Pazartesi, Ekim 25, 2021
gzhsfau
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainAvrupalı Regülatörler Binance'ın Hisse Senedi Tokenlerini İnceleyecek

Avrupalı Regülatörler Binance’ın Hisse Senedi Tokenlerini İnceleyecek

- Sponsorlu Reklam-

Avrupalı Regülatörler Binance'ın Hisse Tokenlerini İnceleyecek

Avrupalı ​​regülatörler, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance’in hisse senedi token alım satımına başlamasıyla ilgili menkul kıymet kurallarına uyup uymadığını inceliyor.

Binance’in, ABD, Çin ve Türkiye dışındaki kullanıcılarına yönelik kripto paralar ile kısmi hisse takası yapmasına imkân veren yeni uygulaması sonrasında söz konusu soruşturma başlatıldı.

Financial Times’ın haberine göre regülatörler, söz konusu hisse tokenlerinin menkul kıymetler piyasasının kurallarına uyup uymadığını soruşturacak. Düzenleyiciler, tokenlerin şeffaflığa ve kurumsal saydamlığı düzenleyen kurallara uyup uymadığını belirlemeye çalışıyor.

Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesi Financial Times’a yaptığı açıklamada, “ürünü, ona uygulanabilecek düzenlemeleri ve nasıl pazarlandığını anlamak için firma ile birlikte çalıştığını” söyledi. “Ürün ve hizmetlerinin FCA’nın görev alanına girip girmediğini belirlemekten firmalar ve onların üst yönetim ekipleri sorumludur” dedi.

Alman gözlem şirketi BaFin, hisse senedi token platformuna yönelik herhangi bir potansiyel soruşturma hakkında yorum yapmaktan kaçındı.  Düzenleyici, “Gizlilik yükümlülükleri nedeniyle özel durum hakkında yorum yapamayız” dedi. “Ancak temelde şu geçerlidir: Tokenler devredilebilirse, bir kripto borsasında alınıp satılabilirse ve temettüler veya nakit ödemeler gibi ekonomik yetkilerle donatılmışsa, menkul kıymetleri temsil ederler ve bir prospektüs yayınlama yükümlülüğüne tabidirler.”

Binance, Financial Times’a verdiği demeçte, hisse senedi tokenlerinin AB’nin Mifid II piyasa kurallarına ve BaFin’in bankacılık düzenlemelerine uygun bir CM-Equity ürünü olduğunu söyledi. CM-Equity, token alım satımlarını işleyen düzenlenmiş, Münih merkezli bir yatırım grubudur. Binance, “Şu anda kullanıcılar yalnızca CM-Equity AG’den token alıp satıyor, bu da bir izahname gerektirmiyor,” dedi.

Hisse tokenleri şimdilik sadece Tesla ve Coinbase bazında yapılabilecek. Buna göre kullanıcılar 700 doların üzerinde işlem gören Tesla’nın bir hissesinin tamamı yerine belirli bir kısmı için hisse tokenleriyle işlem yapabilecek.

- Sponsorlu Reklam-

Hukukçular da hisse tokenlerinin gri alana girdiğini, Binance’in bunun bir menkul kıymet mi yoksa türev ürün mü olduğu konusunu netleştirmediğini belirtiyor.

(Visited 2 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,561.00
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,222.27
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 488.99
cardano
Cardano (ADA) $ 2.18
solana
Solana (SOL) $ 214.00
xrp
XRP (XRP) $ 1.10
polkadot
Polkadot (DOT) $ 44.24
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.26534
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.00004
terra-luna
Terra (LUNA) $ 42.53
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 67.16
chainlink
Chainlink (LINK) $ 32.25
uniswap
Uniswap (UNI) $ 26.58
litecoin
Litecoin (LTC) $ 196.82
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.97
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.65