Çarşamba, Ekim 20, 2021
gzhsfau
Ana SayfaBitcoinBitcoin Fiyatını Balinalar mı Yükseltti?

Bitcoin Fiyatını Balinalar mı Yükseltti?

- Sponsorlu Reklam-

Bitcoin Fiyatını Balinalar mı Yükseltti?

9 Şubat’ta 48 bin doların üzerine yükselen Bitcoin fiyatı, o zamandan beri konsolide oluyor. Material Indicators analistleri, bu rallinin ardındaki ana etkenin balinalar olduğunu tespit etti.

Bu durum, genellikle yükselişe işaret eden bir gösterge olarak kabul ediliyor. Bireysel yatırımcılar piyasaya akın ettiklerinde, hem spot hem de türev piyasaları fazla kalabalıklaştığından dolayı Bitcoin fiyatının pik yapma ihtimali artıyor.

Bitcoin Fiyatını yükselten balinalar mı?

Büyük balinalar, geçtiğimiz aylarda 33 bin dolar ile 40 bin dolar arasında yüklü miktarda Bitcoin sattı.

Binance dahil büyük kripto para borsalarında 1 milyon dolar ile 10 milyon dolar arasındaki emirler önemli ölçüde artış gösterdi.

Fiyat 40 bin dolara ulaştıktan sonra düzeltme yaşayarak 33 bin dolarda konsolide olduğunda ise alım yapmak isteyen balinaların talebi arttı.

Material Scientist analistleri, balinaların işlem hacminin olağandışı yüksek seviyelere ulaştığını ve son 24 saat içerisinde 150 milyon dolar civarında ölçüldüğünü belirtti.

- Sponsorlu Reklam-

Analistlerin paylaştığı grafik, balinaların Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin almasının ardından BTC birikimlerini sürekli olarak artırdığını ortaya koyuyor. Analistler, şöyle belirtti:

“Bu yükselişin ardında hala balinalar var. Mavi olan neden yüksek diye sorabilirsiniz. Çünkü balinaların işlem hacmi olağandışı yüksek (son 24 saat içerisinde 150 milyon dolar)! Normalde toplam hacim deltası (CVD) göstergesinin yalnızca küçük bir kısmını oluşturuyorlar, fakat bu kez çoğunluktalar. Yani 50 bin dolara yükselişin ardında neredeyse tamamen balinalar vardı!”

Bitcoin Fiyatını Balinalar mı Yükseltti?
Bitcoin balinalarının CVD verileri. Kaynak: Material Indicators

Balina Terimi Ne Demektir?

Investopedia’ya göre Bitcoin balinaları, büyük miktarlarda Bitcoin tutan bireyleri veya varlıkları ifade eden bir terimdir. Pazarın % 40’ına sahip yaklaşık 1000 kişi bu sınıfa giriyor.

Balinalar, para birimi değerlemelerini değiştirme potansiyeline sahip ve son haftalarda kripto piyasasındaki dalgalanmalar göz önüne alındığında, giderek daha fazla dikkat çekiyorlar.

(Visited 3 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 63,827.00 3.01%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,856.69 1.54%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 483.77 0.67%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.10 1.63%
 • solanaSolana (SOL) $ 156.52 0.4%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.42 0.82%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.243352 1.57%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 38.10 4.95%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.99 0.54%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 186.72 1.19%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 57.34 2.86%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 26.01 0.03%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 614.60 0.01%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.46 2.26%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003588 0.47%