Çarşamba, Ekim 20, 2021
gzhsfau
Ana SayfaBitcoinBitcoin ve Altkoinler Neden En Karlı Yatırım Değil?

Bitcoin ve Altkoinler Neden En Karlı Yatırım Değil?

- Sponsorlu Reklam-
bitcoin ve altkoinler neden en karli yatirim degil 60211845e69e6

Bitcoin veya piyasanın popüler altkoinlerinden herhangi biri, maksimum getiri sağlar diyemeyiz. Bitcoin geçen yıldan beri üç kat arttı ve bir sonraki boğa koşusunda da benzer bir şey yapması bekleniyor ancak Bitcoin endüstrisinin omurgası olan madencilerin elde ettiği kadar kar edemeyeceği açık.

Bitcoin 42.000 dolarlık ATH değerine yakın durarak, herkesin beklentilerini aştı. Açıkçası bu durum, kurumsal ilgiyi alternatif bir yatırım varlığı olarak BTC’ye yönlendirdi. Birçok kurum uzun süredir Bitcoin’i yakından takip ediyordu. 30.000 doların üstüne çıktığında yatırım yapıp daha yükseğe çıkmasını beklediler. Fakat Bitcoin’in madencilik endüstrisi, BTC’nin fiyatından daha fazla kar edecek bir sektör gibi gözüküyor.

Bitcoin vs. Madenciler

Döngü

Özetle açıklamak gerekirse, Bitcoin’in fiyatındaki bir artışın döngüsel bir etkisi vardır. Fiyatın yükseleceği beklentisiyle başlar. Sermaye ile yatırımcıları ekosisteme yönlendirir. Bu durum fiyatı yükseltir, iyi karlar sağlar ve böylece daha fazla yatırımcı çeker.

Bu sırada, yeni bir sermaye akışını sürdürmek için Bitcoin madencilerinin yeni bloklar çıkarması gerekir. Bitcoin fiyatındaki ani bir artış, madencilerin daha fazla kar etmesine yol açar. Bu noktada, madencilerin her zamankinden daha değerli BTC’leri olur ve bu da koinleri elde tutmalarına yol açar. Madencilerin elinde ne kadar çok koin olursa, tüm endüstrinin karşı karşıya olduğu satış baskısı o kadar düşük olur. Böylelikle BTC fiyatını yükselterek arz sıkıntısına neden olur.

Bu iki şeye sebep olur: Daha fazla yatırımcıyı çeker ve sonunda Bitcoin madenciliği için daha fazla madenciyi çeker. Bu da hashrate’i (karma oranı) ve onu dengeleme zorluğunu artırır.

Bitcoin elde etmenin aksine, madencilik sektörüne yalnızca madenciliğin kazandığı ödüllerden ibaret bir sektör diyemeyiz. Aynı zamanda madencilik üreticilerini, yonga üreticilerini ve madencilik rakiplerini de kapsayan karma bir sektördür.

- Sponsorlu Reklam-

Eğrinin Ötesi

Açıkçası, Binance, OKEx ve Huobi gibi endüstri liderleri 2020’de madencilik havuzlarını başlattıklarından beri eğrinin ilerisindeler. Bu, borsalar doğrudan madenciliği zenginleştirmekle kalmadı aynı zamanda madencilikten çıkartılan BTC’ler borsalara likidite sağladı.

Coinbase, Digital Currency Group, Blackcap vb. Amerikan şirketleri bile bu talep beklentisiyle doğrudan veya dolaylı olarak piyasaya girdi. Madencilik endüstrisinin büyük bir tarafını kapsasa da madencilere sermaye sağlayan veya finanse eden şirketler gibi başka bir taraf daha var.

Bugüne kadar bunu yapan en popüler şirket Genesis oldu.

Yakın zamanda, GalaxyDigital, Galaxy  DigitalMining’i kurdu:

“”Bitcoin madencileri için ticaret ve risk yönetimi çözümleri, borç verme ve öz sermaye yatırımları ve M&A danışmanlık hizmetleri sunuyor. Galaxy Digital Mining, madencilere finansal hizmetler sağlamanın yanı sıra, tescilli bir temelde Bitcoin madenciliği yapacak.””

Karmaşık bir endüstri ağı birlikte çalışsa da, madencilik endüstrisi önümüzdeki yıllarda büyük gelişmelere ve benimsenmeye tanık olan bir sektör olacaktır.

 


bitcoin ve altkoinler neden en karli yatirim degil 6021184b57a99

ve

bitcoin ve altkoinler neden en karli yatirim degil 6021184b86f85

ambcyrpto

(Visited 1 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 64,113.00 1.07%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,867.81 0.51%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 485.76 2.8%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.10 2.68%
 • solanaSolana (SOL) $ 156.55 1.38%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.50 0.31%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.243458 3.26%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 38.41 4.16%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.94 2.06%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 187.37 2.61%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 57.57 2.05%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 26.11 0.44%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 613.94 1.06%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.46 3.71%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003601 1.66%