Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaAltcoinGuggenheim/Todd Morley: "Bu Altkoin Bitcoin'den Çok Daha Fazla Faydaya Sahip"

Guggenheim/Todd Morley: “Bu Altkoin Bitcoin’den Çok Daha Fazla Faydaya Sahip”

- Sponsorlu Reklam-

altkoin, Ethereum, kripto, overline network

Guggenheim Partners’ın kurucu ortağı ve eski yöneticisi olan Todd Morley, en büyük altkoin olan Ethereum’un Bitcoin’den “çok daha yüksek faydası” olduğunu söyledi.

Pazartesi günü Bloomberg TV’ye konuşan Morley, Bitcoin ve Ethereum’u kıyasladı. Lider altkoin ile ilgili olarak “Ethereum’un akıllı sözleşmeler yoluyla çok daha yüksek faydalar sağladığını” söyledi.

Morley, dijitalleştirmeye yönelik teknoloji stratejisi olmayan herhangi bir sektörün iflas etme ihtimalinin yüksek olduğunu düşündüğünü belirtti. Sigorta sektörüne bir örnek veren Morley, bu tür endüstrilerin daha iyi bir teknoloji stratejisine sahip olması gerektiğini söyledi.

Morley’e göre blok zincir teknolojisi dünyanın diğer bölgelerinde çok hızlı ilerliyor. En büyük altkoin Ethereum’daki uygulama geliştiricilerin sayısının altı yıldır hızlı bir şekilde arttığını belirten Morley, şu yorumu yapıyor:

“Moore Yasası’ndan çok daha hızlı. Yani, eylemin olduğu yer burası.”

Bu yasa ise 1965 yılında Amerikalı mühendis Gordon Moore tarafından yapılan ve yoğun bir entegre devredeki transistör sayısının, yaklaşık iki yılda bir ikiye katlandığını belirten gözlemdir. Diğer bir deyişle Moore Yasası, bilgisayarların hızı ve kapasitesinin iki yılda bir artmasını ve daha az ödeme yapılmasını sağlamaktadır.

Morley, lider altkoin Ethereum’un fayda fonksiyonunun ve varlıklara erişimde büyük ölçekli dağıtımının tam olarak gerçekleşmediğini belirtti. Bu yüzden bu konuda lider olmayı umduklarını söyledi.

Overline Network Projesi

- Sponsorlu Reklam-

Morley şu anda bir blok zincir projesi olan Overline Network’ün başkanıdır. Overline Network ise; Bitcoin’in DeFi protokollerine bağlanmasını sağlayan, blok zincirleri birbirine bağlamak için tasarlanmış bir birlikte çalışabilirlik protokolüdür.

Overline Network, Overline (OL) ve Emblems (EMB) isimli iki farklı tokene sahiptir. OL, ağın ana tokenidir. EMP ise, risk ve madencilere blok ödülleri sağlayan bir ERC-20 tokenidir.

Bu yılın başlarında Overline; paketlenmiş tokenler veya gas ücretleri olmadan birden fazla blok zincirde, teminat tabanlı ticarete olanak sağladığını iddia eden Interchange adlı pazarını başlattı.

Overline’ın iş modeline gelince Morley, OL’nin kullanımı ve değerinin zamanla artmasıyla birlikte projenin para kazanması gerektiğini söyledi. Dahası, dünya tokenize edilmiş varlıklara doğru ilerledikçe, dijital varlığın daha fazla kullanım durumu söz konusu olabilir. Emlak geliştirme grubu JDS ile birlikte, Overline’ın New York’ta yeni bir ‘blok zincir kulesi’ inşa etmesinin nedenlerinden biri de budur. Morley, 111 West 57th Street’teki kulede “dünyanın en büyük NFT müzesi”nin yer alacağını söyledi ve şunları ekledi:

“Yani bu sadece tuğla ve harç sahibi olmaktan ziyade, binanın içindeki bir tür fayda işlevidir. Overline’ın, insanların sahip olabileceği birçok projenin öncüsü olacağını düşünüyoruz.”

Morley, röportaj sırasında kripto piyasasının fiyat dalgalanmalarından da bahsetti. Hala çok küçük bir pazar olduğunu söyleyen Morley, bu yüzden likit olmadığını da belirtti. Ayrıca bunun genç bir pazar için tipik olduğunu da ekledi.

Morley; kripto piyasasının fayda işlevi, insanları birbirine bağlamanın yolu ve yeni erişim seviyeleri yaratması ile ilgili, “Gerçekten muhteşem. Bunun dünya için çok olumlu bir gelişme olacağını düşünüyoruz” dedi.

İlginizi çekebilir: Hedge Fonların Yarısı Kripto Paralara Yatırım Yapıyor

(Visited 187 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

hayrunisabayar
Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 61,014.00 2.04%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,893.46 0.57%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 467.67 1.91%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.18 1.58%
 • solanaSolana (SOL) $ 162.95 1.98%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 42.78 1.4%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.237730 0.73%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 36.67 1.55%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 26.75 1.54%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 188.10 1.21%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 58.23 1.84%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.52 0.75%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 625.20 0.57%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.52 3.6%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003655 0.71%