Perşembe, Ekim 28, 2021
gzhsfau
Ana SayfaBitcoinBitcoin fiyatı akümüle oluyor, yeni yükselişin ayak sesleri mi?

Bitcoin fiyatı akümüle oluyor, yeni yükselişin ayak sesleri mi?

- Sponsorlu Reklam-

 

Bitcoin fiyatı, Bitcoin, BTC, Bitcoin son dakika

Büyük kripto yatırımcıları, Bitcoin fiyatı 50.000 doların üzerinde bir kırılma hareketi görmek istemekle birlikte dikkatlerini tekrar Bitcoin’e çevirdi.

Ecoinometrics verilerine göre, 1.000- 10.000 BTC bulunduran adresler için Bitcoin varlıklarında olumlu değişiklikler meydana geliyor. Bu nedenle, Ağustos ayı boyunca BTC miktarı artan hesap bakiyelerine dayanarak, Ecoinometrics “balinalar” arasında yenilenmiş bir akümülasyon hissine dikkat çekti ve varlıklı yatırımcıların mevcut Bitcoin seviyelerini yükseliş için çekici bulduklarını ima etti.

Bitcoin fiyatı, Bitcoin, BTC, Bitcoin son dakika
Kaynak: Ecoinometrics

Duyarlılık, 1 BTC’den daha azına sahip olan Bitcoin yatırımcıları için de aynı görünüyordu. Ecoinometrics, Haziran ayından bu yana bu hesapların Bitcoin biriktirdiklerini ve bir dönem boyunca balinalardan gelen satış baskısını da absorbe ettiklerini bildirdi. Satın alma duyguları, önemli bir psikolojik direnç seviyesi olan 50.000 dolara yükselen bir fiyat artışıyla aynı zamana denk geldi.

Ecoinometrics, konu ile alakalı şunları söyledi:

“Son zamanlarda, coin biriktiren küçük balıklar ve coin boşaltan balinalar arasında zincirleme bir sapma oldu. Bu, Bitcoin fiyatı için destekleyici bir veri değil, ancak görünüşe göre işler değişiyor! Balinalar masaya geri dönüyor.”

Bitcoin fiyatı için bu veriler neye işaret ediyor?

- Sponsorlu Reklam-

Blok zinciri analitik platformu Glassnode, ayrıca küçük balinalar arasında satın alma duyarlılığında bir artış olduğunu bildirdi. Ayrıntılı olarak, en az 0,1 BTC tutan adreslerin sayısı Pazartesi günü üç ayın en yüksek seviyesi olan 3.231.069’a ulaştı ve yukarıdaki birikim verilerini doğruladı.

Bitcoin, Bitcoin fiyatı, BTC
Kaynak: Glassnode

Buna ek olarak, Glassnode’un harcanmamış işlem çıktısı (UTXO) veri uyarısı, güçlü bir destek alanı olarak balinaların en son silahlarını indirdiği alan olan 45.000- 50.000 dolar aralığını işaret etti.

“1.65 milyon BTC’nin artık zincir-içi maliyet temeli 45 ile 50 bin dolar aralığında. 31 bin ile 40 bin dolarlık bölge aynı zamanda büyük akümülasyon talebinin göstergesi olan 2.98 milyon BTC’ye ev sahipliği yapıyor.”

Bitcoin fiyatı, Bitcoin, BTC, Bitcoin son dakika
Kaynak: Glassnode

Balina ve balık sinyali, Bitcoin piyasası 50.000 doların üzerinde net bir kırılma hareketi beklerken ortaya çıkıyor.

Mevcut haliyle, BTC/USD paritesi Cuma gününden bu yana söz konusu direnç seviyesinin altında konsolide oluyor. Bitcoin fiyatı, aşağı yukarı 20 günlük üstel hareketli ortalama tabanına denk gelen 47 bin doların üzerinde geçici bir destek buluyor.

Bitcoin fiyatı, Bitcoin, BTC, Bitcoin son dakika
Kaynak: TradingView

Tarihsel olarak, 20 günlük EMA’nın altında bir kırılma, yatırımcıların aşağı yönlü hedeflerini 50 günlük EMA’ya ( şu anda 43.500 dolar civarında) taşımasına neden olabilir. Popüler kripto analist Rekt Capital, Bitcoin’in bir sonraki destek aralığı olarak 43.500 dolar civarındaki seviyeleri vurgulayan bir görünüm de sundu.

Küçük balıklar, önceki 30 gün içinde herhangi bir trend dönüşü belirtisi olmadan 40.000- 50.000 dolar aralığında durmaksızın Bitcoin biriktirdi. Öte yandan, Bitcoin fiyatı 45.000 – 50.000 dolar aralığına girdiğinde balinalar bir teslimiyet dönemi geçirdi.

İlginizi çekebilir: ETHPad nedir? Ethereum tabanlı halka arz platformu yatırımcıları heyecanlandırıyor

(Visited 144 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 61,307.00 3.60%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,183.44 4.04%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 483.21 5.61%
cardano
Cardano (ADA) $ 2.02 0.90%
solana
Solana (SOL) $ 197.70 3.17%
xrp
XRP (XRP) $ 1.06 4.03%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 42.72 1.51%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.306976 27.77%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000076 34.48%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 41.79 3.03%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 64.14 1.78%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 30.47 1.96%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 25.29 2.02%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 188.34 1.33%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.84 0.27%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.95 10.56%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 126.64 1.98%