Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaAltcoinBerlin Hard Forku Yayınlandı, Gözler Ethereum Fiyatında!

Berlin Hard Forku Yayınlandı, Gözler Ethereum Fiyatında!

- Sponsorlu Reklam-

Berlin Hard Forku Yayınlandı, Gözler Ethereum Fiyatında!

Ethereum ağına olan talep, ağ işlemlerini hızlı bir şekilde işleme kapasitesine sahip olmasa bile insanlar platformu kullandıkça artıyor. Bunun sonucunda, Ethereum blokzincirindeki ortalama gas ücretleri çok yüksek seviyelere ulaşıyor ve insanlar işlemlerini gerçekleştirmek için ödedikleri fiyatlar Şubat ayında yeni bir rekor kırdı.

Ama bu durum çözülmek üzere. Ağ, 12.244.000 bloğa ulaştığında gerçekleşen Berlin hard forku, işlem ücretlerini biraz düşürebilir.

İlk Ethereum geliştiriciler konferansına ev sahipliği yapan Berlin’den adını alan hard fork, Ethereum yazılımında değişiklikler yapan bir ağ yükseltmesidir. Bir Ethereum node çalıştıran veya ETH token madenciliği yapan herkes, yazılım istemcisini buna göre güncellemelidir.

Berlin güncellemesi, kullanıcılar tarafından hazırlanan ve çekirdek geliştiriciler tarafından blokzincir koduna entegre edilen dört Ethereum İyileştirme Önerisi (EIP) içeriyor. Bunlar arasında, bazı gas maliyetlerini algoritmik olarak azaltan EIP-2565 ve insanların işlemlerini birleştirmesine olanak tanıyan EIP-2718 de vardır.

Geriye kalan iki EIP, Martin Swende ve Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin’den geldi. Aslında EIP-2929, işlem sürelerini hızlandırmak ve hizmet reddi saldırılarını sınırlandırmak için gas maliyetini artırır. Bununla birlikte, gas maliyetlerindeki bu artışlar, akıllı sözleşmelerin bozulma riskini de azaltmaya yardımcı olan EIP-2930 tarafından dengeleniyor.

İlginizi çekebilir: Ethereum Rallisi Yeni mi Başlıyor? Hedef Fiyat Ne?

Tartışmalı İyileştirme, Ethereum Berlin Hard Forkunda Yer Almıyor

eth 3

- Sponsorlu Reklam-

Genel ETH arzını azaltan ve oldukça tartışmalı bir öneri olan EIP-1559, Berlin güncellemesine dahil edilmedi. Şu anda madencilerin ağ ücretleri üzerinde biraz da olsa kontrolü var. EIP-1559, blokzincire dahil edildikten sonra ücretler tamamen ağ tarafından belirlenecek ve sonra yakılacak. Madenciler, yeni basılmış ETH bloklarından ödüllerini almaya devam edecekler.

Bazı madencilik havuzları, kârlarını etkileyebilme ihtimali olan değişiklikten memnun değil. Savunucuların haklı olup olmadığını ve değişikliğin madencileri yatıştırmaya yetecek kadar ETH fiyatını artırmaya hizmet edip etmeyeceğini görmek için Temmuz ayındaki Londra hard forkunu beklemek gerekiyor.

Blokzincir ağının kullanıma sunulduğundan beri, çoğunlukla 4 doların altında seyreden Ethereum işlem ücretleri, blokzincir tabanlı finansal hizmetlere olan ilginin arttığı geçen yılki “DeFi Summer”ın sonlarına doğru yükselmeye başladı. Bu yılın 23 Şubat’ında ortalama işlem ücretleri 38 dolara kadar çıktı. O zamandan beri bu fiyatın yarısı eridi.

Bu, en büyük ikinci blokzincir ağı için hem kötü hem de iyi bir haber. Bir yandan, geliştiricilerin ağı kullandığını ve insanların oradaki uygulamalarla ilgilendiğini gösterir. Öte yandan, ücretler, fon göndermekten NFT’ler için teklif vermeye kadar her işlemin daha düşük yoğunluğa denk gelecek şekilde zamanlanması gerektiği anlamına gelir.

Geliştirilmekte olan Proof- of- Stake ağı Ethereum 2.0, parça zincirler oluşturarak gas ücretini tamamen çözmelidir. Zincirler, ara sokaklar gibi çalışarak tıkanıklığı giderecek ve ağı daha hızlı hâle getirecektir. Uzantı olarak, altyapı arzı arttıkça ücretler düşmelidir.

Berlin belki de o kadar şiddetli bir gelişme olmayacak, ancak bir başlangıç olacak.

İlginizi çekebilir: Bitcoin ve Ethereum için Büyük Fiyat Manipülasyonu Geliyor!

(Visited 14 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

KaynakDecrypt
enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 61,195.00 1.29%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,892.52 0.95%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 467.41 1.08%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.19 1.38%
 • solanaSolana (SOL) $ 163.60 2.93%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 42.75 2.32%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.238022 0.07%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 36.55 1.38%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 26.63 2.12%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 187.60 1.27%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 58.27 1.92%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.57 1.51%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 626.62 0.74%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.54 1.25%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003648 0.79%