Çarşamba, Ekim 20, 2021
gzhsfau
Ana SayfaBitcoinEfsanevi analist: Bitcoin ve kripto para yatırımcıları sıkı tutunsun, patlama geliyor

Efsanevi analist: Bitcoin ve kripto para yatırımcıları sıkı tutunsun, patlama geliyor

- Sponsorlu Reklam-

Bitcoin

Real Vision CEO’su Raoul Pal, Bitcoin ve kripto para piyasalarının önümüzdeki aylarda parabolik bir büyüme göstereceğini iddia etti.

Eski Goldman Sachs yöneticisi, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, kripto para birimlerinin bir düzeltme döneminden geçtikten sonra yeni boğa döngüleri başlatmaya hazır olduğunu vurguladı.

“Önümüzdeki birkaç ay aşırı derecede yükselişe geçebiliriz. Neredeyse her kripto para birimine ait grafik, aylarca süren konsolidasyondan sonra büyük bir hareket için hazır görünüyor.”

Bitcoin
Kaynak: Raoul Pal/ Twitter

Pal, tüm kripto para birimlerinin piyasa değerini gösteren Total Market Cap’e (Toplam Piyasa Değeri) baktığını belirtiyor. Pal’a göre; piyasa değeri gelecek yıl %500 oranında bir artış gösterebilir.

“Bu toplam piyasa değeri, muhtemelen aşırı satım ve trend arasındaki iki standart sapmadan aşırı alıma geçmeye hazır. Bu bana göre tüm alan yıl sonuna kadar 3 kat, gelecek yıl 6 kat artabilir.”

Bitcoin harici altcoin piyasası patlamaya hazır bir bomba

Pal’ın grafiğine göre, tüm kripto para piyasası Ocak 2022’de 6.4 trilyon dolarlık bir kapitalizasyona yükselebilir.

- Sponsorlu Reklam-

Altcoin piyasasına bakıldığında Pal, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) hariç tüm kripto varlıklarının piyasa değerini gösteren bir grafiği inceliyor. Makro gurusuna göre grafik, son direncini 900 milyon dolarda bulundururken döngüsünün üçüncü dalgasını başlatmaya hazır görünüyor.

“Piyasa değeri grafiği, 900 milyon doları geçtiğinde gülünç bir şekilde yükselişe geçiyor ve bu bir hızlanma rampası. Bu seviye, dev fincan ve kulp formasyonu tarafından başlatılan hareketin 3.dalgasına karşılık geliyor.”

Bitcoin
Kaynak: Raoul Pal/ Twitter

Pal, grafiği Elliot Dalga perspektifinden bakıyor. Elliot Dalga teorisi, dalgalar halinde ortaya çıkma eğiliminde olan kitle psikolojisini takip ederek fiyat hareketini tahmin eden bir teknik analiz yaklaşımıdır. Teoriye göre, üçüncü dalga, beş dalgalı bir boğa döngüsü için en uzun yükseliş hareketidir.

İlginizi çekebilir: FED, potansiyel merkez bankası dijital para birimi için çalışma başlatıyor

(Visited 298 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

KaynakDailyHodl
enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 64,058.00 1.78%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,856.44 0.02%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 485.36 2.26%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.10 2.86%
 • solanaSolana (SOL) $ 156.19 2.09%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.35 0.54%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.243600 3.49%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 38.51 4%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.96 1.59%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 186.39 2.61%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 57.38 1.61%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 26.00 0.92%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 610.67 1.26%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.46 3.95%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003596 1.25%