Perşembe, Ekim 28, 2021
TR Unsafe SG Сloudminer static v2 970x250 Custom size 1
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainAvustralyalı Trader Ülkedeki İki Ticari Banka Hakkında Yasal İşlem Başlattı

Avustralyalı Trader Ülkedeki İki Ticari Banka Hakkında Yasal İşlem Başlattı

- Sponsorlu Reklam-
avustralyali trader ulkedeki iki ticari banka hakkinda yasal islem baslatti 602126c1408a9

Avustralyalı bir Bitcoin borsa operatörü, ülkesindeki iki ticari bankayı ayrımcı uygulamalarla suçlayarak bankalar hakkında yasal işlem başlattı.

Avustralya’da bir Bitcoin tüccarı olan Allan Flynn, ülkedeki iki ticari bankaya (ANZ ve Westpac) karşı her ikisini de sistematik ayrımcılıkla suçlayan bir şikâyette bulundu. Australian Financial Review gazetesi tarafından yayınlanan rapora göre, Flynn yaklaşık 250.000 Avustralya doları (yani neredeyse 192.000 Amerikan doları) tazminat istiyor.

Flynn’in iddialarına göre, bankalar Flynn’in hesaplarını kapatmaya devam ederek kendisini de ayrımcı uygulamaların bir kurbanı yapıyor. Australian Financial Review’a (AFR) konuşan Flynn, son üç yıl içinde borsasını işlettiği hesapların 20’den fazla banka tarafından kapatıldığını dile getirdi. Ayrıca açıklamalarına şu cümleyi de ekledi:

“Bir banka hesabı bile alamıyorsam, nasıl yasal bir işletme yürütebilirim?”

Flynn hesap kapanmalarının, kendi kripto borsa servisinin Avustralya Alım Satım İşlem Raporları ve Analiz Merkezi (Australian Transaction Reports and Analysis Centre) olan AUSTRAC’e kayıtlı olmasına rağmen gerçekleştiğini söyledi. Flynn platformunda 450’den fazla müşteriye hizmet veriyor.

Flynn 2020’de Avustralya Mali Şikâyet Bürosu’na (AFCA) şikâyette bulunmuştu. Fakat AFCA, davada adı geçen bankalardan biri olan Westpac’in ­ belirlenen şartlar ve koşullar doğrultusunda hareket ettiğine karar vermişti.

Aynı dönemde Westpac, banka hesabının ani bir şekilde kapatılmasına 250 Avustralya doları tazminat teklif etmişti fakat şikayetçi Flynn’in bu meblağı da henüz alamadığını dile getirdi. Flynn ayrıca hesap kapanışlarının Westpac tarafından süregelen kripto para dolandırıcılığı soruşturmalarına bağladığını söyledi. Davadaki bankalardan diğeri ANZ ise kripto borsacılarına bankacılık hizmetlerini sunmadığını söyledi.

Flynn’in Avustralya Başkent Bölgesi Sivil ve İdari Mahkemesi’nde görülecek olan yeni davasının Mart ayında başlayacağı söyleniyor.

- Sponsorlu Reklam-

ANZ ve Westpac, Cointelegraph’ın yorum talebine hemen cevap vermedi. 

Bankaları ayrımcı uygulamalarla suçlayan borsalar, yalnızca Avustralya’dakiler ile sınırlı değil. Mart 2020’de Hindistan Yüksek Mahkemesi Merkez Bankası’nın  kripto işletmelerine hizmet veren bankalara getirilen yasağı geri çevirme kararı aldı. Fakat Yüksek Mahkeme’nin kararı sonrasında bile Hint bankaları arasında hala “kriptofobik” davranışların ortaya çıktığına dair raporlar da yazıldı.

Ticari bankaların kripto borsalarını hedef alarak hesap kapama sayılarında artış yaptığı Latin Amerika’da da benzer bir durum var. Brezilya’da iki büyük platform sıkı vergi politikalarına uymadıkları gerekçesiyle operasyonlarını durdurmak zorunda kaldı.

 


avustralyali trader ulkedeki iki ticari banka hakkinda yasal islem baslatti 602126c2efaa5

ve

avustralyali trader ulkedeki iki ticari banka hakkinda yasal islem baslatti 602126c32ae25

cointelegraph

(Visited 1 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 61 times, 3 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 61,484.00 4.44%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,192.85 5.08%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 489.25 8.07%
cardano
Cardano (ADA) $ 2.02 3.22%
solana
Solana (SOL) $ 198.31 5.12%
xrp
XRP (XRP) $ 1.06 4.47%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 42.83 3.75%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.316078 29.34%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000073 9.93%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 42.57 6.58%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 63.70 2.39%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 30.41 3.81%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 25.16 2.12%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 188.35 3.12%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.87 2.81%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.99 9.61%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 127.92 4.30%