Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaBitcoinBitcoin dominance düşüşte, fiyat düzeltmeye gitti: Yeni fiyat hedefi neresi?

Bitcoin dominance düşüşte, fiyat düzeltmeye gitti: Yeni fiyat hedefi neresi?

- Sponsorlu Reklam-

Bitcoin dominance, Bitcoin grafik, Bitcoin son dakika, BTC dominans

Bitcoin (BTC) fiyatı, Temmuz ayında 28.000 dolar ile son zamanlardaki en düşük seviyesinden bu yana %70’lik büyük bir rallinin ardından büyük bir kırılımın eşiğinde. Fiyat, 50.000 dolar ile 51.000 dolar arasındaki engeli tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmak için aşmaya çalışıyor. Öte yandan, Bitcoin dominance, fiyat artışına rağmen düşüşe geçti.

Bu düzeltme, Michael Saylor’a ait olan MicroStrategy’nin 177 milyon dolar değerinde Bitcoin satın alma haberinden ve şirketin son zamanlarda en büyük Bitcoin sahiplerinden biri olduğunu açıklamasından ardından geldi.

Piyasa, ufukta potansiyel bir düzeltmenin olabileceği 28.000 dolarlık dip seviyesinden bu yana herhangi bir düzeltme yaşamamıştı.

51 bin dolarlık direnç kırılamadı, Bitcoin dominance düşüşe geçti

Bitcoin’in günlük grafiği, belirgin bir direncin yaklaştığını gösteriyor. 51.000 dolarlık fiyat seviyesi, piyasada kırılımın yaşanabilmesi için çok önemli çünkü bu seviye, Mayıs ayında meydana gelen ağır çöküşten önceki önemli bir S/R değişimiydi.

Piyasalar bu seviyeyi kıramazsa, tüm piyasa için bir düzeltmenin yaşanması muhtemel. Ancak, altcoin piyasası aşırı ısınma belirtisi gösterdiğinden bu beklenmedik bir durum değil.

Bitcoin dominance, Bitcoin grafik, Bitcoin son dakika, BTC dominans
Kaynak: TradingView

Bunun yanı sıra Bitcoin grafiği, potansiyel bir düşüş eğiliminin açılabileceğini gösteriyor. Böyle bir düşüş eğilimi genellikle bir düzeltmeden önce gelir.

- Sponsorlu Reklam-

51.000 dolar seviyesinin önemi göz önüne alındığında, bu alan tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru büyük bir koşunun gerçekleşmesinden önceki son engel. 51.000 dolar direnci kırılırsa, 57.000-59.000 dolar arasında kısa bir akümülasyon meydana gelebilir. Bununla birlikte, son düzeltme göz önüne alındığında, büyük olasılıkla başka bir düzeltici hareket gerçekleşecek.

Fiyat için tehlike çanlarının çalması için 44.000 dolarlık destek seviyesinin ayılar tarafından kırılması gerekiyor. Bu seviye, mevcut yapıda yeni bir alçalan tepeyi işaret ediyor ve daha geniş bir düzeltme olursa piyasayı desteklemesi muhtemel.

44.000 dolar seviyesinin yanı sıra, bir sonraki destek seviyesi bir önceki yerel yüksek seviye olan 40.500 dolar civarında bulunabilir. Genel olarak, yeni düşüşler masaya gelmeden önceki son kırılma noktası olduğundan, piyasa 37.500 dolar altına düşmemeli. Şimdilik, 51.000 dolar seviyesindeki bir ret, daha büyük bir düzeltmenin kapısını açabilir.

Bitcoin dominance, Bitcoin grafik, Bitcoin son dakika, BTC dominans
Kaynak:TradingView

Öte yandan, Bitcoin’in piyasadaki hakimiyetine işaret eden Bitcoin dominance seviyesi düşüşte. Bir süredir düşüşteki dominans, her ne kadar tepki hareketi gösterse de şu anda 44.39 seviyesinde bulunuyor.

İlginizi çekebilir: Bitcoin ETF başvuruları kabul mü ediliyor? Kıdemli stratejist açıkladı

(Visited 273 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 60,820.00 1.16%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,827.84 0.95%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 462.17 2.85%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.16 3.1%
 • solanaSolana (SOL) $ 157.70 1.87%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.48 6.21%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.235491 1.68%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 36.44 1.94%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 26.40 1.7%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 184.71 2.95%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 57.28 1.82%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.04 0.73%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 621.18 1.64%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.48 3.89%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003613 1.91%