Salı, Ekim 19, 2021
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainAvrupa Yatırım Bankası Blockchain Teknolojisiyle Tahvil İhraç Edecek

Avrupa Yatırım Bankası Blockchain Teknolojisiyle Tahvil İhraç Edecek

- Sponsorlu Reklam-

Avrupa Yatırım Bankası Blockchain Teknolojisiyle Tahvil İhraç Edecek

Avrupa Birliği üye devletlerinin sahip olduğu uluslararası bir finans kurumu olan Avrupa Yatırım Bankası’nın, dijital tahvil ihraç etmek için blockchain teknolojisini araştırdığı bildiriliyor.

Salı günkü Bloomberg raporuna göre AYB, bir blok zincirinde ihraç edilen euro cinsinden bir tahvil içeren potansiyel bir anlaşmaya bakmak için Goldman Sachs, Banco Santander ve Societe Generale gibi büyük küresel bankalarla ortak bir çalışma grubu oluşturdu.

Konuya aşina olan bir kişiye atıfta bulunan Bloomberg, Avrupa Yatırım Bankası’nın (AYB) dijital tahvillerin tescili ve çözümü için blockchain teknolojisini kullanmayı planladığını belirtiyor. İlk satış için yatırımcı toplantıları 15 Nisan’da başlayacak ve birkaç hafta devam edecek.

Bitcoin ( BTC ) ve Ether ( ETH ) gibi kripto para birimlerinin altında yatan teknoloji olan Blockchain, son yıllarda tahvil piyasasında giderek daha fazla uygulanmaya başlandı. HSBC’ye göre blockchain, tahvil piyasası için “10 kattan fazla” maliyet tasarrufu fırsatları sunuyor, aracılara olan ihtiyacı azaltıyor ve daha küçük projeler tarafından ihraç edilmesini sağlıyor.

Avrupa Birliği’nin yatırım kolu olarak, Avrupa Yatırım Bankası (AYB) genellikle Avrupa’nın borç sermaye piyasalarında yeniliğin ön saflarında yer almıştır. 2007 yılında, AYB dünyanın ilk yeşil tahvilini yayınladı ve iklim bilinci tahvili olarak etiketlendi.

Haber, Avrupa Merkez Bankası  dijital bir euro çalışmalarına başlayıp başlamayacağına karar vermeye hazırlanırken geliyor. Mart ayı sonlarında, ECB Başkanı Christine Lagarde, bankanın bir pilot uygulama yapmaya karar vermesi durumunda dijital euro girişiminin en az dört yıl süreceğini öne sürdü.

İlginizi çekebilir: Almanya Blockchain ve Euro Arasında Köprü Kuruyor

(Visited 6 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 62,036.00 0.79%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,752.70 2.64%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 484.84 3.06%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.13 1.46%
 • solanaSolana (SOL) $ 157.10 1.99%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.17 2.37%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.246364 3.36%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 35.81 1.41%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.62 0.98%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 185.72 1.11%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 55.47 0.87%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 25.70 3.08%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 610.92 0.02%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.48 1.84%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003581 0.65%