Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaAltcoinBinance Coin (BNB) Piyasa Değeri 78 Milyar Dolara Ulaştı

Binance Coin (BNB) Piyasa Değeri 78 Milyar Dolara Ulaştı

- Sponsorlu Reklam-

Binance Coin (BNB) Piyasa Değeri 78 Milyar Dolara Ulaştı

2021, şimdiye kadar % 900’den fazla artış gösteren Binance Coin (BNB) için etkileyici bir yıl oldu.

BNB’nin büyümesinin başlıca nedenlerinden biri, Ethereum ağındaki tıkanıklık ve gas ücretlerinin yüksek olmasıydı. Bu mücadele devam ederken, Binance Smart Chain (BSC), hızla büyüyen merkezi olmayan finans (DeFi) sektörünün taleplerini karşılayan bir alternatif olarak ortaya çıktı.

Binance Coin (BNB) Piyasa Değeri 78 Milyar Dolara Ulaştı
Kaynak: AssetDash

BNB, 78 milyar dolarlık piyasa değerine ulaştığında, Santander, Montreal Bank ve UBS gibi geleneksel bankaları geride bıraktı. Bu arada bazı analistler, Coinbase’in yaklaşmakta olan doğrudan listelemesinin (100 milyar dolarlık değerleme) tahmini değerine ve etkisine, BNB fiyat artışı için bir katalizör olarak işaret etti.

Analistler ayrıca Kraken ve Gemini gibi diğer ABD merkezli düzenlenmiş borsaların büyük olasılıkla Coinbase’in yolunu izleyeceğini ve bir hisse senedi teklifi yoluyla fon toplamaya çalışacağını düşünüyor.

BNB, Binance Değildir

BNB token, sahiplerine işlem ücretlerinde indirim sağlar ve Binance Launchpad token satışlarına katılmak isteyenler için gereklidir. BNB likidite kazandıkça, Binance borsasında diğer kripto para birimleri için de parite haline geldi.

- Sponsorlu Reklam-

Zamanla BSC ilgi gördükçe başka kullanımlar da ortaya çıktı. Örneğin; BNB, ağ ücretlerini karşılayabilir ve merkezi olmayan uygulamaları (dApps) ve oyunları içeren ekosistemde bir yardımcı program simgesi olarak hizmet verebilir hale geldi.

Periyodik olarak Binance, borsanın genel ticaret hacmine bağlı olarak dolaşımda olmayan bazı BNB tokenlerini yakar (yok eder). Yatırımcılar, yok edilen bu tokenlerin hiçbir zaman dolaşımdaki arza girmediğini anladıkça, bu stratejinin etkinliği zamanla ortadan kalktı.

BSC ağı, madencilere olan ihtiyacı veya pahalı işlem ücretlerini ortadan kaldıran bir Proof of Stake Authority kullanır. Platform, Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ile uyumluluğunu korudu ve benzer bir token ve akıllı sözleşme yapısına sahip oldu.

Birçok tokenize (veya sabitlenmiş) kripto para birimi, Binance’in ağlarında ilgi kazanarak kullanıcıların madenci ücretlerini atlamasına izin verdi. Binance Smart Chain’in BEP-20 modelinin sağladığı bir diğer avantaj, PancakeSwap DEX ve Venus kredi platformu dahil olmak üzere geniş merkezi olmayan uygulamalar ağındaki stake etme ve farming yetenekleri olarak öne çıktı.

(Visited 18 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Volkan Demir
Volkan Demir
Ondokuz Mayıs Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Volkan Demir, iş hayatına özel bir bankada Kobi Bankacılığı Satış ve Pazarlama Yöneticisi pozisyonunda başladı. Daha sonra özel bir şirkette Finans Yöneticisi olarak çalışma hayatını devam ettirdi. Bitcoin Pizza Günü olarak anılan 22 Mayıs 2010 tarihinde kripto para dünyasına ilk adımını atan Demir, grafiklerin dostu, analiz uzmanı ve aynı zamanda iyi bir aşçıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 61,229.00 0.61%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,862.95 0.48%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 468.98 1.51%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.19 1.38%
 • solanaSolana (SOL) $ 158.63 2.44%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 42.15 3.22%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.239239 1.67%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 36.85 0.8%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 27.13 4.67%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 187.56 1.23%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 57.98 2.92%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.48 1.66%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 630.11 0.65%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.51 3.61%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003655 0.72%