebilir: Ünlü Yatırımcı, Patlamaya Hazır Gözden Kaçan Altkoinleri Açıkladı!

(Visited 452 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

KaynakdailyHODL
hayrunisabayar
Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 60,820.00 1.16%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,827.84 0.95%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 462.17 2.85%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.16 3.1%
 • solanaSolana (SOL) $ 157.70 1.87%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.48 6.21%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.235491 1.68%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 36.44 1.94%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 26.40 1.7%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 184.71 2.95%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 57.28 1.82%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.04 0.73%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 621.18 1.64%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.48 3.89%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003613 1.91%