Salı, Ekim 19, 2021
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainBinance artık bu hizmeti sunmayacak

Binance artık bu hizmeti sunmayacak

Son zamanlarda farklı ülkelerden aldığı uyarılar ve getirilen yasaklardan dolayı gündemden düşmeyen Binance, yeni bir karar ile hisse senedi token hizmetini artık sunmayacağını belirtti. İşte detaylar...

- Sponsorlu Reklam-

binance, kripto para, borsa, hisse senedi

İtalyan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, (Consob) dün Binance hakkında bir uyarı yayımlamıştı. Bunun üzerine, Binance bugün, Hisse Senedi Token’larının alım satımı ile ilgili hizmetini askıya aldığını resmen duyurdu.

Bunlar; Apple, Coinbase, Microsoft, MicroStrategy ve Tesla hisselerine endeksli tokenlardır.

Aslında, bu tokenların endeksli olduğu hisseler, düzenlenmiş finansal varlıklardır. Ayrıca Consob’un da belirttiği gibi Binance, bu tür varlıklara yatırım yapılmasına izin vermek için gerekli yetkilere sahip değil.

Üstelik Binance, yakın zamanda bir uyumluluk uzmanı işe aldı. Halbuki, önceden tüm düzenlemelere uygun olduklarından emin olmadan yeni ürünler piyasaya sürmüştü.

İlginç bir nokta da, Consob’un tek hedefi borsanın web sitesinin Hisse Senedi Token bölümü değildi. Aynı zamanda, vadeli işlemler ve opsiyonlar gibi türevler bölümünü de hedefledi. Ancak, bu bölümler hala herkesin kullanımına açık. Binance borsası bu diğer ürün türleri için, yasalara uygun olarak sunmaya devam edebilmek amaçlı, gerekli izinleri talep etmek gibi farklı bir stratejisi olabilir.

Binance, hisse senedi token hizmetini kapatıyor

14/10/2021 tarihinde saat 19:55 UTC’den sonra Hisse Senedi Tokenlarının alım satımı artık mümkün olmayacak. Bu tarihten sonra Hisse Senedi Tokenlarındaki tüm açık pozisyonlar, 15/10/2021 tarihinde saat 13:30 UTC’de otomatik olarak kapatılacak.

Binance, şu anda Hisse Senedi Token’larına sahip olan kullanıcıların, bunları satmak veya pozisyonlarını manuel olarak kapatmak için 90 günleri olduğunu bildiriyor.

- Sponsorlu Reklam-

Alternatif olarak, AEA (Avrupa Ekonomik Alanı) kullanıcıları ve İsviçre’de ikamet eden kullanıcılar, pozisyonlarını 15 Ekim’den iki ila dört hafta önce açılması beklenen CM-Equity AG portalına taşıyabilecekler.

Şirket şu yorumu yaptı:

“Ticari odağımızı diğer ürünlere kaydırıyoruz”.

İtibari para birimlerinde para yatırma ve çekme işlemlerinin süresiz olarak durdurulması konusunda, herhangi bir değişiklik olacağına dair henüz kesin bir haber yok. İtibari para işlemleri ve mevduatları da düzenlenmiş. Ancak, bu işlemlerin yönetmeliğe uygunluğu, örneğin yatırım hizmetlerinin sağlanmasına ilişkin düzenlemelerden daha kolay.

İtalyan CONSOB’un ilgisi özellikle, Binance borsasının düzenlemeye tabi yatırım hizmetleri sağlamasıydı. Fakat bunlar, ne basit itibari para birimi işlemlerini, ne mevduatları, ne de kripto para birimlerinin alım satımını içermiyor. Ancak, Binance’in itibari para birimini kullanmaya devam edebilmesi için muhtemelen özel yetkilere ihtiyacı olacak.

Son olarak, Binance borsası sadece dört yıl önce kuruldu. Başlangıçta Binance’in herhangi bir itibari para birimini desteklemeyen bir kripto borsası olduğunu belirtmekte fayda var.

İlginizi çekebilir: Bitcoin fiyatı üzerindeki baskı artıyor , balinalar harekete geçti

(Visited 366 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 62,007.00 2.74%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,767.66 0.39%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 484.13 4.11%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.14 0.07%
 • solanaSolana (SOL) $ 157.46 0.06%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.21 0.74%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.249207 6.65%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 36.12 1.37%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.51 0.08%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 186.17 2.72%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 55.80 0.97%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 25.74 1.42%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 610.89 1.46%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.49 4.27%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003607 0.62%