Perşembe, Ekim 28, 2021
gzhsfau
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainBiden Geceyarısı Düzenlemelerini Durduracak!

Biden Geceyarısı Düzenlemelerini Durduracak!

- Sponsorlu Reklam-
biden geceyarisi duzenlemelerini durduracak 602128ee8644e

ABD başkanı seçilen Joe Biden, iddiaya göre Trump başkanlığında hazırlanan gece yarısı düzenlemelerini dondurmaya hazırlanıyor. Geçiş sözcüsü Jen Psaki’ye göre Biden, bu kategoriye giren tüm kuralların durdurulması veya askıya alınmasıyla ilgili açılış gününde bir metin yayınlayacak.

Psaki’nin ortaya koyduğu açıklamada Biden, Trump’ın kışkırtmış olabileceği her türlü zararlı politikadan kurtulmak istiyor. Bu nedenle, yeni yönetimin kararlarının uygulanmasının ne kadar erken devreye alınırsa o kadar iyi olacağını düşünüyor. Kararlar, 20 Ocak’ta ülkedeki krizi düzene sokmak için bir nöbet değişimi ile birlikte yürürlüğe girecek. 

Psaki, yapılan gece yarısı düzenlemelerinin Amerikan halkının geleceğine zarar vereceğini belirtiyor ve Biden yönetiminin Başkan Trump döneminde çekildiği Paris İklim anlaşması ile ilgili olumlu adımlar atacağını umuyor.

FinCEN’in Yeni Düzenlemeleri Sorunlu mu?

Son zamanlarda, ABD Mali Suçları Uygulama Ağı (FinCEN)  tüm Amerikan vatandaşlarının offshore hesaplarından kripto paralarına kadar uzanan 10.000 $ ‘dan fazla tüm varlıklarının bildirilmesini istenen bir düzenleme önermişti. Dijital para birimi olan yabancı mali hesapların raporlanmasına ilişkin “Banka Gizlilik Yasası”nda önerilen bu değişiklikle kripto varlıklar, Yabancı Banka ve Finans Hesapları (FBAR) düzenlemeleri kapsamına dahil edilecek.

Kripto kullanıcılarının bu değişikliğin ardından kaybedecekleri çok şey bulunuyor. Tüm dijital varlıkları FBAR’a tabi olurken, borsaların FinCEN’e tüm müşteri bilgilerini de sağlaması gerekiyor. Bunlar, FBAR’a dosyalanan herkesin hesap adı, numarası, yabancı banka adresi, hesap türü ve yılda tutulan maksimum tutar dahil olmak üzere tüm kişisel bilgilerini sağlamasını başlıklarını içeriyor.

Biden yönetiminin yayınlayacağı kararname ile FinCEN düzenlemelerinin de dondurulacağı ifade ediliyor.  Bu noktada FinCEN önerdiği değişikliklerle elde etmeyi planladığı ilerlemeyi de kaybedecek. Yalnız bu yönetmelikler uyarınca zarar görmesi beklenen tüm ilgili tarafların da lehine bir sonucu ortaya çıkaracağı düşünülüyor.

FinCen’ in yaptığı bu tartışmalı duyuruya Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Kraken borsası ve daha bir çok kurumdan eleştiri geldi.

Onların görüşüne göre FinCEN’in önerdiği kurallar, sanal para birimlerinin özünü ihlal ederek kripto kullanımını sınırlayacak. Kriptoların merkezi olmayan doğasını ve kişisel bilgilerin mahremiyetini tehlikeye atacak. Bu da Abd’nin kripto para piyasasında konum kaybetmesine neden olacak.

- Sponsorlu Reklam-

 

 


biden geceyarisi duzenlemelerini durduracak 602128f16f68d

ve

biden geceyarisi duzenlemelerini durduracak 602128f19edca

BTCMANAGER

(Visited 4 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 61,798.00 3.97%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,201.69 4.20%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 485.99 6.14%
cardano
Cardano (ADA) $ 2.04 1.90%
solana
Solana (SOL) $ 199.37 4.02%
xrp
XRP (XRP) $ 1.06 2.88%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 42.88 2.35%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.304536 20.44%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000071 11.50%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 42.40 4.25%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 64.03 1.42%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 30.57 2.66%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 25.27 1.36%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 188.57 1.33%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.85 0.06%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.99 4.89%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 127.23 2.84%