Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaBitcoinBitcoin balinaları harekete geçti, kârlı Temmuz ayı başladı!

Bitcoin balinaları harekete geçti, kârlı Temmuz ayı başladı!

- Sponsorlu Reklam-

BTC, Bitcoin, Santiment

Bitcoin balinaları BTC alımına devam ediyor ve geçtiğimiz günlerde tek bir günde 60 bin BTC alımı yapılarak tarihsel rekor kırıldı.

Zincir-içi veri analiz şirketi Santiment, balinaların bir günde 60.000 BTC satın aldığını ve bu yılın en büyük günlük akümülasyonunun gerçekleştiğini bildirdi.

Bitcoin balinaları, bu bağlamda, tek bir adreste 100 ile 10.000 arasında BTC tutan büyük yatırımcılar ve kurumlardır. Santiment’e göre, bu adresler şu anda toplam 9.12 milyon BTC’ye sahip. Öte yandan, bu toplam miktar 1,5 ay önce 100 bin daha fazlaydı.

Bitcoin, BTC, Santiment
Kaynak: Santiment

Birçok bireysel yatırımcı, Nisan ayının ortasından bu yana Bitcoin fiyatının %50’den fazla düşmesinden dolayı panik halinde. Bununla birlikte, BTC balinaları fiyat düşüşünü bir alım fırsatı olarak görüyor ve son üç ayda kripto varlıkta alıma devam ediyor.

Cüzdanında en az 10.000 BTC tutan büyük yatırımcılar ve kurumlar, bir aydan kısa bir sürede toplam 90.000 BTC alımı gerçekleştirdi. Santiment’e göre, bu adresler inanılmaz derece büyük ve piyasa arzının yarısını elde tutuyorlar.

Elon Musk’ın sebep olduğu volatilite ve Çin merkezli FUD, Bitcoin balinalarının satın alımlarına engel olamadı ve son altı hafta içerisinde portföylerine yaklaşık 3,6 milyar dolar değerinde BTC eklediler.

- Sponsorlu Reklam-

İlginizi çekebilir: Çin’in baskısı kripto madencilik faaliyetlerine ‘büyük fırsatlar’ sunacak

Temmuz ayı Bitcoin için kârlı olacak mı?

Balinaların eylemleri genellikle piyasa üzerinde anlık bir etkiye sahiptir. Diğer bir deyişle, balinaların hareketliliği bir varlığın fiyatını anında etkileyebilir. Beklendiği gibi, balinalar tarafından yapılan 60.000 BTC’lik alım sonucunda Bitcoin fiyatı %5’den fazla artış gösterdi. Bu durum, bugün gerçekleşen düşüşten önce fiyatı 35.000 doların üstüne çıkarmayı başardı.

Birçok yatırımcı, Bitcoin hash oranındaki son düşüşten ve negatif zorluk dengelemesinden kaynaklı endişe içinde olsa da, Temmuz ayı kripto para birimi için oldukça güzel başladı.

Bitcoin, BTC, Santiment
Kaynak: Coin360

Tarih bazen tekerrür etmese de, kripto para birimi son 10 yıl içerisinde Temmuz aylarında üç kere düşüş kaydederken yedi kere yükseliş gösterdi. Bundan dolayı, tarihsel olarak Temmuz ayı Bitcoin için oldukça kârlı bir aydır. Bitcoin’in Temmuz ayındaki en büyük kaybı 2011 ve 2019 yıllarında, fiyatın %19.7 oranında gerilediği dönemdir. Öte yandan, Temmuz ayındaki en büyük kazanç ise 2012’de %36.5 oranındaki artıştır.

İlginizi çekebilir: Bitcoin fiyatı düşüşe geçti, yeni bir yükselişin habercisi mi?

(Visited 189 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 60,861.00 2.31%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,872.31 0.11%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 465.49 1.71%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.17 2%
 • solanaSolana (SOL) $ 161.66 1.5%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 42.62 1.87%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.237012 0.45%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 36.34 2.26%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 26.55 1.14%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 187.19 1.14%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 57.74 0.86%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.43 0.71%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 624.95 0.73%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.52 3.92%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003641 1.11%