Perşembe, Ekim 28, 2021
gzhsfau
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainAvrupa'nın En Olası Kripto Merkezleri

Avrupa’nın En Olası Kripto Merkezleri

- Sponsorlu Reklam-

Avrupa'nın En Olası Kripto Merkezleri

Kripto para birimlerinin ortaya çıkışından beri geçen sürede ABD ve Asya ülkeleri, girişimleriyle risk sermayesi yatırımlarına egemen olan ilk ülkeler oldu, ancak Avrupa’daki birkaç ülkenin önemli kripto merkezleri haline gelme ihtimalleri de var.

2013’ten bu yana yaklaşık 24 milyar dolarlık devasa artış göz önüne alındığında, ABD tek başına Birleşik Krallık, Singapur ve Çin’den daha fazla blockchain şirketine sahip. Ancak bu, dünyanın dört bir yanından diğer ülkelerin lider olma potansiyeline sahip olmadığı anlamına gelmiyor. yakın gelecekte kripto merkezleri değişebilir. Özellikle iGaming’de kripto para kullanımı gün geçtikçe arttıkça, dünyanın büyük çoğunluğunun değişikliklere uyum sağlaması ve tamamen farklı bir dijital gerçeklik yaratacak olan blockchain teknolojisine yatırım yapması imkan dahilinde.

Avrupa’daki kripto merkezleri

Avrupa’nın blockchain sahnesi dünyanın geri kalanına yetişiyor. Yetenek ve startup girişimlerine yapılan yatırımların sayısı, İsviçre, İtalya, İngiltere, Ukrayna ve tabii ki Estonya dahil Avrupa’nın en büyük bazı ülkelerinde artıyor. Bu ülkeler, çok sayıda blockchain şirketi için ilk 10’da yer alıyor ve bu kesinlikle iyi bir haber.

Farklı araştırmacılara göre, yatırımcıların çoğu ABD, San Francisco’nun dijital varlıkların merkezi olduğuna inanıyor. Şu an için doğru olsa da, Avrupa aslında teknoloji uzmanlığı ve kaliteli ve özgür üniversiteleriyle kripto için en heyecan verici yerlerden biri. Avrupa’da en büyük kripto merkezleri olma potansiyeline sahip bazı ülkelere bir göz atalım.

İsviçre – Kripto Vadisi

Avrupa'nın En Olası Kripto Merkezleri

Avrupa’nın büyük şehirlerinde hayatlarını yoğun bir şekilde kodlamaya adayan büyük geliştirici girişimleri ve toplulukları var. Bunlardan biri, İsviçre’de bulunan ve bugünlerde milyar dolarlık blockchain teknolojileri geliştirildiği için “CryptoValley” olarak adlandırılan Zug. Bir zamanların tarım şehri şimdiyse büyük şirketlerin gözdesi.

- Sponsorlu Reklam-

2017 yılında, blockchain için küresel lider bir ekosistem olan Crypto Valley Association kuruldu. Stratup, devlet, hükümet, Ar-Ge vb. konularda çalışıyorlar. Zug halkı 111.000 dolara kadar vergilerini BTC ve ETH ile ödeyebiliyor. Şehrin temel amacı, günlük yaşamda kripto para biriminin kullanımını basitleştirmek ve teşvik etmek. Kafelerde Bitcoin ATM’lerine de denk gelebilmeniz mümkün. Dahası da var, şehir halkı oy verme sistemini de blockchain sistemine bağlamak istiyor. Tüm bunları göz önünde bulundurarak, İsviçre’nin çok yakında önde gelen kripto ülkelerinden biri olabileceğini öngörüyoruz.

İlginizi çekebilir: Kripto Çılgınlığı: Dolandırıcılık mı Yoksa Çöplükteki Elmas mı?

İtalya – Ağ Geçidi

İtalyan blockchain ekosistemi son birkaç yıldır gelişim kaydediyor. Çok sayıda blok zinciri girişimi eşliğinde birçok başarılı startup ​​hikayesi de bunu kanıtlıyor. İtalya, kripto endüstrisinde çok özel bir yer olarak kabul edilebilir. Bunun arkasındaki sebep, çok iyi blockchain teknolojisine sahip olması veya büyük kripto para şirketlerinin evi olması değil. Gerçekte, ana neden, Avrupa’nın neredeyse kripto para merkezi haline gelen ülkelerin – Malta ve İsviçre – ortasında yer alması.

