Çarşamba, Ekim 20, 2021
gzhsfau
Ana SayfaBitcoinBlackRock Fonlarının Bir Kısmını Bitcoin Vadeli İşlemlerine Koyabilir

BlackRock Fonlarının Bir Kısmını Bitcoin Vadeli İşlemlerine Koyabilir

- Sponsorlu Reklam-
blackrock fonlarinin bir kismini bitcoin vadeli islemlerine koyabilir 602117f1e5577

Dünyanin en büyük varlık yönetim şirketi olan BlackRock, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) 20 Ocak’ta sunduğu formda Bitcoin vadeli işlemlere yatırım yapabileceğini açıkladı.

Söz konusu formda bu yatırımı yapabilecek fonların BlackRock Global Allocation ve BlackRock Funds V olduğu belirtiliyor. BlackRock Global’ın çoğunlukla hisse senetleri, borç teminatları ve kısa vadeli menkul kıymetlere yatırım yaptığı biliniyor. Fonun büyüklüğü ise 16 milyon dolar seviyelerinde. Fonun geçen yıl %19,72’lik yıllık getiri elde ettiği biliniyor..

Her Fon, değerlerini bir veya daha fazla menkul kıymetler, emtialar (altın veya petrol gibi), para birimleri (bitcoin dahil), faiz oranları, kredi olayları veya endekslerden  elde eden finansal araçlar ve türevler olarak adlandırılan araçları kullanabilir. (Örneğin S&P 500 Endeksi veya ana borç verme oranı).  

Şüpheciden İnanana 

Geçmişte Bitcoin ile ilgili açıklamalarında oldukça şüpheci yaklaşım sergileyen BlackRock CEO’su Larry Fink, geçen ay yaptığı açıklama ile bu şüpheci yaklaşımını tersine çevirdi. Kendisi Bitcoin’in küresel bir pazara dönüşme potansiyeli olduğunu öne sürdü.

Bitcoin, birçok insanın dikkatini ve hayal gücünü yakaladı. Hala test edilmemiş ve diğer pazarlara göre oldukça küçük bir pazar. Hergün dev hareketler görüyorsunuz… Bu zayıf bir pazar. Küresel bir pazara dönüşebilir mi? Muhtemelen.  

Bu açıklamadan daha once BlackRock CIO’su Rick Rieder, Bitcoin’in sonunda altının yerini alabileceğini belirtmişti.

Altının yerini dayanıklı bir mekanizma olarak büyük ölçüde alabileceğini düşünüyor muyum? Evet. Çünkü etrafta altın külçe dolaştırmaktan çok daha işlevsel. 

- Sponsorlu Reklam-

Yönetimi altında yaklaşık 7.9 trilyon dolarlık varlık bulunan BlackRock, geçen ay kripto paraların değerlemesinde uzmanlığı olan bir yönetici ilanı yayınlamıştı.

 


blackrock fonlarinin bir kismini bitcoin vadeli islemlerine koyabilir 602117f48418c

ve

blackrock fonlarinin bir kismini bitcoin vadeli islemlerine koyabilir 602117f4b4c45

UTODAY

(Visited 3 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 64,263.00 2.94%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,887.72 2.98%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 487.26 0.03%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.11 1.35%
 • solanaSolana (SOL) $ 157.05 0.34%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.32 0.04%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.245339 0.89%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 37.94 5.58%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 26.13 0.83%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 188.40 1.1%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 57.09 2.44%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 26.03 0.76%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 618.39 0.96%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.46 2.84%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003612 0.39%