Perşembe, Ekim 28, 2021
gzhsfau
Ana SayfaEditörün SeçimleriBinance, BSC projeleri için 1 milyar dolarlık fon başlattı

Binance, BSC projeleri için 1 milyar dolarlık fon başlattı

- Sponsorlu Reklam-

binance

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Binance Smart Chain üzerinde proje geliştirmeyi desteklemek için 1 milyar dolarlık kripto büyüme fonu duyurdu.

Binance, BSC’yi büyütüyor

Layer 1 blok zincirleri arasındaki rekabet kızışıyor ve Binance büyük yatırımlar yapmaya devam ediyor. 

Borsa Salı günü Binance Smart Chain üzerine inşa edilen projeleri desteklemeyi amaçlayan 1 milyar dolarlık bir geliştirme fonunun başlatıldığını duyurdu. 

Hareketi özetleyen bir  blog gönderisinde Binance, fonların büyük kısmının oyun, sanal gerçeklik ve blok zinciri tabanlı finansal hizmetlerdeki gelişimi desteklemek için kullanılacağını belirtiyor. Odak noktası Binance Smart Chain’i geliştirmeye odaklanacak olsa da borsa, çalışmalarda endüstri lideri birkaç kuruluştan işbirlikleri ile diğer blok zinciri altyapı projelerini desteklemeyi hedeflediğini belirtti.

Kalan fonlardan 300 milyon dolar, bölgesel ve küresel hackathonlar aracılığıyla beyaz şapkalı hackerlara ortak ödül programında dağıtılacak ve mevcut geliştirici ödül programının arttırılmasında kullanılacak.

Ek olarak fon, Binance Akıllı Zinciri üzerine inşa edilen DeFi protokolleri için likidite teşvikleri sağlayacak. 100 milyon dolar daha, geliştirici topluluklarına rehberlik ederek, yeni kripto yatırımcılarını eğiterek ve üniversitelere akademik burslar sağlayarak yetenek geliştirmeye gidecek.

Güncelleme hakkında yorum yapan Binance Smart Cahin Hızlandırıcı Fonu’nun yatırım direktörü Gwendolyn Regina şunları söyledi: 

- Sponsorlu Reklam-

“1 milyar dolarlık girişimle, farklı blok zincir türleriyle entegre çapraz zincir ve çok zincirli altyapılar oluşturmaya odaklanacağız.”

Son birkaç ayda, Layer 1 blok zincirlerinin popülaritesi arttı. Solana ve Avalanche gibi ağlar , kısmen Avalanche Bridge ve Wormhole gibi zincirler arası köprülerden daha kolay erişilebilirlik sayesinde ekosistemlerine büyük miktarda kullanıcı ve likidite çektiler.

Binance Smart Chain, Binance tarafından geliştirilen ve Eylül 2020’de piyasaya sürülen bir blok zinciridir. Gas ücretlerini önemli ölçüde azaltırken Ethereum ile aynı işlevlerin çoğuna sahiptir. Zincir ayrıca Ethereum Sanal Makinesi aracılığıyla Ethereum ekosistemiyle uyumludur. 

(Visited 78 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 61,216.00 3.38%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,170.25 3.46%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 481.37 5.92%
cardano
Cardano (ADA) $ 2.02 2.45%
solana
Solana (SOL) $ 197.45 3.25%
xrp
XRP (XRP) $ 1.06 3.82%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 42.99 2.01%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.296002 24.57%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000075 32.91%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 41.32 1.24%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 63.88 1.63%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 30.60 2.31%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 25.28 1.32%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 189.59 3.04%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.84 1.02%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.92 9.80%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 125.83 1.66%