Çarşamba, Ekim 20, 2021
gzhsfau
Ana SayfaBitcoinKafalar karışık: Bitcoin boğa piyasasında mı yoksa ayı piyasasında mı?

Kafalar karışık: Bitcoin boğa piyasasında mı yoksa ayı piyasasında mı?

- Sponsorlu Reklam-

Bitcoin boğa, bitcoin grafik

Bitcoin ayıları iş başındayken, kripto topluluğu bir tartışmaya kilitlendi: Bitcoin boğa piyasasında mı yoksa ayı piyasasında mı? Tartışma, yeni bir zirve veya yeni bir dip yapılana kadar sürecek gibi görünüyor.

Mevcut fiyat hareketi, satıcıların sorumlu olduğu izlenimini veren bir düşüş eğiliminde. Haber döngüsü ve duyarlılık, boğalar için resme yardımcı olmuyor. Ancak daha düşük bir düşüşün olmayacağını öne süren bir “teori” de var.

Ayı piyasasının altından Boğa Döngüsü Tepesine

Elliott Wave International, analist Tony Carrion liderliğindeki Crypto Pro Grubunda yakın zamanda bir açık oturum düzenledi. Tony, C dalgasının ve kısa vadeli çağrının bir parçası olarak son %20’lik kripto piyasası düşüşünü sabitledi.

Daha uzun vadeli bir senaryo, analistin beşinci dalganın gelişmesini ve “daha ​​fazla fiyat artışının gerçekleşmesini” beklediği olumlu bir 4. çeyreğe doğru gidiyor.  Bunu başaramazsa, formasyon geçerli olmayabilir.

Son zamanlardaki doğru bir C dalgası çağrısı, daha uzun vadeli oyunun daha derin bir analizine yol açtı.  Elliott Dalga Teorisine göre, birincil bir hareket dalgası, birincil eğilimi takip eden tek sayılı tepki dalgaları ile beş dalgadan oluşur.  Yani birincil trend neredeyse her zaman yükselişte, çünkü mevzu olan şey Bitcoin.

Ayı piyasasının dibinde yeni bir hareket dalgası ve bir dizi tepki dalgası başladı.  İkinci ve dördüncü dalgalar, aynı zamanda, eğilime karşı hareket eden düşüş konsolidasyon aşamalarıdır.

Tony’nin fikri, 2019’un başlarındaki yükselişin birinci dalga olması, ikinci dalganın Kara Perşembe ile sona ermesi (bunu not edin) ve üçüncü dalganın Nisan ayında 65.000 dolarda sona ermesi.

- Sponsorlu Reklam-

Tablo2
(Dördüncü dalga yana doğru hareket etmeli, ikinci dalga keskindi) (Kaynak:TradingView)

Bitcoin ayıları yeni kara perşembe hayalinde

Henüz net olmayan şey, dördüncü dalganın ne zaman bittiği ve beşinci dalganın ne zaman başladığıdır.  Ancak, Elliott Wave kuralları ve yönergeleriyle ilgili bazı gerçekleri ve mevcut piyasa döngüsüyle ilgili birkaç önemli faktörü gözden geçirirken, işler kalıba uymaya başlar.

Ayıların Bitcoin’deki en güçlü argümanı, 20.000 dolara geri dönüş ve daha düşüklerin olacağı bir senaryo. Çünkü 2019 zirvesinden Kara Perşembe’ye kadar olan da buydu.  Bununla birlikte, Elliott Wave kuralları, ikinci ve dördüncü dalganın şiddetinin değişeceğini öngörür.

İkinci ve dördüncü dalganın dışında, bir düzeltme keskin, diğeri 2 taraflı bir doğru olacaktır.  Son düzeltmenin tepe ve dibine bakıldığında, keskinlik özellikle en son “tepe” ile karşılaştırıldığında yetersiz kalıyor.

Bitcoin boğa
(Her tepki dalgası ayrıca beş küçük alt dalga ile benzer şekilde davranır.) (Kaynak:TradingView)

İkinci dalga keskinse, o zaman tepki kuralındaki değişime göre dördüncü dalga iki taraflı olacaktır.

Kural analiste, son piyasa döngüsü belirli bir şekilde davrandığı için yine aynı olacağının kesin olduğunu varsaymamasını söyler.

Ayrıca, değişim kuralına göre, birinci, üçüncü ve beşinci dalgalar belirli bir dereceye kadar değişecektir.

Elliott Dalga teorisi, birinci ve beşinci dalganın hem zaman hem de büyüklük olarak belireceğini, özellikle üçüncü dalganın uzaltılmış bir dalga olduğunu söyler.  Birinci dalganın ne olacağını üçüncü dalga ile karşılaştırırken, üçüncü dalganın ne kadar uzatılmış olacağını görmek kolaydır.

Tüm bu bilgiler daha düşük bir dip olmayacağını ve beşinci dalganın dördüncü dalganın bittiği yerden %350 civarında toplanması gerektiğini gösteriyor.

Bunların hepsi 100.000 $’daki Bitcoin’i umut eden boğalar için harika bir haber. Tek sorun: Her şey bittiğinde, eğer model doğruysa, sıradaki en kötü ayı piyasası geliyor.

(Visited 173 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

KaynakNewsbtc
kurbaga
Cryptoman
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Cryptoman 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. İyi düzeyde İngilizce bilen Cryptoman, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 63,827.00 3.01%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,856.69 1.54%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 483.77 0.67%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.10 1.63%
 • solanaSolana (SOL) $ 156.52 0.4%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.42 0.82%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.243352 1.57%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 38.10 4.95%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.99 0.54%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 186.72 1.19%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 57.34 2.86%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 26.01 0.03%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 614.60 0.01%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.46 2.26%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003588 0.47%