Salı, Ekim 19, 2021
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainBitcoin'e Yatırım Yapıyorsanız Paranızı Kaybetmeye Hazır Olun!

Bitcoin’e Yatırım Yapıyorsanız Paranızı Kaybetmeye Hazır Olun!

- Sponsorlu Reklam-

Bitcoin, Btc, Kripto, Kriptopara

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey, kripto para birimi yatırımlarıyla ilgili potansiyel riskler konusunda uyardı. Dijital varlıkların “içsel bir değeri olmadığını” ve onlara yatırım yapan bireylerin çok dikkatli olmaları gerektiğini savundu.

Başkan Kriptolar Konusunda Uyardı

Andrew Bailey, kripto para birimlerinin hızla yükselen fiyatları ile ilgili yakın tarihli bir basın toplantısında, son derece dikkatli olmaları konusunda uyardı. İngiltere Merkez Bankası Başkanı, yatırımcıların dijital varlıklarla ilgilenmeleri halinde tüm paralarını kaybetme şansının yüksek olduğunu belirtti:

”Bunu tekrar açıkça söyleyeceğim. Onları yalnızca tüm paranızı kaybetmeye hazırsanız satın alın.”

Bailey daha da ileri giderek, kripto para birimlerinin herhangi bir “içsel değeri” olmadığını belirtti. Ancak İngiliz yetkili, insanların onlara yatırım yapmaktan korkmadıklarına inanıyor, bu da gelecekte olumlu bir etkiye sahip olabilir:

“İçsel bir değerleri yok. Bu, insanların onlara değer vermediğini söylemek anlamına gelmez, çünkü dışsal bir değere sahip olabilirler.”

Ayrıca Andrew Bailey, “kripto” ve “para birimi” kelimelerini bir araya getirmenin büyük bir hayranı olmadığını da sözlerine ekledi. Ona göre, topluluk “kripto varlıkları” gibi başka ifadeler kullanmalı.

Aynı Görüş – Farklı Uzman

BMO Sermaye Piyasaları baş yatırım stratejisti Brian Belski, Fox Business ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda Andrew Bailey ile çok benzer düşünceleri paylaştı. Yöneticiye göre, Bitcoin bir para birimi veya bir varlık değil.

- Sponsorlu Reklam-

Bitcoin veya kriptonun gerçek değeri nedir? Bunu henüz bilmiyoruz fakat bizim resmi görüşümüz, bitcoin ve kriptoların varlık tahsisatınızın bir parçası olmaması gerektiğidir. Çünkü bunlar bir para birimi değiller. Yalnızca değiş tokuş aracı.”

Belski, Bitcoin’in hızla yükselen fiyatını kabul ederken,  dijital varlığın momentuma dayalı bir pazarda yer aldığını da sözlerine ekledi. Ayrıca BTC’nin arz ve talep durumunun neden bir yatırım aracı olarak değerlendirilemeyeceğinin gerçek açıklaması olduğunu vurguladı.

(Visited 10 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 61,704.00 1.06%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,725.05 2.36%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 482.24 2.94%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.12 0.82%
 • solanaSolana (SOL) $ 155.94 1.91%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 40.80 2.05%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.245138 2.05%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 35.78 0.53%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.36 1.65%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 184.58 0.64%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 55.21 0.7%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 25.47 3.54%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 609.18 0.57%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.48 2.47%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003576 0.51%