Salı, Ekim 19, 2021
Ana SayfaBitcoinBitcoin balinaları için büyük resme bakın: BTC 10 milyon doları aşabilir

Bitcoin balinaları için büyük resme bakın: BTC 10 milyon doları aşabilir

Analist Willy Woo, zamanla Bitcoin balıinalarının azaldığını ve küçük türlerin gelişmeye başladığına dikkat çekti. Analiste göre büyük resimde Bitcoin, "büyük" bir ilerleme kaydetmeye hazırlanıyor.

- Sponsorlu Reklam-

bitcoin balinaları, bitcoin

Büyük bir dağıtım aşaması devam ederken en büyük Bitcoin balinaları ortadan kayboluyor. Küçük Bitcoin balinaları ise popüler zincir analisti Willy Woo’ya göre gelişmeye devam ediyor.

Kripto analisti Tone Vays ile yeni bir röportajda Woo balinaların, 10.000 Bitcoin veya daha fazlasına sahip varlıkların 2012’den beri büyük BTC hazinelerini dağıttıkları için aşırı yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu söylüyor.

“Mega-zengin Bitcoin balinaları, blok zincirinden kayboluyor. Bu, parasal bir ağda tam olarak istediğiniz şey olan, eşit dağılıma kadar muazzam bir coin dağılımı hikayesi gibidir. Ortadaki adamlar hala ortada. Ancak 2017’den beri genel bir elden çıkarma var ve bu çok sağlıklı. Küçük çocuklar geliyor.”

Mega varlıklı BTC sahiplerinin sürekli satışı bazılarına düşüş gibi gelse de Woo, dağıtımın BTC’nin uzun vadeli sağlığı için neden gerçekten iyi olduğunu açıklıyor.

“Kambur balinaların zamanla dışarı çıkması iyiye işaret değil. Dağıtmalarını ademi merkeziyetçilik adına istiyorsunuz. Yukarı, aşağı ve yerel olarak baktığınızda, balinaların alım satımına bakabilirsiniz. Ancak, 12 yılda 763 mikro peniden 42.000 dolara yükselen Bitcoin ile ilgileniyorsanız, balinaların varlıklarını ve onu tutan kitleleri azaltmasını bekliyorsunuz.

Kısa vadeli oyuna kilitlenmeyin. Büyük resme bakın, Bitcoin’leriniz önümüzdeki 10 yıl içinde 500.000 dolar mı, 1 milyon dolar mı yoksa 10 milyon dolar mı olacak?”

Küçük Bitcoin balinaları gelişiyor

Woo, mevcut patlama döngüsünde kilit bir rol oynadığını söylediği pazar payını artıran, gelişmekte olan küçük bir Bitcoin balina türü olduğunu söylüyor.

- Sponsorlu Reklam-

“Şu anda sahip olduğumuz tek fark, yunus köpekbalıklarının yükselişi (100 Bitcoin’den fazla taşıyanlar). Bu, yüksek net değerli aile ofislerinin ve riskten korunma fonlarının yükselişidir. Hedge fonları diyebilirim. Bunların çoğu pek çok yatırımcının elinde… Dipten satın alan çok sayıda yüksek net değerli varlığımız var ve bunlar yunus rakamlarına yansıyor.

Genel olarak, bu ağ içindeki zenginliğin yayılmasının, eşit bir dağılıma ve çok merkezi olmayan bir mülkiyete doğru inanılmaz derecede iyi bir şekilde ilerlediğine dair çok net bir resim elde ediyoruz.”

Öte yandan lider kripto Bitcoin fiyatı bugün gün içinde yüzde 0.9 oranında düşüş kaydetti. Bu yazının yazıldığı dakikalarda CoinGecko verilerine göre BTC 38.219 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

İlginizi çekebilir: Likidite destekleniyor! Tam 250 milyon token taşındı

(Visited 137 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

KaynakDailyhodl
hayrunisabayar
Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 61,301.00 2.7%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,746.04 0.88%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 480.49 4.18%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.13 0.67%
 • solanaSolana (SOL) $ 156.99 0.65%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 40.98 1.36%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.251713 9.13%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 35.87 0.98%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.53 0.52%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 185.32 3.08%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 55.47 1.53%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 25.70 0.92%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 605.75 1.33%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.49 4.52%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003594 1.17%