Çarşamba, Ekim 20, 2021
gzhsfau
Ana SayfaBitcoinBlackRock CEO: Kripto Harika Bir Varlık Ama Paranın Yerini Alamaz!

BlackRock CEO: Kripto Harika Bir Varlık Ama Paranın Yerini Alamaz!

- Sponsorlu Reklam-

BlackRock CEO: Kripto Harika Bir Varlık Ama Paranın Yerini Alamaz!

Coinbase hissesinin dün başarılı bir şekilde piyasaya sürülmesine rağmen, Blackrock CEO’su Larry Fink hala kripto paranın kurumsal olarak benimsenmesi konusunda bazı endişeleri olduğunu dile getirdi.

Bugün CNBC’nin Squawk Box ile yaptığı röportajda Fink, kripto ve onu çevreleyen anlatıya büyük bir kripto para birimi borsasının halka açılmasının ardından görüşlerinin büyük ölçüde değişmediğini belirtti.

“Kripto harika bir varlık sınıfı haline gelebilir ve bunun harika bir varlık sınıfı olabileceğine inanıyorum. Fakat bunun para birimlerinin ikamesi olduğuna inanmıyorum. Kriptoyu para biriminin ikamesi olarak düşünmemiz gerektiğine inanmıyorum.”

Blackrock CEO’su, kriptoya dünyanın dört bir yanındaki kurumların ilgisinin arttığını görmediğini, iklim riski, ulusal açık ve enflasyonun çevrelerinde kriptodan daha fazla ilgi gördüğünü söyledi.

“Bunu inceliyoruz, para kazandık, ancak size dünya çapındaki kurumlar tarafından geniş tabanlı ilgi gördüğümüzü söylemek için burada değilim. Kriptolarla bir hayranlık dışında çok az bağlantı kurduk.”

CEO daha önce Bitcoin’den ( BTC ) uzun vadeli uygulanabilirliği henüz kanıtlanmamış, çok küçük bir pazar içinde denenmemiş değişken bir varlık olarak bahsetmişti. Bununla birlikte, kurumun baş yatırım sorumlusu Rick Rieder Kasım ayında “Bitcoin’in büyük ölçüde altının yerini alacağını” söyledi.

- Sponsorlu Reklam-

Varlık yöneticisi BlackRock, iş zekası şirketi MicroStrategy’deki mülkiyet hissesi aracılığıyla Bitcoin’e dolaylı olarak maruz kalıyor. Şirket, geçen yaz BTC’ye 425 milyon dolarlık bir yatırım yaptı ve o zamandan beri yatırımlarına binlerce BTC daha ekledi. Coinbase hisseleri Nasdaq’ta açıldığında, Bitcoin fiyatının dün tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının ardından, MicroStrategy’nin hisseleri de % 10’dan fazla artarak gün içi 770 dolara yükseldi.

Blackrock yöneticilerinin kripto ile ilgili görünüşte karışık mesajlarına rağmen, firma sektöre daha doğrudan dahil olma olasılığını araştırıyor olabilir. Ocak ayında, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu web sitesi, Blackrock’un fonlarından ikisi için bir çift izahname dosyası yayınladı. Her ikisinde de potansiyel olarak Bitcoin türevlerini ve diğer varlıkları yatırım planının bir parçası olarak kullandığı bilgisi yer alıyor.

İlginizi çekebilir: BlackRock, Vadeli Bitcoin İşlemlerine Başladı

(Visited 2 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 63,827.00 3.01%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,856.69 1.54%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 483.77 0.67%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.10 1.63%
 • solanaSolana (SOL) $ 156.52 0.4%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.42 0.82%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.243352 1.57%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 38.10 4.95%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.99 0.54%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 186.72 1.19%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 57.34 2.86%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 26.01 0.03%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 614.60 0.01%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.46 2.26%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003588 0.47%