Perşembe, Ekim 28, 2021
TR Unsafe SG Сloudminer static v2 970x250 Custom size 1
Ana SayfaBitcoinBitcoin Yatırımı Yapacak Sıradaki Şirket Apple mı?

Bitcoin Yatırımı Yapacak Sıradaki Şirket Apple mı?

- Sponsorlu Reklam-

Bitcoin Yatırımı Yapacak Sıradaki Şirket Apple mı?

Tesla Motors, geçtiğimiz gün 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldığını ve kripto ödemeleri kabul etmeyi planladığını duyurdu. Sektördeki bazı isimler ise en büyük kripto parayı satın alacak bir sonraki kurumsal oyuncunun Apple olacağını düşünüyor.

Bu konuda yorum yapan Rbc Analisti Mitch Stevens şunları söylüyor:

Apple’ın sadece 1 milyar dolar yani 4 günlük nakit akışı ile Bitcoin satın alması durumunda, “Apple Exchange” e daha fazla kullanıcı gönderebilir.

Apple cüzdanını düşündüğümüzde, kripto para alım satım mekanizması oluşturmak için açık bir fırsat var. Ayrıca firma zaten sağlam bir yazılım ekosistemine ve kripto para borsalarından önemli ve ani pazar payı almak için bir kurulum tabanına sahip.

RBC Analisti, Apple şu anda Coinbase ve daha az ölçüde Paypal’ın hakim olduğu bir pazara doğru genişlerken, Apple’ın bilançosuna doğrudan Bitcoin ekleyebileceği öne sürerek daha tartışmalı bir tezi dile getiriyor.  Analist konu hakkında şunları ekliyor:

Daha büyük bir işletmenin varlık değişiminde olması muhtemel olsa da, firmanın bilançosuna az miktarda Bitcoin (veya başka bir kripto varlığı) ekleyerek kendi girişimini de finanse edebileceğini düşünüyoruz. Firmanın bilançosuna 1 milyar dolar ekleyebileceğini varsayarsak (sadece ~ 4-5 günlük nakit akışı), dayanak varlığın fiyatının önemli bir şekilde artacağını düşünüyoruz. Başka bir açıdan bakarsak, Apple ekosisteminde bir kripto cüzdanı / borsası geliştirmenin maliyetinin 500 milyon dolara mal olacağını varsayarsak, altta yatan varlığı satın alarak geliştirme maliyetini sentetik olarak ödeyebilirler. Örneğin, firma 5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldıysa (20-25 günlük nakit akışı), firmanın tüm projeyi ilk etapta tam olarak finanse etmesi için dayanak varlığın fiyatının % 10 artması gerekir! Bu, bizim görüşümüze göre sağlam bir değer önerisidir.

Analist piyasa raporunda teknoloji devinin BTC’ye yatırım yapması halinde 40 milyar dolardan fazla gelir elde edebileceğini öne sürüyor. Ayrıca “Apple kripto borsa işine girmeye karar verirse hızla pazar payı kazanabilir ve sektörde yer edinebilir.”

Analist, atılacak bu adım ile ABD’nin önümüzdeki 20 yıl boyunca kripto sektöründe lider haline gelebileceğini tahmin ediyor.

- Sponsorlu Reklam-

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 61 times, 3 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 61,261.00 3.80%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,232.75 6.01%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 489.43 7.51%
cardano
Cardano (ADA) $ 2.01 2.13%
solana
Solana (SOL) $ 198.01 4.38%
xrp
XRP (XRP) $ 1.07 4.40%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 42.67 3.05%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.335819 37.62%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000069 1.14%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 42.94 5.87%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 63.96 1.71%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 30.35 3.12%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 25.26 1.89%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 188.75 3.12%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.86 1.64%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 2.01 12.69%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 128.33 3.61%