Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainBinance CEO'su yeni uyumluluk programını açıkladı

Binance CEO’su yeni uyumluluk programını açıkladı

Binance, kripto para piyasında yaşanan düzenlemlerden dolayı oldukça olumsuzluk yaşadı. Binance CEO'su ne yapacak? Yeni uyumluluk yaklaşımı nedir? Uyumluluk neyi kapsıyor?

- Sponsorlu Reklam-

binance, kriptopara, borsa

Binance CEO’su Changpeng Zhao, kripto para borsasının mevzuat uyumluluğuna yönelik proaktif bir yaklaşım benimsediğini söyledi.

Zhao attığı tweette Binance borsasının dünya genelinde çeşitli düzenleyicilerden dolayı haftalarca gerileme yaşadıktan sonra kendi etrafında döndüğünü belirtti.

“Binance, reaktif uyumluluktan proaktif uyumluluğa geçiş yapıyor. Bizi izlemeye devam edin.”

Binance CEO’su ayrıca , kripto para borsasının ‘proaktif uyumluluğu’ benimsediği için benimseyeceği ‘birçok’ adımdan birinin, Hong Kong kullanıcılarının yeni türev ürün hesapları açmasını yasaklamak olduğunu söylüyor.

“Binance’in yeni kullanıcıları artık Hong Kong’dan vadeli hesap açamayacak ve mevcut kullanıcılar için erişimi azaltacağız. Bu, Binance’in dünya çapında kripto uyumluluğu en iyi uygulamalarını oluşturmaya yardımcı olmak için aldığı birçok proaktif önlemden biri.”

Hong Kong kullanıcıları, mevcut vadeli işlem pozisyonlarından çıkmak için 90 günlük bir ödemesiz süreye sahip olacak. Kripto para borsası, bu ödemesiz dönemde yeni pozisyonların açılmasına izin vermeyecektir.

Kripto para borsası geçtiğimiz birkaç hafta içerisinde, düzenleyicilerin tepkisini çekebilecek çeşitli ürünleri geri çekti. Ek olarak, işletim uygulamalarını değiştirdi.

- Sponsorlu Reklam-

Örneğin Binance, yalnızca müşteri doğrulama prosedüründen geçen kullanıcıların çekebileceği maksimum Bitcoin miktarını düşürdü. Ayrıca kripto para borsası, marj ticaretinde belirli itibari para çiftlerinin kullanımını durdururken, sunulan kaldıraç miktarını maksimum 20x ile sınırladı.

Zhao’nun duyurusu, geleneksel finans kurumları tarafından sağlanan ödeme hizmetlerini kaybetmek de dahil olmak üzere, düzenlemelerle ilgili bir dizi olumsuzluğu takip ediyor .  Geçen ayın başlarında, düzenleyici baskıların ortasında kalan Binance, uyumluluk ekibini genişleteceğini duyurdu.

İlginizi çekebilir: Elrond (ELRD) ve iki farklı altcoin fiyatı yükselişe hazırlanıyor! Ünlü analist açıkladı

(Visited 135 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kaynakdailyhodl
metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 60,963.00 2.16%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,894.20 0.59%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 467.59 2.46%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.18 1.83%
 • solanaSolana (SOL) $ 162.79 1.83%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 42.68 1.47%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.237561 0.83%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 36.60 1.7%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 26.78 1.68%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 187.90 1.31%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 58.36 2.18%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.47 0.59%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 624.40 0.73%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.51 3.15%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003649 1.06%