Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaBitcoinBitcoin fiyatı uçuşa geçti: Yeni hedef neresi ve fiyat neden yükseliyor? İşte...

Bitcoin fiyatı uçuşa geçti: Yeni hedef neresi ve fiyat neden yükseliyor? İşte tüm cevaplar

- Sponsorlu Reklam-

Bitcoin fiyatı, BTC, kaldıraç, Bitcoin

Bitcoin fiyatı önce 42 bin dolara ulaştı ancak bu noktaya karakteristik özelliklerle gelinmedi. Piyasa görünümü ise oldukça sağlıklı. Açgözlülük ve korku endeksi aylar sonra korkudan açgözlülüğe işaret etmeye başladı. Peki buraya nasıl geldik? Sakin ve tutarlı bir şekilde Bitcoin fiyatı yükseldi. Bu, BTC fiyatının geleceği için ne anlama geliyor? Roket kalkmak üzere mi?

Bunları ele almadan önce Dylan LeClair’in grafiğini inceleyelim. ABD Merkez Bankası bilançosuna, Bitcoin boğa grafiği olarak parasının karşılığını veriyor.

Fark şaşırtıcı. Şubat ayında Bitcoin, borç para alarak buraya geldi. Vadeli işlem piyasası alev almıştı ve büyüyordu. Öte yandan kan gölüne yalnızca bir ay kalmıştı. Günümüzde kaldıraç, birkaç aylık kırmızıdan sonra başını kaldırmaya çalışıyor. Gerçek para, tırmanışı cehennemin içerisinden çekip aldı. Yavaş yavaş, adım adım…

Bu, piyasada ani bir patlamaya hazır olduğumuz anlamına mı geliyor?

Bitcoin fiyatı kaldıraçtan değilse neyden dolayı yükseliyor?

Sorunun cevabı aslında oldukça basit. Muhtemelen bazı kurumsal şirketler alım yapıyor ve önümüzdeki çeyrekte açıklanan yeni Bitcoin varlıkları göreceğiz. Bununla birlikte, zincir-içi analisti Will Clemente’e göre, sıradan insanların sürekli olarak ağa katıldığına dair kanıtlar var. Ve bu yeni Bitcoin kullanıcıları, satın almayı asla bırakmayan bir insanlar ordusuna katılıyor.

“Bitcoin’in Gini katsayısı her geçen gün daha sağlıklı hale geliyor. William Clemente’e göre, ETF’leri ve Grayscale’ı filtrelediğinizde, zincir-içi analizler zaman içinde balinaların sadece kripto varlıklarını dağıttığını gösteriyor. Ona göre, 10 BTC’den az olan cüzdanlar satın almayı asla bırakmaz. 19 Mayıs’tan bu yana bireysel yatırımcılar balinalardan daha fazla birikim yapıyor. Geçen her gün, Bitcoin ağının daha sağlıklı bir dağılıma sahip olduğunu gösteriyor ve daha iyi hale geliyor.”

- Sponsorlu Reklam-

Dolar-maliyet ortalaması yatırım stratejisi, yatırımcılar arasında yaygınlık kazanıyor. Bu yatırım stratejisi, bir yatırımcının toplam satın alma üzerindeki oynaklığın etkisini azaltmak amacıyla, yatırım yapılacak toplam tutarı bir hedef varlık için periyodik alımlara bölündüğü bir stratejidir. Alımlar, varlığın fiyatından bağımsız olarak ve düzenli aralıklarla gerçekleşir.

İlginizi çekebilir: Bir DeFi projesi SEC’in hedefinde

Kaldıraç resme girdiğinde ne olacak?

Açgözlülük piyasaya geri dönüyorsa ve kaldıraç piyasada mevcutsa, insanlar onu kullanacaktır. Peki sonra ne olacak? LeClair’in grafiğindeki kaldıracın en son kırmızı olduğu tarih olan Ekim 2020 bir veri sağlıyor. Piyasada yine bu tarz bir ralli gelebilir mi?

Kevin Bebee isimli popüler analist bu konu hakkında şunları söyledi:

“Bitcoin haftalık mumları, 11 bin ile 19.5 bin dolar arasındaki ralliye benzer boyuttadır.

19.5 bin dolar, birkaç hafta boyunca ciddi bir direncin yaşandığı bir seviye ve şu anda 42 bin dolar seviyesine benziyor. Bu nokta kırıldıktan sonra fiyat üç katına çıkmıştı. Yani hedefimiz 120 bin dolar.”

Bitcoin fiyatı, BTC, kaldıraç, Bitcoin
Kaynak: Kevin Bebee/ Twitter

Tarihi bir anın eşiğinde olabiliriz. Teknik göstergeler ve karakteristik özellikler sağlıklı ve patlamaya hazır görünüyor. Son zamanlardaki düzenleyici tehditlere rağmen topluluğun morali oldukça yüksek. Tüm bu analistler haklıysa, boğa piyasasında görüşmek üzere…

İlginizi çekebilir: Bitcoin fiyatı önündeki engeli geçebilecek mi? İşte tüm senaryolar

(Visited 317 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 60,949.00 1.49%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,906.67 0.41%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 470.07 2.14%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.18 1.73%
 • solanaSolana (SOL) $ 167.26 4.46%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 42.46 2.61%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.237420 0.72%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 36.89 1.99%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 26.98 1.41%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 186.60 1.75%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 58.28 1.77%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.45 0.08%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 623.18 1.33%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.51 1.51%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003705 0.5%