Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainBinance en önemli ödeme ortağını kaybetti

Binance en önemli ödeme ortağını kaybetti

- Sponsorlu Reklam-

binance, borsa, ödeme, Clear Junction

Binance kripto borsasının düzenleyici sorunları, her gün artmaya devam ediyor. Beş farklı ülkenin hükümetlerinden gelen düzenleyici uyarıların ardından Binance’in Avrupa’daki kilit ödeme ortağı bağlarını kopardı. Bunun sebebi ise, borsanın İngiltere’nin en iyi düzenleyici gözlemcisi FCA ile devam eden soğukluğu. Küresel ödeme çözümü sağlayıcısı Clear Junction, artık pound veya euro ödemelerini Binance için kolaylaştırmayacağını doğruladı.

Kararın arkasındaki sebebin Finansal Yürütme Otoritesinin, Binance’in Londra’daki varlığına ilişkin son bildirimi olduğunu iddia ediyor:

Clear Junction, artık Binance ile ilgili ödemeleri kolaylaştırmayacağını onaylıyor. Bu karar, Finansal Yürütme Otoritesinin Binance’in Birleşik Krallık’ta herhangi bir düzenleyici faaliyette bulunmasına izin verilmediğine dair son duyurusu sonrasında alındı.

Geçen hafta Binance, kontrolünün dışında olan olaylara atıfta bulunarak Avrupa Tek Ödeme Alanı (SEPA) ağından euro banka mevduatlarını da durdurdu.

Dünyanın en büyük borsası, Clear Junction’ın yardımıyla hem SEPA’dan hem de Birleşik Krallık’ın Faster Payments Service’inden (FPS) gelen mevduatları işleme koyabiliyordu.

Ortaklık sona erdiğine göre, Faster Payments para çekme işlemleri bakım için askıya alındı.

- Sponsorlu Reklam-

Binance daha önce FCA uyarısını bir uyumluluk uyarısı olarak küçümsemişti. Ayrıca, bunun normal bir rutin olduğunu öne sürmüştü. Daha önce FCA, düzenleyici kurum tarafından Binance’in ülkedeki işlemleri gerçekleştirmesinin onaylanmadığını öne süren bir uyarı yayımlamıştı.

Trendkoin olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, FCA’nın Binance şirketinin, İngiltere’de herhangi düzenlenmiş faaliyeti yürütmek için izni yoktur uyarısından sonra, Santander UK ve Barclays Binance’e yapılan banka ve kredi kartı ödemelerini durdurduğunu bildirdi.

İlgilinizi çekebilir: Bitcoin ATM’leri çoğalıyor!

(Visited 289 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 60,861.00 2.31%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,872.31 0.11%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 465.49 1.71%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.17 2%
 • solanaSolana (SOL) $ 161.66 1.5%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 42.62 1.87%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.237012 0.45%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 36.34 2.26%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 26.55 1.14%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 187.19 1.14%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 57.74 0.86%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.43 0.71%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 624.95 0.73%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.52 3.92%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003641 1.11%