Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaBitcoinBitcoin'de büyük işlem hacimleri 10 milyona ulaştı! Bu market için ne anlama...

Bitcoin’de büyük işlem hacimleri 10 milyona ulaştı! Bu market için ne anlama geliyor?

- Sponsorlu Reklam-

Bitcoin fiyatı, BTC, Bitcoin

Bitcoin’in (BTC) borsalara girişi nispeten ılımlı bir durumdayken, büyük cüzdan etkinlikleri sık görülmeye başlandı.

Bitcoin ağındaki büyük BTC işlemlerinin toplam hacmi günlük 10 milyon Bitcoin’e ulaştı. Ana hacmin çoğunluğu kurumsal yatırımcılardan gelmekte olduğu tespit edilirken ağda artan işlem etkinliği, hem traderlar hem de uzun vadeli yatırımcılar için iyiye işaret olmayabilir.

The Block verilerine göre Bitcoin’deki büyük işlemler 2 yıldan sonra ilk kez bir günde 10 milyon BTC’nin üzerine çıktı. Verilere göre kurumsal aktivite yükseliş trendinde görünüyor.

İstikrarlı bir kripto para piyasası yapısının ana göstergelerinden birisi, borsalara düşük fon girişidir. Ağda kayda değer işlem hacimleri ile genellikle büyük borsalara akış gelir. Ancak çeşitli zincir içi veri analizlerine göre, hem borsa rezervleri hem de girişler ya aşağı doğru hareket ediyor ya da hiç değişmiyor.

Büyük işlem hacimleri merkezi veya merkezi olmayan borsalara doğru hareket etmediğinden, büyük olasılıkla cüzdanlar arasında taşınıyor veya OTC anlaşmalarında kullanılıyor. Çoğu kurumsal yatırımcı, borsalar aracılığıyla gerçekleştirilemeyecek işlemler için büyük hacimli fonlarla çalışır.

7 Eylül’de Bitcoin’in %15 düşmesiyle birlikte artan işlem etkinliği ve en önemlisi, “balina katmanlı” cüzdanlarda tutulan kripto para sayısında büyük bir değişiklik izlendi. BTC milyonerleri sadece üç günde yaklaşık 70.000 coin sattı. Ancak düşüşün ardından, yaklaşık %10’luk büyük bir indirimle hızla yaklaşık 60.000 Bitcoin biriktirdiler.

- Sponsorlu Reklam-

Bazı “genç” cüzdanların etkinliği sürekli artsa da, eski sahipleri fonlarının hiçbirini satmaya istekli değiller ve elde tutmayı tercih ediyorlar. Buna ek olarak, bir yıldan eski cüzdanlar çok yıllı düşük harcama oranlarına ulaştı. Haber yazım anında, Bitcoin, 47.915 dolardan işlem görüyor.

(Visited 107 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kaynakutoday
metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 61,352.00 0.53%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,921.56 0.31%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 471.91 1.74%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.19 1.55%
 • solanaSolana (SOL) $ 167.14 3.31%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 42.54 2.21%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.238639 1.48%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 37.40 1.33%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 26.98 1.23%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 58.34 0.16%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 187.37 2.36%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.67 0.92%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 625.15 2.98%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.52 0.64%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003695 0.27%