Salı, Ekim 19, 2021
Ana SayfaBitcoinMadenciler biriktiriyor: Bitcoin hash oranı toparlanıyor!

Madenciler biriktiriyor: Bitcoin hash oranı toparlanıyor!

- Sponsorlu Reklam-

bitcoin hash, BTC

Glassnode verileri Bitcoin madencileri biriktirmeye devam ediyor, BTC hash oranı toparlanmaya başladı.

Glassnode ve Santiment analiz şirketleri tarafından sağlanan veriler, Bitcoin madencilerinin borsalarda BTC biriktirmeye devam ettiğini gösteriyor. Madenciler bir duraklamadan sonra tekrar BTC biriktiriyor. Bitcoin hash oranı ise toparlanmaya devam ediyor. 

Glassnode ve Santiment tarafından sağlanan tablolara göre, son zamanlarda Bitcoin için birkaç olumlu olay yaşandı. Hafta sonunu yeşil kapatan Bitcoin cephesinde madencilerin cüzdan bakiyeleri yeniden büyüyor. Böylelikle BTC hash oranı da toparlanıyor.

Madenciler bir duraklamadan sonra tekrar BTC biriktiriyor

Madenciler, lider kripto birimini biriktirmeye devam ettikçe, kripto madencilerinin cüzdan bakiyeleri yeniden büyümeye başladı.

Glassnode grafiğine göre, Haziran ayında yoğun bir Bitcoin satışı döneminden sonra, Temmuz ayında madencilik şirketleri aktif olarak Sats biriktiriyor.

Hazirandan önce, grafikte görüldüğü gibi BTC de biriktiriyorlardı. Bu da şimdi satılmak üzere piyasaya daha az BTC akacağını gösteren kanıtlardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

bitcoin hash, BTC

Bu arada Santiment analiz ekibi tarafından yayınlanan bir tweete göre, kripto borsaları tarafından kontrol edilen cüzdanlara Bitcoin girişi 50 günlük bir düşüşle karşılaştı. Aynısı, merkezi kripto borsaları tarafından tutulan Bitcoin arzı için de geçerli oldu. Santiment uzmanları, bunun Bitcoin üzerinde azalan satış baskısının bir işareti olabileceğini vurguladı.

Bitcoin hash oranı toparlanıyor

- Sponsorlu Reklam-

Mosckovski Capital’in CIO’su tarafından paylaşılan bir başka Glassnode grafiği, Bitcoin hash oranının son büyük düşüşün ardından toparlanmaya başladığını gösteriyor.

“Bitcoin hashrate ribaund alıyor. Ağ olması gerektiği gibi yenileniyor.”

BTC, bitcoin hash
Kaynak: Glassnode

Çin hükümetinin yerel kripto para madencilerine tam kapsamlı bir baskı uygulaması Haziran ayında keskin düşüşüne neden oldu. Bu düşüş hidroelektrik santrallerinden gelenler, çok fazla yedek enerjiye sahip illerdeki madenciler de dahil olmak üzere enerji kaynaklarına erişmelerini yasakladığında gerçekleşti.

Çinli yetkililerin ülkenin dört bir yanındaki bu hamlesi madencilik şirketlerinin; Kazakistan, Kanada ve ABD gibi işleri için daha uygun bölgeleri seçerek taşınmaya başlamasına neden oldu.

Haziran ortasında ve sonunda Bitcoin hash oranı, Mayıs ayında ulaşılan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 171 EH/sn’den, 2019’dan beri 58 EH/s seviyesine düştü.

Çinli gazeteci Colin Wu, Çin kripto madenciliği şirketlerine yönelik baskıyı tersine çevirmedikçe BTC hash oranının 130 EH/s’ye, hatta 171 EH/s’ye bile geri dönmesinin zor olacağını varsaymıştı.

Bununla birlikte, şimdi BTC hash oranı 92.5 EH/s seviyesine yükseldi.

İlginizi çekebilir: Dogecoin ve Bitcoin yatırımcıları büyük risk alıyorlar: Dikkat!

(Visited 50 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

hayrunisabayar
Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 61,704.00 1.06%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,725.05 2.36%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 482.24 2.94%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.12 0.82%
 • solanaSolana (SOL) $ 155.94 1.91%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 40.80 2.05%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.245138 2.05%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 35.78 0.53%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.36 1.65%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 184.58 0.64%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 55.21 0.7%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 25.47 3.54%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 609.18 0.57%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.48 2.47%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003576 0.51%