İsviçre, farklı AB üyeleri için blockchain teknolojisi kaynaklarına sahip ve İtalya en yakın büyük ülke iken, komşularından etkilenerek onlar için bir geçit görevi görüyor. Bunun yanı sıra, bu ülkedeki dijital para birimleri hükümetler tarafından dokunulmamış, yani madencilik firmalarını ve blockchain şirketlerini engellemiyorlar. İtalya komşularından feyz alırsa yerel girişimler büyük başarılar elde edebilir. İsviçre, kriptolara olan dostane yaklaşımı sayesinde yabancı yatırımlarla milyonlarca euro kazanabildiyse, İtalya da Avrupa’dan gelen tüccarlar için başka bir kripto merkezi olma potansiyeline sahip.

İngiltere – Finans merkezi

Avrupa'nın En Olası Kripto Merkezleri

Birleşik Krallık, halihazırda iyi kripto stratejilerinin bir örneği olarak kullanılabilir. Avrupa’nın finans merkezi olan Londra 2013’ten bu yana özkaynakta 1 milyar dolar topladı. Önde gelen İngiltere şirketleri, Elliptic ve Bitsamp gibi büyük kripto borsalarına sahip.

Birleşik Krallık’ta geleneksel para ile kripto ekonomisi arasındaki uçurumun hala var olduğu doğru olsa da, beklentiler, önümüzdeki yıllarda ülkenin blok zincir teknolojilerinde lider olma potansiyeline sahip olmasıdır. İngiltere’deki blockchain şirketleri 500 milyon dolarlık yatırım gördü. Son zamanlarda, blok zinciri Birleşik Krallık hükümeti tarafından kabul edildi ve aslında dijital ekonominin yaklaşmakta olan gelişimini destekleme taahhüdünde bulunuyorlar. Yani kriptoların geleceği parlak.

İlginizi çekebilir: Forbes Kripto Milyarderlerini Açıkladı

Ukrayna – Teknoloji meraklısı nüfus

Avrupa'nın En Olası Kripto Merkezleri

Ukrayna’nın dijital para kullanan insan sayısında lider olduğunu biliyor muydunuz? Orada sanal para satın almak çok kolay, sadece geçerli bir e-posta adresine ve telefon numarasına ihtiyacınız var ve belki de kripto para birimleriyle yapılan işlem sayısının bu kadar yüksek olmasının nedeni bu.

Ülkenin dijital ekonominin hızlanmasına yardımcı olmak için blockchain teknolojileri geliştirme yeteneğine sahip çok sayıda teknoloji geliştiricisine sahip olduğunu da belirtmek lazım. Büyük bir blockchain geliştirici topluluğunun eşlik ettiği teknoloji meraklısı bir halk var. Ukrayna’da çok sayıda küçük perakende kripto yatırımcısı var ve günlük olarak 800.000 dolar değerinde kripto ticareti yapılıyor. Tüm bunlar göz önüne alındığında Ukrayna’nın Avrupa’nın en kripto dostu ülkelerinden biri olma şansına sahip olduğunu söylemek doğru olacaktır.

Estonya – Heyecan verici bir startup sahnesi

Estonya, hemen hemen her sürecin dijitalleştirildiği bir ülke olarak biliniyor. Ülke aynı zamanda şu anda daha da ilerleyen en heyecan verici girişim sahnelerinden biri ile tanınıyor. Blockchain teknolojisi 2006’dan beri kullanılıyor ve 2016’da 1.3 milyon sakini için tüm sağlık kayıtları Bitcoin tarafından kullanılan aynı teknoloji ile tamamen dijitalleştirildi. Estonya’da hem özel hem de kamu sektöründe blockchain kullanmanın birçok başka örneği var. Pek çok uluslararası şirket, bazı blockchain teknolojileri geliştirmek için bu ülkeyi seçiyor. Bu da ülkeyi birçok dünyaca ünlü startup için başlangıç sahnesi haline getiriyor.

Sonuç olarak, bu örnekler Avrupa’nın potansiyelinin ne kadar büyük olduğunu gayet net bir şekilde göstermekte. Blockchain, zamanımızın en güçlü teknolojilerinden biridir ve bunların akıllıca kullanılmasıyla, Avrupa yakında ABD ve Asya kripto lideri şirketleriyle rekabet edecek düzeye gelebilir.

(Visited 18 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 61,823.00 4.83%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,213.30 4.83%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 485.54 6.26%
cardano
Cardano (ADA) $ 2.03 2.02%
solana
Solana (SOL) $ 200.12 4.95%
xrp
XRP (XRP) $ 1.07 4.35%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 42.95 2.58%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.307427 29.08%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000077 30.68%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 41.87 3.14%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 64.79 3.29%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 30.68 2.49%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 25.16 2.06%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 189.58 2.46%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.85 0.35%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.99 13.80%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 127.37 3.32%