Perşembe, Ekim 28, 2021
gzhsfau
Ana SayfaAltcoinBeklenen lansman duyuruldu! Polkadot dönüm noktasında

Beklenen lansman duyuruldu! Polkadot dönüm noktasında

- Sponsorlu Reklam-

polkadot

Polkadot yönetim oylamasından sonra parachain açık artırmalarını başlatacak. İlk müzayede serisi 11 Kasım’da başlayacak ve 9 Aralık’a kadar devam edecek. Haberin açıklanmasından sonra Polkadot’un (DOT) fiyatı yüzde 12’den fazla arttı.

Haber, beş yıl önce yayınlanan whitepaper’ın son temel teknik unsurunu tamamladığı için önemli bir ilerlemeyi gösteriyor.

Parachain’ler, Polkadot Relay Chain’e bağlı ve yanında çalışan katman-1 blok zinciri platformlarıdır. Kullanımları, Defi’lerden akıllı sözleşmelere kadar çok sayıda alanda görülebilir.

“Paralelleştirilebilir” ve “blok zinciri”nin bir portmantosu olan “parachain” terimi, relay chain’e bağlı katman-1 ağlarını ifade eder. Parachainler, farklı amaçlara sahip yüzlerce ayrı blok zinciri arasında birlikte çalışabilirliğin sağlanmasına potansiyel olarak izin verecek.

İlk teklif verme periyodu iki gün sürecek, ardından beş günlük bir bitiş periyodu olacak. Polkadot müzayedeleri bir aylık bir süre boyunca transit olarak yapılacak. Teklifte nicelikten çok kaliteye önem verilmiştir, nitekim Kusama’daki projelerin %75’lik bir kapasitesi mevcut olacak.

Geliştiricilerin Polkadot blok zincirinde resmi lansmanlarından önce blok zinciri uygulamalarını denemeleri için tasarlanmış bir sanal alan platformu olan Kusama, yakın zamanda 11 parachain slot açık artırmasının başarısını hayata geçirmişti. Kusama’nın hem soyut hem de pratik açıdan olumlu bir etkisi olduğu belirtiliyor.

Resmi rapor, Kusama müzayedelerinin  sürecini mükemmel olduğunu göstermesinin yanı sıra, müzayedeler sırasında 49.000 aktif adresin 2,4 milyon KSM’ye katkıda bulunduğunu da gösteriyor.

- Sponsorlu Reklam-

Teklifin arkasındaki ilham ve uygulamanın Polkadot ekosistemi üzerindeki potansiyel etkisi hakkında Parity Technologies Halkla İlişkiler Başkanı Peter Mauric şöyle bir yorumda bulundu:

“Kusama, çekirdek Polkadot protokolünü oluşturan ekiplere, parachains ve onları oluşturan topluluklara, teknolojilerini ve ekiplerini savaşta test etme fırsatı vermek için başlatıldı. Yol boyunca birkaç parça beklenen kaos olsa da, geçmişteki deneyim birkaç ay boyunca Kusama’da parachain’leri konuşlandırmak bize onların Polkadot’ta ilk kez hazır olduklarına dair güven verdi.”

Mauric uygulamanın Polkadot ekosistemi üzerindeki olumlu etkileri hakkında da şunları söyledi:

“Bu, Polkadot paper’ının beş yıldan uzun bir süre önce piyasaya sürülmesinden bu yana herkesin beklediği bir zaman. Parachain her zaman Polkadot’un yapmayı arzuladığı bir şey olmuştur. (Bu parachain ağları şeklinde, yeni nesil katman için ölçeklenebilir, özelleştirilebilir ve gerçekten merkezi olmayan altyapı.)

(Visited 188 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

kurbaga
Cryptoman
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Cryptoman 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. İyi düzeyde İngilizce bilen Cryptoman, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 61,142.00 3.75%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,154.51 3.40%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 479.19 5.09%
cardano
Cardano (ADA) $ 2.01 0.53%
solana
Solana (SOL) $ 196.33 1.98%
xrp
XRP (XRP) $ 1.06 3.56%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 42.62 1.36%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.295427 23.62%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000079 39.81%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 41.09 0.67%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 63.38 1.44%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 30.26 1.44%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 25.17 1.22%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 188.29 1.88%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.83 0.84%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.90 8.54%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 125.68 1.91%