Pazartesi, Ekim 25, 2021
gzhsfau
Ana SayfaAltcoinAvax fiyatı iki ayda yüzde 800 arttı! İşte 3 nedeni

Avax fiyatı iki ayda yüzde 800 arttı! İşte 3 nedeni

- Sponsorlu Reklam-

avax fiyatı, avax coin

Avalanche (AVAX), son iki ayda kripto alanında en iyi performans gösterenler arasında yer aldı;  işte bunun olmasının birkaç nedeni var. İki ayda kripto para piyasalarında çok şey değişebilir.

Avalanche (AVAX) buna verilebilecek çok iyi bir örnek.

Token, 20 Temmuz’daki piyasa çapındaki çöküş sırasında 9 dolar civarında işlem gördü, ancak bugüne kadar geçen zaman diliminde önemli bir artış kaydetti.

Nispeten kısa bir sürede bu kadar büyük fiyat artışlarının kaydedilmesi, AVAX’ın performansı herkesin dikkatini çekti.  Bu nedenle, son zamanlarda projede bu hareketleri geçiren şeylerin neler olduğunu gözden geçirmeye değer.

Ortaklıklar

Geçen yıl ortaya çıkarılan Avalanche, son birkaç ay içinde diğer kripto para projeleriyle ortaklıklar kurma konusunda oldukça aktifti.  En önemlileri arasında popüler DeFi protokolü Aave bulunuyor.

Halihazırda devam eden oylama, yatırımcıların Aave’nin ağının Avalanche blok zincirinde konuşlandırılmasını isteyip istemediklerini belirlemeyi amaçlıyor.  Onaylanması durumunda, Ethereum üzerindeki Aave varlıkları aktarılabileceğinden, bu Avalanche üzerindeki TVL’nin daha da artmasına yol açabilir.

- Sponsorlu Reklam-

Avalanche üzerine kurulu bir algoritmik likidite piyasası protokolü olan BENQI ile birlikte çalışan iki taraf, merkezi olmayan finans alanında büyümeyi hızlandırmayı amaçlayan 3 milyon dolarlık bir likidite madenciliği girişimi yayınladı.

Alpha Finance Lab, Homora ağının ikinci versiyonunu başlatmak için Avalanche blok zincirini de kullandı.  Bu, ekibin projeyi diğer zincirlerde ve 2. katman çözümlerinde yayınlama hedefinin bir parçasıdır.

Ayrı olarak, DeFi ve CeFi toplayıcı OpenOcean, ağındaki likiditeyi artırmak için Avalanche’ı entegre etti.

avax grafik
Kaynak: tradingview

TVL Patlaması

Avalanche’daki Toplam Kitlenen Değer (TVL), özellikle protokolün Aave ve Curve Finance – Avalanche Rush tarafından desteklenen yeni DeFi teşvik programının başlatılmasından bu yana, son birkaç ayda büyük bir artış yaşadı.

Girişim, TVL’nin 250 milyon dolar civarında olduğu Ağustos ortasında açıklandı. Ancak takip eden ayda, piyasa genelindeki çöküş milyonları yok etmeden önce, yaklaşık 3 milyar dolara fırladı.

Avalanche’ın arkasındaki kuruluş olan AvaLabs’ın Pazarlama Başkan Yardımcısı Jay Kurahashi-Sofue, bu önemli artışın “sadece yaklaşık 5 milyon dolarlık teşvik uygulanmasına” rağmen gerçekleştiğini söyledi.

230 Milyon Dolarlık Özel Satış

Ekibin 230 milyon dolarlık bir yatırım turunu ifşa etmesiyle son zamanlarda Avalanche ile ilgili önemli bir gelişme daha bildirildi.  Etkinliğe katılan önemli isimlerden bazıları, kripto para birimi fonları Polychain ve Three Arrows Capital’i içeriyordu.

Blog yazısı, toplanan fonların amacının, merkezi olmayan finans protokollerinin, kurumsal uygulamaların ve Avalanche blok zincirini kullanan diğer ağların büyümesini desteklemek ve hızlandırmak olduğunu açıkladı.

Proje hibeler, token alımları ve diğer yatırım türleri ile teknoloji desteği sağlayacak.  Bağış toplama etkinliği yaz aylarında gerçekleşmesine rağmen, Avalanche bunu kısa süre önce duyurdu ve aslında yerel tokenin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 80 dolara ulaşmasından önce geldi.

(Visited 221 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

kurbaga
Cryptoman
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Cryptoman 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. İyi düzeyde İngilizce bilen Cryptoman, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,853.00
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,229.99
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 490.49
cardano
Cardano (ADA) $ 2.18
solana
Solana (SOL) $ 217.58
xrp
XRP (XRP) $ 1.10
polkadot
Polkadot (DOT) $ 43.85
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.2653
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000039
terra-luna
Terra (LUNA) $ 42.97
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 67.60
chainlink
Chainlink (LINK) $ 32.50
uniswap
Uniswap (UNI) $ 26.69
litecoin
Litecoin (LTC) $ 196.66
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.99
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.66