Pazartesi, Ekim 25, 2021
gzhsfau
Ana SayfaBitcoinBitcoin yorumu 50 bin dolar konusunda endişeli: Bir geri dönüş mü yaşanacak?

Bitcoin yorumu 50 bin dolar konusunda endişeli: Bir geri dönüş mü yaşanacak?

- Sponsorlu Reklam-

BTC fiyatı, Bitcoin yorumu, Bitcoin, Bitcoin grafiği

Bitcoin yorumu, düşüş eğilimine ilişkin endişelerin ortaya çıktığı bir zaman diliminde 22 Ağustos itibariyle 50 bin doların kıyısına erişti.

TradingView’den alınan veriler, Bitstamp borsasında Pazar günü BTC/USD’nin 49.830 dolara ulaştığına işaret ediyor. Bu fiyat seviyesi üç aylık bir süreç için rekor seviyesinde.

Hafta sonu, daha düşük hacimlerin bile bir düşüşe yol açmaması, daha yüksek seviyelerin kalıcı gücünü kanıtlamıştı.

Yatırımcı ve analist Rekt Capital Bitcoin yorumu için şunları söyledi:

“Şu ana kadar BTC için her şey çok iyi.”

Bununla birlikte, 50.000 dolar yaklaşırken, piyasanın genel gücü hakkında endişeler artmaya başladı.

Veri sağlayıcısı Material Indicators’a göre, yatırımcı alışkanlıkları daha düşük seviyelere geri dönüş inancına sahip. Bir vadeli işlem kurulumu, sırasıyla Ağustos ve Eylül ay sonu ödemeleri için 32.000 dolar ve 34.000 doları öngörüyordu.

- Sponsorlu Reklam-

Bu fiyat seviyeleri, ilgili hesabın Bitcoin yorumu için mütevazi bir düşüş.

“Ayrıca, bu fiyat seviyelerini reddedebilmek için 50 bin seviyesini incelemek gerekiyor. Kripto para borsalarındaki yüksek fonlama oranlarına da bakılmalı.”

Bitcoin yorumu için önemli bir gösterge olan stok-akış modeli nasıl bir senaryo öngörüyor?

Böyle bir bakış açısı, özellikle stok-akış modeli ve oluşturucusunun her ay minimum fiyatlar için “en kötü durum senaryosu” olmak üzere, analistler arasındaki genel fikir birliğine ışık tutuyor.

PlanB’nin bu hafta yaptığı açıklamaya göre, Ağustos ayı için bu fiyat seviyesi 47.000 dolarken Eylül ayı için 43.000 dolar beklentisi sadece teknik nedenlere dayanıyor.

Benzer şekilde, daha iyimser bir bakış açısına sahip olan bir diğer analist ise Twitter’da John Wick olarak bilinen yatırımcı.

John Wick, Bitcoin yorumu ve 50.000 dolarlık seviye için şu yorumları yaptı:

“Şu ana kadar 50 bin dolarlık fiyat seviyesi korkularını yürüten şey arz cephesi. Bu direnç alanını aşabilirsek, bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyeleri konusunda kendime daha çok güveneceğim.”

BTC fiyatı, Bitcoin yorumu, Bitcoin, Bitcoin grafiği
Kaynak: John Wick/ Twitter

Yazının yazıldığı sırada, BTC/USD, Pazartesi günü profesyonel yatırımcıların ve kurumların dönüşü öncesinde 49.000 doların hemen altında işlem görüyor.

İlginizi çekebilir: 21 Ağustos- 27 Ağustos etkinlik takvimi: Listeleme ile dolu bir hafta yaklaşıyor

(Visited 254 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,853.00
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,229.99
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 490.49
cardano
Cardano (ADA) $ 2.18
solana
Solana (SOL) $ 217.58
xrp
XRP (XRP) $ 1.10
polkadot
Polkadot (DOT) $ 43.85
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.2653
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000039
terra-luna
Terra (LUNA) $ 42.97
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 67.60
chainlink
Chainlink (LINK) $ 32.50
uniswap
Uniswap (UNI) $ 26.69
litecoin
Litecoin (LTC) $ 196.66
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.99
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.66