Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaBitcoinBitcoin ve Ethereum için Büyük Fiyat Manipülasyonu Geliyor!

Bitcoin ve Ethereum için Büyük Fiyat Manipülasyonu Geliyor!

- Sponsorlu Reklam-

Bitcoin ve Ethereum için Büyük Fiyat Manipülasyonu Geliyor!

Altcoin Daily sunucusu Austin Arnold, kripto piyasalarının önümüzdeki aylarda bazı büyük fiyat manipülasyonlarına ev sahipliği yapabileceği konusunda uyarıda bulunuyor.

Yeni bir videoda kripto analisti, Mayıs ayında Chicago Ticaret Borsası (CME) tarafından Bitcoin mikro vadeli işlemlerinin (0.1 Bitcoin için sözleşmeler) piyasaya sürülmesiyle, geleneksel piyasa aktörlerinin BTC’nin fiyatını, fiilen sahip olmadan veya elinde tutmak zorunda kalmadan etkilemesine izin verebileceğini söylüyor.

Arnold, sözleşmelerin perakende yatırımcıları hedeflediğini ve yatırımcılara lider kripto para biriminin fiyatını manipüle etmeleri için tamamen yasal bir yol sağladığını belirtiyor.

Vadeli işlem sözleşmelerinin “manipülasyona” karşı savunmasız olduğu bilinmektedir. Bu nedenle, birçok sözleşme gerçekleştirilme niyeti olmadan açıldığı, sahte düşüş veya yükseliş hissi yaratacaktır. BTC vadeli işlem sözleşmelerinin sona erme tarihlerinin de uzun süredir Bitcoin fiyatındaki düşüşlerle ilişkili olduğu düşünülüyor.

” Nihayetinde, eğer büyük adamlar bunu CME sözleşmelerinin şu anda sunduğu şeyle yapabiliyorsa bu iyi bir şey, çünkü küçük yatırımcıya bu türevlere eşit şekilde maruz kalma imkanı sağlıyor. Bu [aynı zamanda] kötü bir şey çünkü piyasa manipülasyonuna yol açacak. CME kripto para vadeli işlemleriyle, yatırımcıların / traderların aslında Bitcoin’i elinde tutmaları gerekmez. Dijital bir cüzdana ihtiyacınız yok, çünkü Bitcoin vadeli işlemleri finansal olarak yerleşmiştir, yani fiat üzerinden hesaplanmıştır. Bu nedenle bu işlemler gerçek Bitcoin takasını içermezler.” 

Arnold, CME’nin şu anda Bitcoin için mikro vadeli işlemlerine sahipken, Ethereum için hali hazırda önemli hacim seviyelerinde işlem gören normal boyutlu sözleşmelere de sahip olduğunu söylüyor.

“Şu anda Bitcoin için yalnızca mikro sözleşmeler varken, CME zaten Ethereum için düzenli sözleşmelere sahip. Borsa, geçen ay Ethereum vadeli işlem sözleşmelerini de başlattı. Bunlar, her gün ortalama olarak işlem gören yaklaşık 767 sözleşme veya lansmandan bu yana her gün ortalama 38.000 Ethereum’a eşdeğer işleme eşit… Bu yüzden Bitcoin’i elinizde tutuyor olsanız da, Ethereum’u elinizde tutuyor olsanız da, bu sizi etkiliyor.”

- Sponsorlu Reklam-

İlginizi çekebilir: Popüler Analist: Bu Altkoini Satın Aldım, Çünkü Destansı Yükselişe Hazır!

(Visited 3 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kaynakdailyhodl
metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 60,949.00 1.49%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,906.67 0.41%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 470.07 2.14%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.18 1.73%
 • solanaSolana (SOL) $ 167.26 4.46%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 42.46 2.61%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.237420 0.72%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 36.89 1.99%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 26.98 1.41%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 186.60 1.75%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 58.28 1.77%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.45 0.08%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 623.18 1.33%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.51 1.51%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003705 0.5%