Çarşamba, Ekim 20, 2021
gzhsfau
Ana SayfaBitcoinBoğa Piyasası Sonlandı mı? Michaël Van de Poppe Cevapladı

Boğa Piyasası Sonlandı mı? Michaël Van de Poppe Cevapladı

- Sponsorlu Reklam-

Boğa Piyasası Sonlandı mı? Michaël Van de Poppe Cevapladı

Yaygın olarak takip edilen kripto stratejisti ve trader Michaël van de Poppe, Bitcoin boğa piyasasının durumunu analiz etmek için daha büyük resme bakıyor.

Yeni bir videoda, analist 69.700 YouTube abonesine BTC’nin birçok piyasa katılımcısının boğa piyasasının devam edeceğinden şüphe duyduğu aşamada olduğunu söyledi.

“Şu anda 50/50 olduğu bir aşamadayız. Ayı piyasasını bekleyen bir grup insan var. Boğa piyasasının gerçekleşmesini bekleyen bir grup insan var. Arasında hiçbir şey yok. İnançsızlık aşaması dediğimiz şey budur. Muhtemelen, ayılar için bu düzeltici hamle, ayı piyasasının başlangıcı olarak algılanabilir. Boğalar için ise bu bir düzeltme dönemi. Bunun düzeltici dönem olduğunu düşünüyorum.”

Van de Poppe’nin Btc’nin boğa piyasasının ilk aşamalarında olduğu yönündeki düşüncesi, Bitcoin’in mevcut yükseliş döngüsünün sonunda 300.000 dolara kadar ulaşacağı tahminiyle aynı hizada. Trader, BTC üzerindeki uzun vadeli yükseliş eğilimini desteklemek ve mevcut düzeltici hareketin boğa piyasasının sürdürülebilirliği için doğal ve sağlıklı olduğunu göstermek için haftalık zaman dilimine bakıyor.

“Önceki boğa döngülerinde görebileceğiniz gibi, şu anda destek olarak gelen 21 haftalık MA (hareketli ortalama) testlerini yaptık. [BTC] şu anda buraya gelene kadar gerçekten herhangi bir test yapmamıştı… Haftalık seviyeye bakarsanız, hala yükseliş görünümündeyiz… 2016 ve 2017 döngüsü boyunca, parabolik faza girene kadar daha önce tüm bu seviyelerin (21 haftalık MA) bir testini yaptığımızı görebilirsiniz.”

 Bitcoin’in kısa vadeli görünümüne gelince, Van de Poppe, Bitcoin’in yerel bir dip oluşturmasını sağlayacak iki olasılığın haritasını çıkarıyor.

- Sponsorlu Reklam-

“Özellikle baktığım iki senaryo bulunuyor. Birincisi, bir sıçrama elde ederiz ve ardından bu gri bölgeyi (50.000 $) destek haline çeviririz, 50.000 $ ‘ın altına düşme sahte bir düşüş haline gelir. Ardından, yükseliş sapması ile birlikte tersine dönmeye başlarız.

İkincisi…. Hemen yükselme, 53.000 $ ‘da anında reddedilme ve ardından başka bir test, ardından 46.000 $ civarında dip yapıp tersine dönmeye başlarız.”

İlginizi çekebilir: Korku ve Açgözlülük Endeksine Göre Bitcoin Fiyatı Tekrar Yükselişe Geçmeli

(Visited 12 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kaynakdailyhodl
metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 63,827.00 3.01%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,856.69 1.54%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 483.77 0.67%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.10 1.63%
 • solanaSolana (SOL) $ 156.52 0.4%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.42 0.82%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.243352 1.57%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 38.10 4.95%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.99 0.54%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 186.72 1.19%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 57.34 2.86%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 26.01 0.03%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 614.60 0.01%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.46 2.26%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003588 0.47%