Pazartesi, Ekim 25, 2021
gzhsfau
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainBinance, Forbes'a Açtığı Davadan Vazgeçti

Binance, Forbes’a Açtığı Davadan Vazgeçti

- Sponsorlu Reklam-

Binance, Forbes'a Açtığı Davadan Vazgeçti

Binance geçtiğimiz günlerde Forbes ve iki gazeteciyi Ekim ayında yayınladıkları bir haber nedeniyle dava edeceğini açıklamıştı. Binance bu davadan vazgeçti.

19 Ekim’de Forbes, Binance’i Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kripto yatırımcılarından gizlice kâr elde etmek için bir tüzel kişilik kurmakla suçlayan bir makale yayınlamıştı. Makale, ABD varlık düzenleyicilerini aldatmak için, Binance’in Amerika kuruluşu ile ana şirketi arasındaki para transferlerinin usule aykırı olduğunu iddaa etmişti.

Forbes personel yazarı Michael del Castillo ve katkıda bulunan yazar Jason Brett, Binance’i “Amway tarzı çok seviyeli pazarlama organizasyonları” ile karşılaştıracak kadar ileri gitmişler ve borsanın bilerek kara para akladığını yazmışlardı.

FBI ve IRS’nin Binance’i araştırdığına dair bir takım spekülasyonlardan bahsetmelerine rağmen, bu iddianın kaynağını da sunamamışlardı. Binance, makalenin iftira niteliğinde olduğunu söylemişti.

Binance’in kurucusu Changpeng Zhao, iddiaları çürütmüş ve makalenin tamamının 3.taraf bir belgeye bağlı olduğunu öne sürmüştü. Hatta 29 Ekim’de bununla alakalı bir tweet atan ama birkaç gün önce tweeti silen CZ şöyle yazmıştı:

‘Makalede yer alan ifade ve suçlamalar yanlıştır. Makalenin tamamı 3. taraf bir belgeye dayanıyor. Söz konusu belge bir @Binance çalışanı (mevcut veya eski) tarafından üretilmemiştir. Herkes bir “strateji belgesi” oluşturabilir ancak bu Binance’in onları takip ettiği anlamına gelmez.’

Şirket, davadan gönüllü olarak vazgeçtiğini bildiren bir belge sundu. Aynı gün hakim tarafından onaylanarak dava düştü.

- Sponsorlu Reklam-

Amerika’da basın mensuplarına yönelik açılan davalar genellikle kaybediliyor. Bir çalışmaya göre, medya kuruluşlarına açılan 291 hakaret davasının sadece % 5 i davacıları destekler nitelikte.

Binance, çeşitli kripto para birimlerinin ticareti için bir platform sağlayan bir kripto para borsasıdır. Ocak 2018 itibarıyla Binance, işlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsası oldu.

Binance, daha önce yüksek frekanslı ticaret yazılımı geliştiren Changpeng Zhao tarafından kuruldu.

 

(Visited 2 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,113.00
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,141.82
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 486.62
cardano
Cardano (ADA) $ 2.14
solana
Solana (SOL) $ 207.58
xrp
XRP (XRP) $ 1.09
polkadot
Polkadot (DOT) $ 43.54
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.263417
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000039
terra-luna
Terra (LUNA) $ 42.85
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 65.73
chainlink
Chainlink (LINK) $ 31.97
uniswap
Uniswap (UNI) $ 26.16
litecoin
Litecoin (LTC) $ 195.17
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.95
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.62