Cumartesi, Kasım 27, 2021
TR Unsafe SG Сloudminer static v2 970x250 Custom size 1
Ana SayfaBitcoinBitcoin ve Ethereum için kurumsal ilgi ne durumda? Yükseliş yeni mi başlıyor?

Bitcoin ve Ethereum için kurumsal ilgi ne durumda? Yükseliş yeni mi başlıyor?

- Sponsorlu Reklam-

Ethereum ve Bitcoin

Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca Bitcoin ve Ethereum gibi büyük varlıklara kurumsal katılım ortak bir mesele oldu. 2020’nin sonlarında Grayscale’in Bitcoin birikimi, en etkili kurumsal ilgi olarak kabul edildi. Ancak 2021’de bu birikim yavaşladı.

Yine de, sermaye akredite yatırımcılardan akmaya devam etti. Bu yazıda, Bitcoin ve Ethereum’u tutan her fonun ve faaliyetlerinin daha uzun bir süre boyunca nasıl bir etki yarattığını anlatacağız.

Bitcoin, Ethereum hayranlarının uzun listesi

Daha önce de belirtildiği gibi, BTC, ETH ile ilgili her fonu tanımlamanın zorluğu büyük bir ikilem olmuştur. Bu nedenle, bu makalenin sonunda her iki dijital varlığa şu anda yatırım yapılan her tröstü listeleyeceğiz.

Şimdi, Byte tree’den gelen verilere göre, 2020’in başından bu yana fonlar tarafından tutulan Bitcoin miktarı günümüze kadar neredeyse üç katına çıktı. Aslında, tutulan BTC, 670 günlük bir süre zarfında 316,615’ten 834,156 adede yükseldi.

Benzer şekilde, Ethereum için fonlar tarafından tutulan sermaye, 1 Ocak 2020’de 1.080.705 ETH’lik ilk birikimden 4.232.327 ETH’ye yükselerek dört katına çıktı.

Ether
Kaynak: Bytetree

Hem Bitcoin hem de Ethereum fonları için yapılabilecek bir başka ilginç gözlem, yatırımların büyük bir kısmının 2020 takvim yılında yapıldığıdır. Ve 2021’de de aynı şekilde önemli ölçüde yavaşladı.

Bir yükseliş ayrışması yaratabilir mi?

Btc kaldıraç
Kaynak: CryptoQuant

Bitcoin ve Ethereum sırasıyla 60 bin doların ve 4 bin doların üzerinde konsolide olurken, her iki varlığın da borsa tahmini kaldıraç oranı yıllık en yüksek aralığa ulaştı. Bu faktör, yatırımcıların pozisyonlarına güvendiklerini ve yükseliş duygularına inandıklarını öne sürse de, geçen yıl bu aralıkta geri dönüşler tespit edildi. Ancak, fon girişlerinin daha net bir tabloya izin verebileceği yer burasıdır.

bytree
Kaynak: Bytetree

Ekli grafikten de anlaşılacağı gibi, bu fonlara giren ve çıkan BTC girişleri, geçtiğimiz yıl boyunca büyük ölçüde dip ve tepe fiyatlarını gösterdi. Temmuz 2021, çıkışlar açısından en dip noktayı işaret etti ve o zamandan bu yana yükselişe işaret eden bir eğilim gözlemlendi.

Benzer bir yapı Ethereum için de bulunuyor. Vadeli İşlem Piyasasındaki endişelere rağmen kurumların olumlu kaldığı sonucuna varılabilir.

Bitcoin : Valkyrie Bitcoin Strategy (BTF), ProShares Bitcoin Strategy ETF (BITO), Osprey (OBTC), Grayscale Bitcoin (GBTC), Bitcoin Tracker Euro (XBTE), Bitcoin Tracker One (XBT), Coinshares Physical Bitcoin (BITC SW), WisdomTree Bitcoin ETP (BTCW SW), Iconic Funds Physical Bitcoin ETP (XBTI), VanEck Vectors Bitcoin ETN (VBTC), BTCetc Bitcoin Exchange Traded Crypto (BTCE), 21Shares (ABTC), 3iQ CoinShares Bitcoin ETF (BTCQ.U), Purpose Bitcoin ETF – USD (BTCC.U), Purpose Bitcoin ETF – USD hedged (BTCC.B), Purpose Bitcoin ETF – CAD (BTCC), nine-point (BITC), Galaxy Bitcoin ETF (BTCX.B), Galaxy Bitcoin ETF (BTCX.U), 3iQ (QBTC)

Ethereum:  Grayscale Ethereum Trust (ETHE), Ether Tracker Euro (COINETHE SS), Ether Tracker One / XBT PROVIDER ETHEREUM (COINETH SS), CoinShares Physical Ethereum (ETHE SW), WisdomTree Ethereum (ETHW SW), VanEck Vectors Ethereum ETN (VETH), ETC Group Physical Ethereum (ZETH), SA1 Ethereum ETP (SETH SW), 21Shares Ethereum ETP (AETH), CI Galaxy Ethereum ETF (US$ Series) (ETHX/U), CI Galaxy Ethereum ETF (C$ Unhedged Series) (ETHX/B)

(Visited 63 times, 1 visits today)

Bu trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Trendkoin.com bir finansal bilgi yayıncısıdır. Yatırım danışmanlığı hizmeti sunmaz. Yayınlanan yazılar yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı değildir. İçeriklerde analist ve yatırımcıların grafik, bilgi ve yorumları kullanılmakta olup, aktarılan yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu yorumlar mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Kripto para işlemleri çok riskli işlemler olup, paranızın bir kısmını veya tamamını kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Kullanılan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan, kar yoksunluğundan, manevi zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan dolayı trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Kaynakambcrypto
metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 76 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 54,416.00 5.55%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,116.47 6.70%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 589.60 4.46%
cardano
Cardano (ADA) $ 1.54 5.71%
solana
Solana (SOL) $ 193.91 4.45%
xrp
XRP (XRP) $ 0.949139 7.40%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 34.77 10.00%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.206496 5.19%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000039 5.21%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 41.60 5.09%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 107.04 7.24%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 24.55 6.45%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 19.85 4.51%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 196.86 9.00%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.66 7.76%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.67 8.84%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 127.52 5.01%