Perşembe, Ekim 28, 2021
gzhsfau
Ana SayfaBitcoinBlackRock Ceo'su Bitcoin hakkında şüpheci yaklaşım sergiliyor

BlackRock Ceo’su Bitcoin hakkında şüpheci yaklaşım sergiliyor

- Sponsorlu Reklam-

blackrock bitcoin

Varlık yönetimi devi BlackRock CEO’su Larry Fink, 13 Ekim’de CNBC’ye  verdiği röportaj sırasında Bitcoin hakkında şüphelerini dile getirdi.

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon’un Bitcoin’in değersiz olduğu konusundaki yorumlarına katılıp katılmadığı sorulduğunda Fink, bankacının kampında olduğunu söyledi.

“Açıkçası daha çok Jamie Dimon kampındayım.”

Fink, Bitcoin fiyatının 80.000 dolara mı yükseleceği yoksa sıfıra mı düşeceği konusunda hiçbir fikri olmadığını açıklarken şu ifadeleri kullandı:

Bitcoin öğrencisi değilim ve nereye gideceğini, bu yüzden 80 bin dolara mı yoksa 0’a mı gideceği hakkında bir tahminde bulunamam.”

Dimon, en son Bitcoin karşıtı açıklamasıyla bir kez daha en büyük kripto kötü adamı olarak ortaya çıktı. Ünlü muhabir Edward Snowden, Dimon’a “Boomer” adını vererek kuşaklar arası çatışmayı vurguladı.

Ancak Fink, dijital para birimleri için ileride “dev” bir rol olduğuna inanıyor ve görünüşe göre endüstriye karşı net bir bakış açısı bulunmuyor.

- Sponsorlu Reklam-

Mayıs ayında Tesla, kripto ödemelerini durdurarak kripto para piyasasını çökerttikten sonra, Ark Invest Ceo’su Cathie Wood, U dönüşünün arkasındaki nedenin Fink ve BlackRock’un ESG (sürdürülebilir yatırım) gündemi olduğunu öne sürdü.

Bu arada Blackrock’un CIO’su Rick Rieder, Bitcoin konusunda daha iyimser. Kısa süre önce, herhangi bir özel fiyat tahmini yapmadan kripto para biriminin fiyatının “önemli ölçüde” yükselebileceğini ifade etmişti. Bununla birlikte Rieder, Bitcoin’in henüz bağımsız bir varlığa dönüşmediğine inanıyor.

Aralık ayında Fink, Bitcoin’in küresel bir varlığa dönüşeceğini ve ABD dolarını tehdit edeceğini söyleyerek kripto topluluğunu büyülemişti.

(Visited 26 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kaynakutoday
metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 61,216.00 3.38%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,170.25 3.46%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 481.37 5.92%
cardano
Cardano (ADA) $ 2.02 2.45%
solana
Solana (SOL) $ 197.45 3.25%
xrp
XRP (XRP) $ 1.06 3.82%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 42.99 2.01%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.296002 24.57%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000075 32.91%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 41.32 1.24%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 63.88 1.63%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 30.60 2.31%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 25.28 1.32%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 189.59 3.04%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.84 1.02%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.92 9.80%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 125.83 1.66%