Cumartesi, Kasım 27, 2021
TR Unsafe SG Сloudminer static v2 970x250 Custom size 1
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainBAND 2021 Yol Haritasını Yayınladı

BAND 2021 Yol Haritasını Yayınladı

- Sponsorlu Reklam-

BAND 2021 Yol Haritasını Yayınladı

Band Protocol, BandChain Phase 2’nin lansmanını içeren 2021 yol haritasını kısa bir süre önce yayınladı.

Yol haritası, 2021’in sonunda geliştiricilerin Band Protokolü oracle’larını self servis ve tamamen belgelenmiş bir şekilde entegre etme yeteneğine sahip olması gerektiğini ortaya koyuyor. Bu hedefi gerçekleştirmek için yıl içinde çeşitli etkinlikler de planlandı.

728x90 QR
320x100 QR

BAND Yol Haritası Planları

Yol haritası incelendiğinde 2021’in, Bant Protokolü için son derece yoğun bir yıl olacağı görülüyor.

BandChain Aşama 2 Başlıyor

Ekip, BandChain’i zincir üzerinde gelir yaratma pilot uygulamasında kullanmak için kurumsal düzeyde veri sağlayıcılarla aktif olarak çalışıyor. Sonuç olarak, veri sağlayıcıları, şeffaf bir gelir akışı aracılığıyla merkezi olmayan uygulamalara ödeme duvarlı API’lerini teşvik etmeye başlayabilecekler. Önümüzdeki aylarda daha fazla ayrıntı da paylaşılacak.

Katman 1 ve Katman 2 Altyapısının Güçlendirilmesi

Protokol, mühendislik ekibinin genişletilmesi ve izleme araçlarının birleştirilmesi için çalışacak. Bunları yerine koymak, herhangi bir oracle beslemesinde bulunan anormalliklerin ve hataların hızlı bir şekilde tespit edilmesini sağlayacak. Ayrıca mühendislik ekibi, daha hataya dayanıklı bir altyapının test edilmesi, geliştirilmesi ve devreye alınmasını içeren görevleri yerine getirecek.

Daha Fazlasını Oku: 18 ŞUBAT BAND/USD Fiyat Analizi

BandChain Aşama 1’e Cosmos IBC Uyumluluğunun Eklenmesi

Son Stargate sürümünün bir sonucu olarak, protokoldeki mühendislik ekibi, IBC uyumluluğunu BandChain’e getirmek için çalışmaya başladı. Bunun anlamı, herhangi bir Cosmos tabanlı blok zincirinin BandChain oraclelarından basit bir şekilde yerel olarak yararlanmasını sağlamaktır. Bu, diğer blok zincirlerine kolay entegrasyonu teşvik edecek.

Bu projede, Tendermint ve Cosmos ekipleri protokole destek sunuyor. Bu desteğin amacı, sorunsuz bir geçiş sağlamak. Cosmos ekosisteminde IBC aracılığıyla veri talep etmeye ve tüketmeye de uygun olacak ilk kullanıcılar Injective Protokolü ve Mirror Protokolü olacak.

BAND 2021 Yol Haritasını Yayınladı

Zincir üzerinde VRF’nin geliştirilmesi

Blok zincirinde Doğrulanabilir Rastgele İşleve (VRF) ihtiyaç vardır. Bu, oyunların, NFT’lerin ve bazı temel ilkelerin oluşturulmasında önemlidir . Bu tür temel ilkeller, protokol etkinliklerinin adil bir şekilde yürütülmesini sağlayacak tek tip doğrulayıcı seçimlerini de içerebilir.

BandChain’in oracle betiklerinin ve ilk BandChain VRF uygulamasını entegre eden ilk ortaklarının uyarlanabilirliği, çözümün mevcut BandChain spesifikasyonuyla % 100 uyumlu olacak.

Band Protocol, piyasaya sürülmeden önce tasarımının testini gerçekleştirmek için endüstri lideri araştırmacılar, akademisyenler ve dApp’ler ile çalışmaya başladı.

