Çarşamba, Ekim 20, 2021
gzhsfau
Ana SayfaBitcoinBitcoin fiyatı düşüşe tepki gösterdi, Ethereum’da beklenti sürüyor

Bitcoin fiyatı düşüşe tepki gösterdi, Ethereum’da beklenti sürüyor

- Sponsorlu Reklam-

Bitcoin fiyatı, Ethereum, ETH, BTC

Bitcoin fiyatı kademeli bir şekilde düşerken tepki hareketi geldi. Ethereum ise 5 Ağustos’ta gerçekleşmesi planlanan Londra hard forkuna dair beklentilerin olmasına rağmen 2.500 dolar seviyesinde işlem görüyor.

İkinci en büyük kripto para birimi Ethereum (ETH), hafta sonu 2.700 dolara çıkarak son yedi haftanın en yüksek seviyesine ulaştı ancak ayılar kontrolü tekrar ele geçirdi. Ayıların Ethereum piyasasını domine etmesinin ardından fiyat 2.500 doların altına düştü. Yarın gerçekleşmesi beklenen Londra hard forkuna dair beklentiler fiyatı 2.500 doların üstüne çıkartsa da istenilen seviyeye gelinemedi henüz.

Öncelikle ağ ücretlerini azaltmaya yönelik birden fazla iyileştirmeyi hedefleyen ağ güncellemesi, 5 Ağustos’ta gerçekleşecek. Ethereum ağının en büyük problemlerinden birisi olan ağ ücretini çözmeyi hedefleyen bu güncelleme, uzun bir süredir yatırımcıların gündeminde yer alıyor.

Bitcoin fiyatı, Ethereum, ETH, BTC
Kaynak: Quantify Crypto

Ethereum (ETH) dışında diğer altcoinler son 24 saatlik dilimde durgun bir piyasaya sahip. BNB, Polkadot, Uniswap ve Bitcoin Cash küçük artışlar gösterirken, Chainlink ve Cardano sırasıyla 23 dolar ve 1.35 dolara yükseldi. Bunlara ek olarak, Ripple, Dogecoin ve Litecoin de yeşil renkte.

Tüm kripto varlıkların kümülatif piyasa değeri yeniden ufak bir miktarda güç kaybetti ve 1.550 trilyon doların altına düştü.

Bitcoin fiyatı 38 bin dolarda mücadele ediyor

Lider kripto para birimi, Mayıs ayından bu yana 42.600 dolar ile en yüksek fiyat seviyesine ulaştığı  geçen hafta sonu boyunca iyi bir performans sergiledi. Boğalar yukarı doğru başka bir hamleye hazırlanırken manzara bir anda değişti ve Bitcoin fiyatı değer kaybetmeye başladı.

- Sponsorlu Reklam-

Bitcoin fiyatı, BTC, Ethereum, ETH
Kaynak: Tradingview

Pazartesi günü BTC 40.000 doların altına düştü ve dün 38.000 doların biraz üzerindeki seviyelere indi. Öte yandan, son 24 saat içerisinde Bitcoin fiyatı 38.500 doların üzerine çıktı ve piyasa ufak da olsa iyimserliğe büründü.

Yazının yazıldığı sırada Bitcoin fiyatı 39.183 dolardan işlem görürken %2.27 oranında artış gösterdi.

İlginizi çekebilir: Bitcoin balinaları için büyük resme bakın: BTC 10 milyon doları aşabilir

(Visited 81 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 64,058.00 1.78%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,856.44 0.02%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 485.36 2.26%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.10 2.86%
 • solanaSolana (SOL) $ 156.19 2.09%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.35 0.54%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.243600 3.49%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 38.51 4%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.96 1.59%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 186.39 2.61%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 57.38 1.61%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 26.00 0.92%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 610.67 1.26%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.46 3.95%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003596 1.25%