Salı, Ekim 19, 2021
Ana SayfaBitcoinBir Saatte Coinbase'den 12.354 Bitcoin Taşındı

Bir Saatte Coinbase’den 12.354 Bitcoin Taşındı

- Sponsorlu Reklam-

Bitcoin, Btc, Coinbase

Kısa bir süre önce, analitik verilerde sadece bir saat içinde 12.354 Bitcoin’in Coinbase’de alınarak soğuk cüzdanlara çekildiği ortaya çıktı.

Mayıs ayı başlarında ve Nisan ayında gerçekleşen bu benzer çıkışlar muhtemelen finansal kurumların tekrar düşüşü satın almasıyla ilgiliydi.

688,3 milyon dolar değerinde BTC Coinbase’den çekildi

Moskovski Capital’in CIO’su, birkaç saat önce büyük miktarda BTC’nin (12.345 token), Nasdaq’ta doğrudan listeleme yoluyla halka açık bir şirket haline gelen ABD merkezli önde gelen kripto borsası Coinbase’den taşındığını gösteren bir Glassnode grafiğini paylaştı.

Geri çekilen BTC’nin USD karşılığı yaklaşık 688 milyon dolar olduğu tespit ediliyor. Moskovski, bunun finansal kurumlar olabileceği üzerine kafa yoruyor.

Coinbase’den önceki benzer BTC çıkışlarında olduğu gibi, bugünde gerçekleşen bu yüksek miktarlı çekim işlemi, dipte Bitcoin stoklayan finans kurumlar tarafından yapıldığı tahmin ediliyor.

CryptoQuant, Bitcoin birden fazla borsadan çıktı

- Sponsorlu Reklam-

CryptoQuant analitik platformunun CEO’su Ki Young Ju, benzer bir veri paylaştı, ancak bu daha genel bir veriydi ve birden fazla dijital borsadan çekilen rakamları gösteriyordu.

BTC için Borsa Akışı göstergesi, birçok borsada negatife döndü ve Bitcoin’in bu platformlardan büyük miktarlarda taşındığını gösteriyor.

CryptoQuant CEO’su tarafından paylaşılan bir başka ekran görüntüsüne göre, Bitcoin dışında balinalar ve finans kurumları, en büyük ikinci para birimi olan Ethereum’u kripto borsalarından da aktif olarak hareket ettiriyor.

(Visited 8 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 61,802.00 1.37%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,752.11 0.95%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 482.57 2.99%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.13 0.9%
 • solanaSolana (SOL) $ 156.51 1.43%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.02 1.54%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.247436 5.17%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 35.96 0.13%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.48 0.93%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 185.45 1.12%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 55.53 0.31%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 25.65 2.72%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 609.34 1.02%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.49 2.59%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003593 0.66%