Geliştiricilerin Deneyimini İyileştirme

2021’de, Band Protokolünün odak noktası, üçüncü taraf geliştiriciler için destek sunmaktır. Sonuç olarak, protokol kendi iç mühendislik çalışma kitabının dokümantasyonunu gerçekleştirecek. Bu başucu kitabı, geliştiricilere Band oracle’ın herhangi bir dApp’a entegrasyonu hakkında bilgi verecek.

Yıl için planlanan tüm faaliyetlere bakıldığında, Band Protokol ekibinin, DeFi ve diğer akıllı sözleşme uygulamaları için en esnek, ölçeklenebilir ve merkezi olmayan çapraz zincir oracle’ı geliştirmeye devam etmelerini sağlamak için belirli zaman çizelgeleri ve kilometre taşları üzerinde çalıştığı bildiriliyor.

BAND 2021 Yol Haritasını Yayınladı

2021’in İlk Yarısı: Ürün Sunumlarının Genişletilmesi ve Güç Ortaklarının Güvenceye Alınması

Yılın ilk yarısında odak noktası, her ortağa aktif destek sağlamak ve çözümleri üzerinde sürekli uygulama, test ve iyileştirmeler yapmaktır. Bu tür faaliyetler, üretim ortamına bırakılan bir entegrasyon olana kadar devam edecektir.

Teknik olarak yılın ilk yarısında entegrasyon ekibini genişletmeyi hedefliyor. Bu, ekibin daha kolay, daha hızlı ve daha büyük entegrasyon sürecini gerçekleştirmesini sağlayacaktır. Bu tür entegrasyonlar, Band Protokolü oracle’ları tarafından talep edilen hızlandırılmış büyümeyi karşılayabilmelidir.

2021’in 2. Yarısı: BandChain Aşama 2’nin Başlatılması

BandChain Aşama 2 sürümü, kurumsal düzeydeki veri sağlayıcılarını, çözümlerinin teşviki ve ticarileştirilmesinde daha esnek hale gelmeleri için güçlendirecek. Bu tür sağlayıcılar, çağrı başına veya zaman aralığında bir ücret kazanabilecekler.

Sürümün bir sonucu olarak, Band Oracle ekibi kurumsal veri sağlayıcıları ve ticari oracle komut dosyalarının ilk kullanıcıları ile yakın bir şekilde çalışacak.

Son zamanlarda, kripto veri toplayıcı platformu CoinGecko, zincirler arası veri oracle platformu Band Protocol ile ortaklığını resmileştirdi. Raporlara göre CoinGecko, Band Protocol’ün yakın zamanda piyasaya sürülen Band Standard Dataset’i için kripto veri desteği sağlayacak.

(Visited 8 times, 1 visits today)

Bu trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Trendkoin.com bir finansal bilgi yayıncısıdır. Yatırım danışmanlığı hizmeti sunmaz. Yayınlanan yazılar yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı değildir. İçeriklerde analist ve yatırımcıların grafik, bilgi ve yorumları kullanılmakta olup, aktarılan yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu yorumlar mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Kripto para işlemleri çok riskli işlemler olup, paranızın bir kısmını veya tamamını kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Kullanılan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan, kar yoksunluğundan, manevi zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan dolayı trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Kaynakmedium
Volkan Demir
Volkan Demir
Ondokuz Mayıs Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Volkan Demir, iş hayatına özel bir bankada Kobi Bankacılığı Satış ve Pazarlama Yöneticisi pozisyonunda başladı. Daha sonra özel bir şirkette Finans Yöneticisi olarak çalışma hayatını devam ettirdi. Bitcoin Pizza Günü olarak anılan 22 Mayıs 2010 tarihinde kripto para dünyasına ilk adımını atan Demir, grafiklerin dostu, analiz uzmanı ve aynı zamanda iyi bir aşçıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 76 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 55,102.00 1.44%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,128.40 1.19%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 610.84 3.16%
cardano
Cardano (ADA) $ 1.57 0.19%
solana
Solana (SOL) $ 196.83 0.37%
xrp
XRP (XRP) $ 0.955155 0.10%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 35.76 0.84%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.207021 1.06%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.00004 2.78%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 43.84 4.57%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 117.23 6.93%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 24.56 1.01%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 19.68 1.06%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 196.90 0.48%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.71 6.96%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.63 2.63%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 128.29 0.92%