Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaBitcoinArk Invest CEO'su: Bitcoin Çok Büyük Bir Fikre Sahip

Ark Invest CEO’su: Bitcoin Çok Büyük Bir Fikre Sahip

- Sponsorlu Reklam-
ark invest ceosu bitcoin cok buyuk bir fikre sahip 602116ab91878

Bitcoin, Perşembe gününe uzun süredir görülmeyen bir yükseliş ivmesiyle başladı. Sektörün öne çıkan bir ismi ise kripto paraya övgüler yağdırdı.

Cointelegraph’ın paylaştığı bir habere göre, sektörün öne çıkan bir ismi kripto paraya övgüler yağdırdı.

Ark Invest Kurucu ve CEO’su Cathie Wood, Yahoo Finance ile 2 Şubat’ta yaptığı röportaj sırasında Bitcoin’in Apple ve Amazon’dan çok daha büyük bir fikre sahip olduğunu söyledi.

Röportaj sırasında ilk olarak Bitcoin arama hacmi ile fiyatı kıyaslayan Wood, arama hacminin spekülatif faaliyetlerin sanıldığı kadar çok olmadığını ortaya koyduğunu belirtti. Kurumsal yatırımcıların kripto paraya yatırım yapmasının beklenen bir şey olduğunu söyleyen Wood, sebebini şöyle açıkladı:

Bitcoin’in performansının diğer varlık sınıfları ile korelasyonunu incelerseniz, en düşük korelasyonlardan birini gösterdiğini görebilirsiniz. Yani Bitcoin satın alarak portföyünüzü çeşitlendirebilir ve karınızı ‘daha düşük risk’ ile artırabilirsiniz. Kurumsal yatırımcılar bu düşük korelasyonu arıyorlar ve Bitcoin bunu sunuyor.

Ark Invest CEO’su, MicroStrategy ve Square’in ardından Bitcoin’e yatırım yaparak kendisini en çok şaşırtan şirketin MassMutual olduğunu söyledi. Wood’a göre MassMutual, genel hesabına 100 milyon dolarlık Bitcoin ekledi. Genel hesabın devasa boyutta olması nedeniyle 100 milyon dolar küçük bir miktar olarak kalsa da, Wood’a göre bu adım kuruluşların Bitcoin’e olan onayını yansıtıyor:

MassMutual son derece tutucu ve denetimli bir şirket, yani birçok yasal engeli aşması gerekiyordu. Bunun bir onay nişanesi olduğunu düşünüyorum.

Bitcoin ile Amazon ve Apple gibi şirketleri karşılaştıran Wood, yalnızca 600 milyar dolar piyasa değerine sahip BTC’nin bu şirketlerin yarısı kadar bile büyük olmadığını belirtti. Yine de Wood, kripto paranın çok daha büyük bir fikre sahip olduğunu düşünüyor:

600 milyar dolarlık Bitcoin, Amazon veya Apple’ın yarısı kadar bile büyük değil. Bu perspektiften bakıldığında, gerçekten büyük bir fikri olduğunu görüyorsunuz. Bence Apple veya Amazon’unkinden çok daha büyük bir fikir. Bitcoin, ilk gerçekten küresel ve dijital para birimidir. Tamamen merkeziyetsizdir. Kimsenin kontrolünde değil.

Ark Invest tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan bir araştırmaya göre Bitcoin, kurumsal yatırımcılar sayesinde 70 bin doların üzerine çıkabilir.

 

- Sponsorlu Reklam-


ark invest ceosu bitcoin cok buyuk bir fikre sahip 602116aed2af3

ve

ark invest ceosu bitcoin cok buyuk bir fikre sahip 602116af10f5a

 

 

 

cointelegraph

(Visited 7 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 61,014.00 2.04%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,893.46 0.57%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 467.67 1.91%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.18 1.58%
 • solanaSolana (SOL) $ 162.95 1.98%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 42.78 1.4%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.237730 0.73%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 36.67 1.55%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 26.75 1.54%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 188.10 1.21%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 58.23 1.84%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.52 0.75%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 625.20 0.57%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.52 3.6%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003655 0.71%