Salı, Ekim 19, 2021
Ana SayfaBitcoinJPMorgan Ceo: Bitcoin fiyatı on kat artabilir ama umursamıyorum!

JPMorgan Ceo: Bitcoin fiyatı on kat artabilir ama umursamıyorum!

- Sponsorlu Reklam-

JPMorgan bitcoin fiyatı

Yatırım bankacılığı devi JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, Times of India ile yaptığı çevrimiçi röportajda, bitcoin fiyatının beş yıl içinde 10 kat artabileceğini belirtmesine rağmen Bitcoin’in popüler cazibesini eleştirdi.

Bitcoin’in ( BTC ) tarihsel olarak sürekli eleştiren Dimon, 2017’de bunu bir sahtekarlık olarak nitelendirdi ve suçluların mali işlemlerini ABD doları yerine BTC’de gerçekleştirerek yetkililerden yakalanmaktan kaçma kabiliyetine atıfta bulundu.

Times of India’nın, Bitcoin veya diğer kripto para varlıkların yasaklanması veya düzenlenmesi gerekip gerekmediği ile ilgili sorduğu soruya Dimon şöyle yanıt verdi:

Bitcoin’i gerçekten umursamıyorum. Bence insanlar çok fazla zaman harcıyor. Ama regüle edilecek. Ve bu onu bir ölçüde kısıtlayacaktır. Bu durum onu ortadan kaldırır mı, hiçbir fikrim yok ve kişisel olarak umurumda değil. Bitcoin alıcısı değilim. Bu, önümüzdeki beş yıl içinde fiyatının 10 katına çıkamayacağı anlamına gelmiyor.”

JPMorgan kriptoya yatırım yapıyor

Buna rağmen, JPMorgan’ın geçen yıl boyunca kripto ve blok zinciri girişimlerinin geliştirilmesi ve uygulanmasına artan ilgiyi dile getirdi.

Ocak ayında banka, Bitcoin’in en ünlü yatırımcılarından biri olan iş zekası firması MicroStrategy’nin %10’luk hissesini satın aldı.

Ayrıca banka, Temmuz ayında da  bankanın stabilcoin varlığı olan JPM Coin’i Ekim 2020’de piyasaya sürmek amacıyla Onyx bölümünde çalışmak üzere dünya çapında birçok iş ilanı hazırladı.

- Sponsorlu Reklam-

Yakın tarihli bir rapora göre, JPMorgan yan kuruluşu Counterpoint Global, varlıklı müşterilerine kripto para birimi yatırımları teklif etmeyi düşünüyor.

“Jamie Dimon bir parazit”

Bitcoin fiyatı
Jamie Dimon

Bu arada Dimon, 2020’nin sonlarında verdiği bir röportajda, dijital varlıklar hakkındaki küçümseyici görüşleri nedeniyle Wall Street’in emektarı Max Keizer’dan dikkate değer bir eleştiri aldı:

“Bitcoin, yağmacı merkez bankalarıyla savaşmak için bir savunma mekanizması olarak küresel, kolektif bilincimizden doğan, kendiliğinden bir yaşam formu olarak ortaya çıktı. Jamie Dimon, tenya gibi bir parazit. Dolayısıyla, Tanrı’nın yardımıyla, itibari para, kısmi rezerv bankacılığı ve Keynesyen borç para propagandası ile savaşmak için Bitcoin’in var olmasını topluca istedik.”

(Visited 92 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 62,007.00 2.74%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,767.66 0.39%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 484.13 4.11%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.14 0.07%
 • solanaSolana (SOL) $ 157.46 0.06%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.21 0.74%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.249207 6.65%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 36.12 1.37%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.51 0.08%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 186.17 2.72%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 55.80 0.97%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 25.74 1.42%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 610.89 1.46%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.49 4.27%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003607 0.62%