Perşembe, Ekim 28, 2021
gzhsfau
Ana SayfaBitcoinBitcoin fiyatı için bu kilit seviyeleri takip edin!

Bitcoin fiyatı için bu kilit seviyeleri takip edin!

- Sponsorlu Reklam-

Bitcoin fiyatı , bitcoin ne kadar , Btc , Bitcoin

Bitcoin fiyatı Salı günü kritik 30.000 dolar seviyesinin altına düştü. Bu fiyat, kurumsal yatırımcılar tarafından kilit bir destek seviyesi olarak olarak görülüyordu.

Salı günü piyasanın biraz toparlanmasına rağmen Bitcoin’deki bu hareket, yatırımcıların Delta Covid varyantının yayılmasıyla pazar üzerinde daha geniş bir baskı yaratacağı endişesiyle ortaya çıktı.

Diğer kripto para birimleri de Salı günü düştü. Eter , Litecoin ve Dogecoin , günü kırmızıda geçirdi.

Bitcoin fiyatı daha da aşağıya gelebilir

New Street Advisors’ın kurucusu Delano Saporu, CNBC’ye verdiği röportajda, Bitcoin için önümüzdeki dönemde daha fazla düşüş beklediğini söyledi. Salı günü yaptığı açıklamada kendisi şu ifadeleri kullandı:

“Muhtemelen daha fazla aşağı yönlü bir çekilme yaşanacağını düşünüyorum, Belki de Bitcoin için geçen yıl 20 Aralık tarihindeki 22.000 dolar ile 17.000 dolar aralığına kadar geri dönüş yaşayabiliriz. Ancak bu noktadan sonra, yönünün yukarı olacağını düşünüyorum.”

Bitcoin’e zirvelerinde yatırım yapan kısa vadeli yatırımcılar şimdi kayıplarını genişletirken, Saporu kripto para birimine uzun vadeli yatırım yapanların mevcut fiyatlardan yapılan satışlarla bile ciddi derecede kar elde ettiklerini görebiliyor.

“Fiyat gerçekten en yüksek seviyedeyken spekülasyon yapan ve o sırada alım yapan birçok insan gerçekten hızlı bir kar arıyordu fakat yanıldılar.”

27.000 dolar önemli bir destek seviyesi

- Sponsorlu Reklam-

Aynı röportajda Fairlead Strategies’in kurucusu Katie Stockton, Bitcoin yatırımcılarının biraz daha baskı altında hissedebileceğini söyledi.

Ayrıca 30.000 doların altındaki hareket için “bir konsolidasyon aşamasının alt sınırını işaret ediyor” dedi.

Stockton’a göre bir sarsıntı, bir yatırımın fiyatının bir destek seviyesinin altına düştüğü hatalı bir kırılımdır. Bu düşüşün ardından, piyasa “bu zayıf Bitcoin sahiplerini sarstığında” fiyat hızla geri gelebilir. Bitcoin bu hafta geri dönerse, bunun bu satışların geçici olduğunun bir işareti olacağını söyledi.

Onun modeli, Bitcoin’in daha yüksek bir seviyeye çıkabileceğini gösteriyor. Ayrıca uzun vadeli yükseliş trendini tanımlamak için 27.000 dolar civarındaki önemli ikincil bir destek seviyesine işaret etti.

Stockton, bu konsolidasyon aşamasının dibe vurduğunun kanıtı için momentum dönüşünü görmesi gerektiğini de sözlerine ekledi. Bunun, Bitcoin’in mevcut seviyelerde yaklaşık 34.500 dolar olan 50 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkması durumunda gerçekleşeceğini tahmin ediyor ve şu cümleleri kullanıyor:

“Bu, Bitcoin için ikna edici bir geri dönüş olurdu.”

(Visited 206 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

KaynakCNBC
metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 61,823.00 4.83%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,213.30 4.83%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 485.54 6.26%
cardano
Cardano (ADA) $ 2.03 2.02%
solana
Solana (SOL) $ 200.12 4.95%
xrp
XRP (XRP) $ 1.07 4.35%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 42.95 2.58%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.307427 29.08%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000077 30.68%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 41.87 3.14%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 64.79 3.29%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 30.68 2.49%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 25.16 2.06%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 189.58 2.46%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.85 0.35%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.99 13.80%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 127.37 3.32%